Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.05.2011, 16:51   #1
alenmo
Vredan član društva
 
alenmo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.03.2007
Postovi: 113
Downloads: 873
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
alenmo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard roland xp-80

pozdrav svim kolegama...zanima me savjet posto imam priliku da nabavim roland xp-80 kakve je vase misljenje o toj klavijaturi...znam da nije sempler i nebih je kupovao radi onih klasicnih semplova,zanimaju me njene fabricke mogucnosti i kakav je to sound u odnosu na danasnje top modele
alenmo je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2011, 19:12   #2
Liki
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.03.2011
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Liki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

poz kolega pa roland ko roland ima dobre boje sto se tice fabrickih stvari . a za ritam je ono bubnjevi su losi, ,ja sam imao roland, radio sam sa njom i posle svirek odmah sam je prodo , (fantoma X G serije su zakon!! ) a za srednja klase su g1000 i em2000 sto se tice aranzera . solo xp50 ...pozzzzz
Liki je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2011, 19:18   #3
savo puric
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.01.2011
Postovi: 45
Downloads: 239
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
savo puric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imao sam XP80 do pre godinu dana, klavijatura je odlicna, na prvom mestu izrada klavijature, tasteri odlicni, dirka je dobra fabricki otezana, ekran je jako pregledan, ima dosta mogucnosti u programu za pravljenje boja, podrzava 4 prosirenja. Meni je odlicno radila i sluzila, imao sam na njoj mnogo dobar bas i kontru, a sto se tice solo boja s tim da nije sempler super radi, jedino sto mi se nije svidjalo je to sto je malo velika. Moja preporuka je ukoliko je cena prihvatljiva uzmi tu klav. neces se pokajati.
savo puric je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2011, 19:32   #4
alenmo
Vredan član društva
 
alenmo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.03.2007
Postovi: 113
Downloads: 873
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
alenmo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala savo inace volim te sintove verzije 76 tako da mi nije problem velicina a bas me zanimalo misljenje nekoga ko je licno imao taj sint.
alenmo je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2011, 19:43   #5
alen248
Vredan član društva
 
alen248's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.02.2005
Mjesto: Paraguay
Postovi: 177
Downloads: 17142
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: CharlesBafAV
Interesi: CharlesBafAV
alen248 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
alen248 pošalji poruku preko ICQ messengera alen248 pošalji poruku preko AIM messengera alen248 pošalji poruku preko Yahoo! messengera alen248 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Imenjace ja sam imao XP 50 a ona je dosta slicna toj klavijaturi. Ovako cu ti ukratko reci: kvalitet izrade i tipka extra i profi, sto se tice boja organe-extra, saksafoni i trube -extra, stringsovi-extra zujalice tipa dx11 skoro sve imaju, gajde odlicne u principu vrlo dobra klavijatura i za narodnu i za zabavnu muziku e jedino sto nije dobro su harmonike, imaju ali nista posebno. U principu za klavijaturu bez semplera odlicna sprava!!! Pozzz
alen248 je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2011, 19:51   #6
alenmo
Vredan član društva
 
alenmo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.03.2007
Postovi: 113
Downloads: 873
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
alenmo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

bas gledam onaj zika sto svira sa colom jos uvijek svira na xp-80 tako da je sigurno nije progazilo vrijeme...
sutra idem da je pogledam pa ako bude dobro ocuvana mislim da cu pazariti ..i

nace imam tyros 4 na kojem imam vecinu potrebnih sempova a ovaj roland bi mi koristio kao dobra podloga i naravno nesto od solo boja a on sigurno ima kako kazete dosta kvalitetnih fabrickih boja
alenmo je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2011, 20:06   #7
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Alenmo,koji Zika sto svira sa Colom?

Ja koliko znam Sloba Markovic je imao XP-80 i svirao sa Colicem,a za Ziku ne znam?

XP-80 je sprava stara desetak godina,kvalitetne izrade ali po malo zastarelih zvucnih performansi. Nesto se svakako moze izvuci iz nje ali za kafanu i svirku je nepraktican,mada,vi to svakako uzimate za dalju trgovinu ako se ne varam?
  Reply With Quote
Star 03.05.2011, 20:24   #8
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zika Filipovic prati čolu, trenutno.... I samardzica(cini mi se)... Pa poslao sam mu ja poruku na Fb oko rolanda pa kad mi odgovori ja cu napisati i ovdje tako da znas nadam se da cu ti biti od pomoci kao i kolege sa foruma veliki pozdrav
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2011, 22:06   #9
savo puric
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.01.2011
Postovi: 45
Downloads: 239
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
savo puric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Posle XP80 sam imao neko vreme XP60, identicne klavijature po svemu samo sto XP60 ima 5 oktava i sa njom sam bio zadovoljan, posebno zato sto je manja, ali ako volis 76 dirki to je ok, meni je bila neprakticna za tezgarenje bas zbog te velicine.
savo puric je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2011, 22:18   #10
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam imao xp80 jedno 3 godine i uopće ne razumijem kako nekome ti zvukovi mogu biti ekstra. Pogotovo kad se spominju organi ili saksofoni. Od tih je saksofona bolja bilo koja zvučna kartica koja standardno dolazi na kompjuteru. Sveukupno, meni je ta klavijatura radila znatno mršavije od nekih starijih klavijatura tipa Korg 01/W (ne, ne hvalim Korg, samo uspoređujem).

Evo kako zvuči tenor saksofon na xp80, pa ako je to ekstra, onda ja ne znam:


Ne znam koliko je to sada nekome bitno, ali ta klavijatura je jako nezahvalna za splitiranje u smislu da ima memoriju samo za 32 performanca. To čak nije na razini osamdesetih. To je dakle dovoljno tek za nekoliko osnovnih kombinacija.

Klavijatura sigurno može poslužiti uz Tyros, ali više kao podloga i za umjetne boje. Akustika više nije na razini današnjeg vremena, a sve što je vrijedilo ili dobro zvučalo, to je Roland upakirao na ekspanzije.
Stoji da je kvalitetno izrađena i ima dobru tipku.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:50


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije