Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.03.2014, 14:19   #11
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne bih ti preporucio da radis audio preko te zvucne karte koja je integrirana u kameru. Za Skype i slicne aplikacije je to uredu ali za software instrumente, ipak treba imati nesto ozbiljnije. Bilo kakav Creative bi bio daleko, daleko bolji, a njega mozes naci za desetak eura, pa cak i one koje podrzavaju ASIO protokol. Kod takvih audio karti ces moci da radis na latenci od desetak milisekundi na tvom kompjuteru. To je na samoj granici sto se kasnjenja tice ali ce biti svakako bolje nego preko kamere.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2014, 22:10   #12
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ tranzit: Za Skype njemu i treba koliko sam razumio...

Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 4 Pro
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2014, 23:25   #13
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@tranzit Ako si ovaj post delom posvetio meni, ja sam samo kolegi rekao samo posto, koliko sam i ja razumeo, treba "ovako" za koriscenje, a ne neki ozbiljan audio rad, i zbog toga sam mu samo i slikao i pokazao, jer je za Skype ili ako neko igra igrice pa oni sajtovi za komunikaciju izmedju playera, i za to tako su ok, inace ovako za neki "profi" audio rad kao sto mu i ti sam rece nikako nije preporucljivo bilo sta sto ima neki naziv u sebi "integrisano", "interno" i slicno Takodje sto rece, bilo sta "eksterno" i koliko god da je jeftino bice bolje od "integrisanog" i "internog" Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2014, 04:20   #14
Simbad84
Drugar foruma
 
Simbad84's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.09.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 85
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Simbad84 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Trenutno mi je u kompu CMI Intex 8738 PCI zvucna,i zadovoljan sam sa njom,ali joj kao sto rekoh,ne rade ulazi,vec samo izlaz,a najvise mi treba zbog skajpa trenutno,koristim kontakt i omb,sviram preko tastature onako rekreativno,nista ozbiljno,a za to mi je ova kartica za sad odlicna,ali sad imam potrebu za skajpom pa sam zato pitao,hvala vam svima na pomoci...
Simbad84 je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2014, 04:33   #15
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pobojao sam se vec, a na osnovu reakcija smuschca i Aca600, da sam nesto previdio ili pogresno razumio ali cini se da nisam... Simbade, upravo radi tog Kontakta i OMB koje si vec pomenuo, sam ti i savjetovao neku malo bolju kartu. Sa tim sto ti imas, odnosno na cemu radis, ne mozes biti "zadovoljan" ni u kom slucaju. Ti si to samo zato, jer vjerovatno nisi radio na boljoj audio karti. Nadji nekakav stariji Audigy za 5 ili 8 eura i probaj sa njom da radis Kontakt i OMB. Odmah ce ti biti jasno zasto ti ovo pisem, nema potrebe nadugacko i nasiroko da ti objasnjavam. Naravno i Skype ce od toga da profitira. Napomena, obavezno u tom slucaju deaktiviraj integriranu audio kartu jer ti badava zauzima resurse, a ako radis na starijim operativnim sistemima (Win XP), onda je tu i opasnost od IRQ konflikta.

Promijenjeno od tranzit (31.03.2014 u 04:35 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2014, 17:55   #16
Simbad84
Drugar foruma
 
Simbad84's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.09.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 85
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 11 puta u 10 Postova
Simbad84 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nazalost,komp je dosta star (10 godina),pa sam primoran da koristim XP,integrisana zvucna iz kompa (ako na nju mislis) mi je vec ugasena u biosu,nisam radio na boljim od ove,prethodna je bila AC97 (integrisana). Tranzit verujem ja tebi,i sam znam da je sve od toga bolje,ali sad trenutno nisam u mogucnosti da bas sve menjam,pa sam eto hteo samo za pocetak da resim taj problem sa kamerom zbog skajpa,a za kasnije,videcemo,ceo komp je zreo za zamenu,za sad da uzmem kameru,pa za mesec dva cu da potrazim tu zvucnu,ako ne moram odmah,u svakom slucaju hvala na savetima...
Simbad84 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije