Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.06.2012, 14:47   #41
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

zavoli se to vremenom, ja sam svojevremeno počeo prvo u kafani da radim sa prekaljenim starim liscima koji su sve to znali pod prste..... pa sam se isto tako iščuđivao kad bi svirali neke stare pesme..... a tada nije imalo ni gde ni kako da se nađu kao sad, samo ukucaš na youtube i sve ti izađe što postoji od nekog pevača.....

tako da svi koji sad krećete da se bavite muzikom, bitno je i vežbanje, ali je isto tako i jako bitno da se "naslušani" sa pesmama..... pa i kad ne znate neku pesmu ako ste je bar jednom negde čuli moći ćete da improvizujete nekako ne bi li ubedili "naručioca" da vam ostavi neke papiriće koji se u narodu zovu i evri....
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 28.06.2012, 22:34   #42
wojakorgm3
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.06.2012
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
wojakorgm3 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

pa za svadbu ti treba oko 100-tinak namenskih pesamaa ,posto sam svirao po inostranstvu pa znam sta nasi ljudi traze

npr:
majko pusti mene da ja idem kuci-nedeljko bilkic,ne dugujem nikom nista-cuki,
mislim ima ih mnogo,uglavnom od pevaca ti je saban,jasar,serif,jana,dragana mirkovic... i tako,preslusaj od svih po malo,ali bice sve to ok,kad krene svirka,bude mnogo lakse,krenu i narudzbine...Uglavnom drzim ti palceve!
wojakorgm3 je offline   Reply With Quote
Star 29.06.2012, 00:59   #43
Jaki
Veliki prijatelj sajta
 
Jaki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.08.2008
Mjesto: Pljevlja
Postovi: 75
Downloads: 1290
Uploads: 2
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Pa 3x,fantom x6
Interesi: Svasta nesta
Jaki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E ne znam ljudi ali zeznuta je to stvar kad ti neke starkelje zasjedu i pocnu narucivati pjesme koje su im ocevi slusali.Npr."Harmoniko moja" ili "Lupaj Mile za kafanskim stolom".
Imao sam takav slucaj na prvoj svirci nakon nekog fudbalskog turnira.
A ne da ubiju atmosferu nego prospu mozak i meni i gostima,a na kraju bude "ovaj mali ne zna nista od narodnih".
Na narednoj svirci (svadba),ja lijepo spisak jedno 150-160 najslusanijih pjesama.Kada dodju da poruce nesto lijevo ja mu pokazem na spisak i kazem valjda ces se naci tu i tako i bude.
Uz to naravno poooduzee kolce.
Na kraju ispalo ekstra.

Promijenjeno od Jaki (29.06.2012 u 01:00 sati)
Jaki je offline   Reply With Quote
Star 29.06.2012, 04:10   #44
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Jaki Pokaži Post
E ne znam ljudi ali zeznuta je to stvar kad ti neke starkelje zasjedu i pocnu narucivati pjesme koje su im ocevi slusali.Npr."Harmoniko moja"
Ja bih zakonom zabranio da u kafane,restorane i ostale ugostiteljske objekte,dolaze osobe starije od 18.godina....
Salim se,naravno,ali nakon ovog posta,to bi bio neki zakljucak.
Ovi preko 18.godina,valjda ne slusaju: "aspirin","vodka","bunda od nerzza","gacice","brushalter",pa narodnjak na francuskom jeziku,dance folk,trance folk....i slican repertoar.

U muzici - narodnjacima,pod pojmom "lijeva pjesma" se moze podrzumijevati,neka pjesma koja stvarno nije bila slusana i nije zazivjela nikada u narodu.Pjesma "Harmoniko moja" je usla u istoriju i to je cinjenica.

I da ne duzim,cisto onako iz postovanja prema autorima pjesme i milionima ljudi koji su je poslusali,da kazem:
-pjesma "Harmoniko moja" je i "Azbuka" i "Abeceda" i "Bukvar" i ....itd.
Cak mislim,da bi je neki dobar psiholog preporucio poslusati pred spavanje (ko voli narodno - naravno).

@jaki - ovo se ne odnosi na tebe licno,i ovo je cisto globalno razmisljanje o nekim nedostacima u repertoaru danasnjih mladjih muzicara - "narodnjaka".

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast

Promijenjeno od Sejox (29.06.2012 u 04:12 sati)
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 29.06.2012, 08:18   #45
Boban
Vredan član društva
 
Boban's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.03.2011
Mjesto: Njemacka
Godina: 44
Postovi: 185
Downloads: 466
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4
Interesi: Klavijature,Sport,Zabava
Boban befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moja zena je iz Karlsruhe


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?0oinny
Boban je offline   Reply With Quote
Star 29.06.2012, 15:48   #46
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sejo ti francuski narodnjaci su jos i vulgarni, msm Nada karala se A te pjesme gdje se spominje ves i alkoholna pica, a koja nisu ljuta rakija ili rujno vino sada vec sigurno izumiru, smorili se ljudi. Gledam neki dan Goga Sekulic na DM Sat i sad kaze snimila sam pjesmu ono sasvim normalnu i kaze ljudi se cude, nisu navikli od mene na taj stil
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 29.06.2012, 18:25   #47
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Joj, gde me nadje!
Kad samo vidim ovu mladjariju uz kakve pesme tresu guzove i jos ko fol uzivaju...
sale_band je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije