Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.11.2010, 11:57   #11
rale016
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.08.2010
Postovi: 30
Downloads: 245
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
rale016 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Za dobrog klavijaturistu treba mnogo, pogotovo ako se radi o aranžerskom sviraču, jer je po meni on nosilac svirke.
Prvo mora da bude muzički pismen da ume da čita note, i da ima elementarna znanja o harmoniji. Jako bitan aspekt je i taj da mu aranžer bude dobro programi ran kako bi njime mogao da efikasno manevriše.
Što se tiče oblačenja i ponašanja, tu se slažem sa prethodnicima, mora da blista jer je jako bitan taj prvi vizuelni utisak.
rale016 je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2010, 14:40   #12
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

E sad bas da cita note i ne mislim da je mnogo vazno...ali da bude dobar covek to je pod broj 1
  Reply With Quote
Star 15.11.2010, 15:30   #13
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 50
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ako smem da se ubacim u temu

sto se tice "da ume da cita note" ...

pa svako 2. japansko dete ume da cita note kao sto mi citamo romane ... zamisli da neki mali japanac svira "mercedes kolo" (tufegdjic?) preko note

na kraju ispadne "samuraj-kolo" od paunovica

mala shala, al u sushtini sam hteo reci, da nije loshe kad neko ume da cita note, al za balkansku muziku to po meni nije bitno

pozdrav
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2010, 22:27   #14
casioonlybest
Početnik forumacije!
 
casioonlybest's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.10.2008
Mjesto: Mostar
Postovi: 40
Downloads: 150
Uploads: 10
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha psr s710 Casio VZ1 Casio CTK731
Interesi: Muzika
casioonlybest befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Atanackovic Pokaži Post
Pa interesuju me klavijaturisti iz bendova,koji sviraju pop,rock,metal...
Da razvaljiva harmoniju i da ima izvrsno poznavanje basa ako je rec o pop rock,metal klavijaturistima

to je moje misljenje
casioonlybest je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2011, 20:03   #15
buco bass
Početnik forumacije!
 
buco bass's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.05.2010
Postovi: 25
Downloads: 210
Uploads: 1
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
buco bass befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

dobar klavijaturista snalazljiv klavijaturista koji je spreman da odsavira pjesmu i koju nikad nije svirao napr.neko trazi neku pjesmu klavijaturista nezna a ja kao gitarista znam tu pjesmu onda mu samo kazem recimo g mol dvojka ili a mol rumba a on na brzinu neki fospil iz glave i pjesma se odsvira i gost bude zadovoljan
buco bass je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2011, 15:39   #16
gruvlada
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.01.2010
Postovi: 6
Downloads: 95
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
gruvlada befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od DinO74 Pokaži Post
Pozdrav Atanackovic! Ako mene pitas po cemu se cijeni klavijaturista, moje misljenje kao klavijaturiste koji aktivno svira vec nekih 15 godina je da je dobar klavijaturista onaj koji je svestran po pitanju repertoara, snalazi se u svim mogucim situacijama ma gdje god da svira i sa kime svira...sto znaci da je jednostavno - svestran! Cijenim kolege koji su virtuozi i opasno dobri solisti ali takvi obicno nemogu da zamijene u isto vrijeme npr. 2 covjeka u bendu: basistu, gitaristu, i jos da solira po potrebi. Opet zavisi od vrste klavijaturiste jer smatram da se svi mi mozemo svrstati u neke kategorije na nacin na koji i kako sviramo.
Kolega vidim da si u pravu, da si ovde negde da ti pruzim ruku.. haha.. Bas je tako kao sto si napisao....pozdrav veliki
gruvlada je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2011, 16:58   #17
ELKO
Vredan član društva
 
ELKO's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.08.2009
Mjesto: Banovici
Postovi: 102
Downloads: 1482
Uploads: 12
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 16 Postova
Instrumenti: Korg, Pa3x
ELKO befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bravo, bas si to dobro rekao
ELKO je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2012, 10:33   #18
korgpa600
Drugar foruma
 
korgpa600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 69
Downloads: 8
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Ketron sd5,korgpa600,hohner atlantic4,sx300,sb122,proel m1000
korgpa600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobar klavijaturista koji radi sam bi trebao biti točan harmonijski i ritmički.Dobar zvuk i solidna pjesma se podrazumjeva.Što se tiće virtuoznosti solo dionica i sl. mislim da to za vecinu publike nije presudno.Bitno je da se ne iskace iz akorda,samim tim uredno zvuci,ma kako bila odsvirana solo dionica.
korgpa600 je offline   Reply With Quote
Star 12.12.2012, 21:22   #19
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Potpisujem gornje postove. Mi koji sviramo i bavimo se muzikom. Na piću/kavi bi razglabali do ujutro o klavijaturistima i sl. ali publici gdje je velikoj većini prdnuo slon u uho potpuno je nebitno što za neku pjesmu postoji bolji ritam,što je prebrz/prespor ritam,što je prenisko uhvatio pa ne pjeva kako bi mogao,što nije dobra solaža i što je uzeo prežestok solo za svoje mogućnosti,što mu mixer nije podešen pa kopa uši,što se nije uštimao pa galami s vokalom a aranžer se gubi i tako u nedogled packi koje netko tko zna može dati nekome kolegi kao što ja slušam ove nove klince koji počinju i ne *ebu živu silu niti im pada napamet poslušt dobronamjeran savjet. Daj ti raji veselo,šareno i aktualno i možeš biti najgori muljator na svijetu, najjači si. Ovdje kod nas pogotovo kad momci krenu s midi fajlovima pa udri Maslačke,Rozgice,Brad Pitta i ostale brojalice i raja je zadovoljna i odličan si i jedva te čekaju drugu subotu u klubu,a ja koji nikad te stvari ne radim već sviram od A do Ž kao i kolega na gitari to najvjerojatnije neću ni doživjet kao oni tamo momci koje sam spominjao... Meni gušt svirat i ja sviram, istina mogu i s fajlovima al neću pa da me *ebeš i basta. Sami klinci izlaze van, stariji se pomalo već i ne žele gurat s balavurdijom i onda ti kvalitetnu glazbu nema tko cijenit a balavci ne znaju nego glavom u zid i skakat s pivom u ruci. Pravi klavijaturista se mora počet i na to privikavat inače belaj.
Sve ide lagano u quratz pa i ove naše discipline s olimpijade. Ponekad netko ostavi neki tračak nade pa te naljuti 100 nekih drugih stvari. Ne pišem ovo da se ne napreduje. Samo mi napredujmo za naše gušte i za tuđe koji nas ipak čuju osim što nas slušaju jer na kraju krajeva mi ovo volimo a oni koji slušaju, neka slušaju dalje i sve će dobro da se svrši.
Aj zdravo.
smuchac je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio smuchac za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (12.12.2012)
Star 12.12.2012, 21:31   #20
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Super si ovo napisao svaka cast..Pozz
zeljko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
klavijaturisti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije