Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Ostalo

Ostalo Ono prateće opreme što do sada nije pomenuto

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.02.2011, 16:34   #1
efendija80
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.11.2010
Mjesto: Split
Postovi: 65
Downloads: 464
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
efendija80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Eurolite LED FX-300 DMX

Ima li netko iskustva sa ovakvom ili slicnom rasvjetom, sinoc sam dobio na probu u naslovu navedeni uredjaj, i stvarno je onako sto se osvjetljenja tice super, ovaj prostor u kome sam pjevao je dosta velik i bas ga je fino prekrio i to s poda.
E sad isto mi se nekako cini kao da ne prati ritam glazbe, ima na pozadini onaj sensivity, ali na koju god stranu okrenem nekako vise manje mi se cini isto.
Zanima me i cemu mu sluze DMX ulaz i izlaz, dakle In i Out, to je samo za prikljucak na nekakav kontroler za rasvjetu ili moze i nesto drugo??
Zatim postoji jedan dio koji se zove DMX Addresses, tu su neki mali ka prekidaci koji idu gore dolje, cemu to tocno sluzi??
Trazio sam po netu ali mi je dosta nejasno, pa ako netko ima iskustva da malo pomogne cisto da znam sto je za sto?
Hvala
efendija80 je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2011, 04:10   #2
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U upustvu sve pise....

Al dobro...DMX IN/OUT jesu ulaz i izlaz za DMX kontroler, preko koga mozes kontrolisati jedan ili vise ovakvih efekata. DMX Adresses su prekidaci za koje postoje kombinacije i od tih kombinacija zavisi sta ce i kako ce efekat da radi (to moras pogledati u upustvu, ne mozes tek tako ubosti nesto).

Sensitivity je osetljivost tj. na kojoj ce jacini zvuka reagovati efekat. Mozes ga namestiti tako da kad stane muzika, stane i mahina. E sad, ako je muzika bas jaka a ti ga namestis da je bas osetljiv, on ce uvek da vrti, reagovace i na govor ljudi. Sto je muzika glasnija (i galama ljudi) osetljivost treba biti manja tako da on ne reaguje na galamu ljudi vec kad krkne bubanj ili bass ili vokal, da se onda vrti.

Eto...

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2011, 12:49   #3
efendija80
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.11.2010
Mjesto: Split
Postovi: 65
Downloads: 464
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
efendija80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo skuzio sam ga, nisam uspio pronaci uputstvo jucer tokom dana, pa sam bio malo iznerviran pa sam odmah postavio upit, al pronasao sam sinoc, (nocas hehe) ovaj DMX mi je bio nejasan, bojao sam se bez necijeg objasnjenja dirati, al skuzio sam, ima ovih kao devet malih prekidaca, i kad mi je ovaj dao oni su bili namjesteni na kombinaciju da on sam vrti nesto svoje, bez obzira na okolinu, i pronasao sam ovaj tzv. "Sound mode" i sad je to ono na sto sam u biti na pocetku i mislio, reagira ovisno kako je namjesten sensitivity, i sve super. Prvo sam mislio da se mozda spaja na miksetu, al rekoh, ko smi se zezat da odmah nesto ne podje po zlu, polovna je sprava, tako da mi nije on dao nista papirologije za nju, al dobro, sad je sredjeno, svakako prijatelju hvala na odgovoru i pomoci.
efendija80 je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2011, 23:09   #4
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Molim i drugi put.

Pozz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 21.02.2011, 13:52   #5
efendija80
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.11.2010
Mjesto: Split
Postovi: 65
Downloads: 464
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
efendija80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako moze jos jedno pitanje vezano uz ovaj light show, sto se tice ovih led lampica unutra, pise da ih ima nesto manje od 500, koliko je njihovo trajanje, i ako recimo neka izgori jeli ih problem mjenjati i kako uopce traziti?
efendija80 je offline   Reply With Quote
Star 21.02.2011, 22:21   #6
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

LED lampice imaju dosta dug vek trajanja i to nemoj da te brine, samo radi i uzivaj. Pre ce se masina pokvariti nego lampice da pregore,

Pozzzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije