Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.10.2010, 20:34   #11
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Neko nepisano pravilo je da ti sto ne daju para najvise smaraju...to je zato jer su bezobrazni i nevaspitani.
Polazeci od sebe kao gosta u kafani,nikada ne bi ustao i zatrazio neku pesmu muzici a da ne dam kintu,bilo bi me sramota,tako da mi i nije zao tih sto nemaju pare (ili se prave da nemaju),jer smatram da je to bezobrazluk isti kao kad bi usao u kafanu i trazio da jedem i pijem a da nemam da platim.
Taj koji stvarno nema para izdrzao bi i da ne cuje svoju pesmu to vece,ili makar na neki kulturan fazon da zamoli ako moze,preko konobara npr ali nikako da legne muzici na kicmu...ali na zalost svega ima...
  Reply With Quote
Star 22.10.2010, 17:49   #12
jasmink
Banovan!
 
jasmink's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.11.2008
Godina: 41
Postovi: 53
Downloads: 695
Uploads: 36
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
jasmink befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

neznam koliko ti daju novaca za pesmi ali da uzmemo np. 500din kad ti neko takav pridje i kaze moze pesma ti kazes moze pesma je 500din i odma ga skines sa kicme
jasmink je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2010, 21:37   #13
Nemanja88
Drugar foruma
 
Nemanja88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.05.2010
Mjesto: Chicago, IL
Postovi: 76
Downloads: 74
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Dallape Organtone, Korg Pa700, Yamaha DX-11, Casio CZ-101
Nemanja88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hehe, ja dok sam aktivno svirao, bio sam poznat po tome da sto i skinem sa harmonike, vratim nekom kolegi na harmoniku . I danas, ne pamtim da sam i jednom usao u kafanu, a da nisam porucio makar jednu pesmu, i naravno uredno platio. Samo ko je bio "s one druge strane" instrumenta moze shvatiti kako idu neke stvari... Ali volim npr. da porucim 5-6 pesama, jednu za drugom (i to uglavnom neke stare, dobre, da je i muzici gust da svira), i da posle toga zakitim instrumente. Bilo je onih koji su me maksimalno ispostovali, a vide me prvi put, i takvima sam davao i vise para, a bilo je i onih koji su "pravili probleme". Naravno, nikada nisam bio napadan, ali se iz takvih situacija vidi ko svira zato sto voli, i ko je pre svega covek, a ko svira samo zbog para... Skoro sam se zapricao sa kolegom koji svira u jednoj poznatijoj beogradskoj kafani bas na tu temu, kako je sve manje onih koji imaju para da porucuju pesme, kako su kafane sve praznije, ali kako treba svirati i onima koji placaju i onima koji nemaju da plate (napominjem "nemaju", a ne "nece da plate"). I prica kako su par dana pre toga svirali, sedi covek sam, pijucka neku zestinu, i poruci pesmu, a ne plati. Oni naravno odsviraju, bez pogovora. Pa malo kasnije drugu, pa trecu, i pred kraj veceri jos jednu, cetvrtu. Oni su sve odsvirali, a on se nije latio novcanika. Kada je oko 01:00h zavrseno vece, oni su poceli da pakuju instrumente, i pridje taj isti covek i stavi im 400e na sto, sa pricom "kako su oni njega maksimalno ispostovali, i kako su ga pogodili pesmama koje je on porucio, a oni odsvirali iz duse", i ode... Naravno da ni ja ne bih svirao nekoj navalentnoj pijanici koja me grli ili pokusava da se pokaze pred "drugarima" kako "zna muziku", ili nekom "biznismenu" sa zlatnim satom na ruci, a nikako da se uhvate za dzep, ali bih uvek odsvirao nekome kome se na licu vidi da ga zivot nije mazio, da je posten i castan. E sad, ja to govorim iz ugla osobe kojoj je muzika hobi, i koja zivi od drugih prihoda, mozda bi prica bila malcice drugacija da zivim od muzike, ali bi sustina ostala ista.

Pozdrav.

Promijenjeno od Nemanja88 (22.10.2010 u 21:39 sati)
Nemanja88 je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2010, 21:46   #14
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja samo placam onome ko zna da svira i dobrom pjevacu...Samo moram da kazem da meni u zadnje vrijeme kad odem svira harmonikas za stolom i ja pjevam snjime...znaci bez mikrofona i ostalih zahebancija ali mu zato i platim...to me vise zadovolji nego kada placam nekog pjevaca koji pjeva mozda i gore nego ja,a i ponekad to radim namjerno pa nek im je krivoCak me je gazdarica jedne prilike pitala i htjela da pogura kao da ja pjevam ali ja sam joj rekao da ja samo pjevam za svoju dusu i kad popijem koju hehehe....Pooz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2010, 16:40   #15
cirica
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 05.02.2008
Mjesto: Nis
Godina: 39
Postovi: 33
Downloads: 1595
Uploads: 3
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg Pa50
cirica befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

jasmink ima pravo za ono sto je napisao. Moje neko nepisano pravilo je da prednost imaju oni koji plate pesmu a za ove druge ako je pesma u ritmu u kom sviram, prva pesma je gratis (cisto da ispostujem osobu), a svaka sledeca po principu 500 din pesma ako se sam ne seti da da neku paru!
cirica je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2010, 16:52   #16
tr_le
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 18.01.2010
Postovi: 14
Downloads: 255
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
tr_le befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pozdrav

pa druze prvo ides,sa naracke pa polse cepas,sta ostane.///nema dzaba,nigde,..pozdrav///
za to ides u kafani da zaradis,..
tr_le je offline   Reply With Quote
Star 06.12.2010, 13:59   #17
Skypi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: kucerak u sremu
Postovi: 10
Downloads: 72
Uploads: 19
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 16 puta u 14 Postova
Instrumenti: gitara i tambure
Interesi: notni zapisi
Skypi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Skypi pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Pozdrav svima
Kafana je skola zivota...za muzicare posebno.Moze se reci
,,Doktorat''.
Kolege su dosta toga rekle i iskustva su moze se reci ista
a razlike mozda u nijansama.
Kad udjes u neku kafanu da sviras ubrzo se sve iskristalizuje.
Znas ko je ko od gostiju i unapred kome ces svirati i koliko.
Problem je najveci kad imas dva dobra gosta(O vise da i ne govorimo)
i kako to resiti, a da ne uvredis ni jednog jer znas da bi za svakim stolom
docekao fajront i posle svirke izasao prezadovoljan.
Neko od clanova orkestra mora biti izuzetno komunikativan i
znati se postaviti u svakoj situaciji...Vecinom Frontman
I naravno isprika na gazdu koji ne dozvoljava da se svira sve
vreme jednom gostu bez obzira ko je on.Naravno to se s' gazdom
unapred dogovori i treba kategoricno da stoji iza toga.
A ti sto ne placaju,a hoce da im se svira...Sta ka'sti.
Zavisi kako se obrate.Jednu pesmu mozemo i mi castiti ali
vise nikako.S njima i nekako ali s' onima koji slabo placaju
a hteli bi da te jasu do fajronta je jos gore.
Oni su nocna mora svakog Orkestra koji svira u kafani.
Skypi je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2010, 12:33   #18
buco bass
Početnik forumacije!
 
buco bass's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.05.2010
Postovi: 25
Downloads: 210
Uploads: 1
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
buco bass befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

u kafani kad ima mnog narudjbi prvo gledas da ispostujes sve goste po redu koji su platili da nebi sebi napravio problem ako ides preko reda ,drugo improvizacije ili skroz izbacis ili ih sto vise skratis tako da se pjesm sto prije zavrsi trece fospil mozes svirat smo jednom refren mozes jednom da otpjevas naravno ako situacija odgovara tj.ako je dobra atmosfera gosti razigrani pa bas i ne primjete da si ti to malo skratio .tako ces sve malo ubrzat da bi mogao sto vise narudjbi da odsviras
buco bass je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2010, 19:29   #19
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imas ljude koje naruce pesmu pa tek kad im odpevas oni dodju i lepo ti plate...ali ako mu ti otpevas jednom i vidis da ti nije dao kintu drugi put mu neces otpevati i resio si problem...Uvek gledaj da ispostujes prvo onog ko ti je platio...Ljudi koji udju u kafanu trebaju shvatiti da je to nama posao i da jednostavno radimo to zbog para a ne zbog neznam ni ja sta...
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Minicevac za ovaj koristan post:
Todorgm (29.09.2012)
Star 15.12.2010, 15:30   #20
milooskv
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.01.2010
Postovi: 30
Downloads: 109
Uploads: 3
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 9 puta u 6 Postova
milooskv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako ti plati ti odradi pesmu a ako ne ti kazi "bice" ako ti ponovo dodje ti opet kazi "bice" pa on kad bude platio e tad mu odsviraj
milooskv je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije