Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.02.2014, 18:51   #1
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard touch screen monitor

pozz ljudi zanima me da li radi dobro touch monitor koji se kaci na port na ploci a ne na usb da li je to isto sto se tice rada monitora
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2014, 19:12   #2
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

koji je monitor u pitanju?
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2014, 21:48   #3
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postoje dvije osnovne vrste Touch Monitora (resistive i capacitive) koje se razlikuju u nacinu na koji uopste primaju i salju informacije. I jedan i drugi mogu biti sa USB prikljuckom, a ako su nesto stariji onda i sa serijskim interfaceom. Svi noviji Touch Screen monitori, narocito Multitouch, koji idu i do desetak istovremenih komandi (znaci da mozes sa deset prstiju da kontrolises istovremeno deset razlicitih komandi na monitoru) svi odreda salju komande preko USB interfacea i tu nema nikakvih problema. Kod Trans Audio sistema, na primjer, su kod najvecih verzija u radu 24 Zolla Multitouch monitori (61cm u dijagonali) koji su najmanja briga. Do sada u ovih par godina, nikada nije bilo, ama bas nikakvih reklamacija po pitanju Touch Screen monitora. Tehnologija je ovdje otisla veoma daleko za kratko vrijeme, pa je i cijena Touch Screen monitora, u odnosu na cijene od recimo prije pet godina, bar tri puta niza. U svakom slucaju USB interface uopste ne treba da te brine.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2014, 23:11   #4
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

philips je monitor i prodavac mi je rekao da je kaci na plocu na port da nije usb sad mi treba prost da mi kazete da li ce mi to raditi da mogu da kontrolisem bar jednu komandu
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2014, 01:25   #5
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Prodavac mlati gluposti, on mora da iskoristi jedan od interfacea za kontrolu Toucha, biolo da je USB, bilo da je serijuski interface. I jedan i drugi postoje na svakom mainboardu kao interni prikljucci, pa vjerovatno te radi toga i "soli" da prikljucuje Touch Screen "direktno na plocu". To je kako vidis mlacenje prazne slame. Svi Touch Screenovi, pored svog regularnog Video (grafickog) prikljucka, koji moze biti u obliku VGA, HDMI, Mini Display, DVI... imaju, osnosno moraju da imaju i jedan prikljucak (u zavisnosti kako je izveden controlling Toucha) za kontrolu dodira. Upotrebljavaju se aktuelno USB i Serisjki interface, s tim sto je ovaj prvi daleko zastupljeniji. Postoje Kitovi koji su namjenjeni za normalne monitore, cijim ugradjivanjem, koje je uzgred veoma prosto, jedan normalni monitor postaje Touch Screen. U zavisnoti od velicine, cijene im se krecu izmedju 70 i 200 eura a mogu se potraziti pod nazivom Touch Paneli.

Promijenjeno od tranzit (16.02.2014 u 01:30 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije