Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.03.2014, 16:35   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Temperature laptopa i zamena termalne paste??

pozdrav svima...imam vec neko vreme lap top MSI GX600,neka gejmerska verzija od pre nekoliko godina, mada ja nisam neki strastveni gejmer, ali eto odigram povremenu po koju dotu,i hteo sam da to ok radi..ok me sluzi, ali me mlalo brinu ove njegove temperature...Elem, u idle modu ,tj. klasicnom normalnom koriscenju, temperatura graficke ide od 63-70 stepeni, a kada pustim neku igru ide od 70, do maximum 80 stepeni...graficka je nvidia 8600 GT...Procesor je Intel i njegove temperature idu od 50 do max 70 stepeni...Da li su ovo ok temperature za ove komponente? Elem promenio sam i termalnu pastu pre par dana prvi put otkad je lap top kod mene...Ono sto hocu da pitam jeste da,kad sam otvorio lap top i skinuo hladnjak sa procesora i graficke, na procesoru graficke se nalazio neki mali lim,velicine procesora, rekao bih alu lim,mada nisam siguran...ne znam da li je to tako stavljeno fabricki ili ne,posto sam lap top uzeo polovan,mada po meni rekao bih da nije, jer se vidi da je lim nevesto rucno isecen,i do sada ni na jednom drugom lap topu nisam video tako nesto slicno...verujem da je prethodni vlasnik pokusao da tim limom jos dodatno smanji temperaturu graficke,ali ne znam da li to deluje uopste ?sta mislite? elem ja sam taj lim skinuo,ocistio graficku i procesor, naneo novu pastu,i ove gore navedene temperature su nakon tog novog nanosenja paste...sad ne mogu da kazem da su bilo nesto razlicite i pre nego sto sam otvarao lap top, uglavnom to je to.Temperature sam merio programom HW monitor...pa kako ga cenite? hvala i pozdrav

Promijenjeno od Milan$ (12.03.2014 u 16:38 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2014, 16:57   #2
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imao sam vise MSI laptopova, i sa svakim sam imao problema. EX600, EX610, VR610, trenutno imam EX630. Baterija katastrofalno losa na svakom, DVD, sarke, nosaci ekrana, graficke karte, zvucnici, cooleri (sta na kraju ostane sto je dobro ? ). Mislim da sam u dosadasnjoj MSI karijeri promenio 6 ili 7 coolera. Uzasno los kvalitet, mislim da nema laptopova koji imaju vise problema od MSI-a. Pre cetiri meseca sam na EX630 stavio nov cooler, i vec je poceo da se cuje i oseti se na kucistu laptopa povecanje temperature. Uglavnom, rok trajanja im je onoliko koliko traje garancija. Redovno ciscenje, promena termalne paste i podmazivanje coolera je preporucljivo kako bi imao iole normalan rad.

Sreca u nesreci Milane, bar ima sta da te greje u zimskim danima
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2014, 17:13   #3
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

hahahha u pravu si Mile...ipak mislim da je Acer na prvom mestu po nepouzdanosti....sto rece jedan serviser,da nema acera, ceo dan bi sedeli skrstenih ruku.. za sada nemam generalno problema sa lap topm,sljaka skroz ok,inace je odlicno ocuvan,pa se nadam da radi i dalje ok,ako ga isto tako i ja cuvam nadalje...trudicu se...inace cistim lap top obavezno jednom mesecno od prasine, a pastu menjam jednom u 6-8 meseci...pa se nadam najboljem... Inace moram da iznesem moje vrlo pozitivno iskustvo za Fujitsu Siemens lap topom, koji sam koristio do pre mesec,dva...Iskreno znao je da radi i po 2 nedelje bez gasenja, i kod burazera da tera neku igru i po 10 sati, ama nikada nije ni stucnuo, sto se mene tice svaka preoporuka,koristio sam ga dve i po godine, i bez ikakvih problema kod mene,samo redovno ciscenje i to je to, stvarno sam zadovoljan, a moram reci nisam to ocekivao od FS laptopova...Ako me kojim slucajem ovaj MSI izneveri, vrlo rado cu se opet vratiti FS latopovima,nekoj novijoj seriji...pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2014, 01:17   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Taj MSI kod tebe je sasvim pristojna masina. Kada bi se malo "utegao" mogao bi da odradi dosta posla na bini. Temperature koje si naveo su dosta visoke za Idle modus. Ne moras ti sada posebno da se plasis da ce nesto da crkne ali takve kakve su, stetno uticu na performansu kompletnog kompjutera. Procesor ti je vjerovatno Intel T9300, kojem je kriticna temperatura na 105°C, pa taman i da dodjes do te temperature, nece se nista desiti, sem sto ce procesor sam od sebe da smanji radnu frekvenciju. Dakle, laptop nije u opasnosti od kvara procesora ali su te temperature jednostavno nedopustive za Idle modus. Sinoc mi je Emir slao Bench sa njegovog laptopa koji je slicnih performansi (mozda nesto jaci jer je i dosta noviji) i njegove temperature jezgra procesora su oko 58°C u Idle modusu, sto je u sustini takodje nesto vise no sto bi se ocekivalo ali jos uvijek u granicama "lijepog ponasanja". Ako kod tebe u Idle, temperatura procesora ide i do 70°C, onda je to vec znak da tu nesto nije uredu. Mislim da bi trebalo obavezno da upotrijebis onaj podmetac sa ventilatorom, pogotovo kada laptop radi duze bez prekida i strogo da izbjegavas da laptop postavljas na meku podlogu. On uvijek mora biti na tvrdoj i ravnoj podlozi. Obavezno nesto uradi sto prije jer sto je mnogo, mnogo je. I Emiru sam slao sinoc Bench sa Trans Audio Maxime, da bi uporedio sa svojim vrijednostima, koja je u sustini u manjem kucistu nego tvoj laptop, a rezultat je pri normalnom radu aranzera i digitalnbog mixera, temperature su na svim jezgrima procesora izmedju 45° i 50°C, s tim da je procesor clockovan na 4 x 4.2GHz. Sve podatke mozes da vidis na donjoj slici.


Pasta koju si nanosio bi trebalo da bude alupasta (srebrne boje) a nikako ona obicna bijela. Najbolje bi bilo u sustini ako bi nabavio Liquid Metal Pad umjesto paste, ama sumnjam da toga ima dole da se nabavi. Liquid Metal Pad je daleko najkvalitetniji provodnik temperature, daleko, daleko iznad i najboljih pasti. U svojim sistemima, procesore iskljucivo hladim preko Liquid Metal padova, a postoje i za CPU i za GPU. Ako bi imao koga vani da ti to posalje, bilo bi dobro jer ti garantujem smanjenje temperature bar za 5°C. Evo kako izgleda Metal Liquid Pad.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 04_k.jpg (38,8 KB, 35x skinuto)
Highslide JS
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2014, 01:45   #5
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

hvala na odgovoru tranzit....nemam kog da mi donese to preko grane, tako da cu za pocetak morati da se zadovoljim ovom sivom pastom...inace da,trenutno imam nasenu obicnu belu pastu,jer sam samo tu uspeo da nadjem po prodavnicama....imas li mozda konkretnog proizvodjaca i naziv paste koju da trazim, te sive boje? Inace temperatura CPU je u Idle modu 50-55 max stepeni, a najvise sto je dostigla to je 70 stepeni,ali pri doooosta vecem opterecenju, prilikom nekih igara, ili vise zahtevnijih operacija odjednom...Tako da bih rekao da je ok? Brine me temperatura GPU , jer je ona u Idle modu 63,ne ide ispod toga, max u Idle je 70, a kad pokrenem neku igru ide od 70-80...Danas sam testirao graficku stres programom FurMark na maximalnom opterecenju, u maximalnoj rezoluciji 1680x1050, tese je trajao oko pola sata, maximalna temperatura je bila 90 stepeni pri punom opterecenjeu,nju je dostigla nakon 10 minuta testiranja i tu je ostala do kraja bez pomeranja...Bez ikakvih anomalija slike,bez gasenja racunara i slicno....da li je ok?
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2014, 01:56   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako je tako kako pises, u vezi sa temperaturom CPU-a, onda je kod tebe sve u najboljem redu. Medjutim taj GPU je problem. Tih 90°C na duze vrijeme, ne moze da bude uredu. Pominjao si u jednom postu, da je tu neko nesto cackao i da je dodavao nekakve limove. Ukoliko bi mogao da slikas to i postavis sliku ovdje, mozda bi smo nasli rjesenje i snizili temperaturu tog GPU-a (trebalo bi da bude bar za 15 do 20°C niza, pri tom najvecem opterecenju).
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2014, 02:29   #7
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

uploadfromtaptalk1394670474029.jpg

Послато са gt-i9195
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2014, 02:29   #8
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo slicice tog lima koji sam skinuo

Послато са GT-I9195
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2014, 02:40   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je "rucni rad". Nego da li si slucajno pogledao ima li mjesta za bolji hladnjak na GPU ? Postoje mali rebrasti hladnjaci za pojedina integralna kola na grafickoj karti, koji su samoljepljivi i dimenzije su ima 3x3mm ili 4x4mm i slicno. Njih bi ti mogao poslati u pismu, to ne bi bio problem. Sigurno bi pomogli. Koliki je i kako uopste izgleda hladnjak koji je sada na GPU. Tu treba pogledati da li ima mozda mjesta da se postavi nesto veci, masivniji. Cak i samo nekoliko milimetara deblji hladnjak je dobitak. Bojim se da ti ne strada nesto od perifernih komponenti jer 90°C je zaista previse.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2014, 02:48   #10
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Slikacu unutrasnjost lap topa sa i bez hladnjaka i postavljam da vidis kako izgleda,i ima li mesta za neku korekciju...inace temperatura od 90 stepeni je, kao sto rekoh pod maximalnim mogucim opterecenjem graficke, a pri mom normalnom radu je oko 65 u idle modu, a oko 77 kada pokrenem neku igru i to su neke maximalne temperature koje ja postizem u svakodnevnom koriscenju lap topa...mozda sam zaboravio da napomenem da se graficka sastoji iz dva nezavisna cipa na maticnoj, jedan do drugog....ipak mislim da bi trebala u idle modu da bude oko 50-55 , ovo je mozda malo vise, a narocito ako uzememo u obzir da se graficka sastoji iz dva cipa, cija funkcija i jeste sto manja temperatura...

Послато са GT-I9195
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije