Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.04.2016, 21:56   #111
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za početak nađi id xair midi implementation chart.Tu ti piše koje komande su na kojem CC(control change). Te kontrole treba dodeliti nano control . Verovatno je on fabrički namešten tako kako sad radi

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
momo je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio momo za ovaj koristan post:
snowkingcro (26.04.2016)
Star 04.07.2016, 13:16   #112
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tema se malo "uspavala".
Nadam se da je @sladjans riješio problem s vumetrima. Ako ima volje može ovdje podijeliti iskustva, baš me zanima što je bio uzrok.

Ovo je video koji detaljno opisuje kako povezati Korg Nanocontroll 2 s X air. Ako @snowkongcro nije našao odgovor na pitanje u vezi toga, sigurno će mu pomoći.

http://youtu.be/GLyPBdx9oOs?t=2s

Za kraj dobra vijest za sve one koji se dvoume ili odlučuju na kupovinu, cijena svih modela je pala.
Trenutno situacija u Thomannu je ovakva
(cijena u zagradi je od prije godinu dana)

  • Behringer X AIR XR12 = 264 Eura (365)
  • Behringer X AIR XR16 = 500 Eura (600)
  • Behringer X AIR XR18 = 777 Eura (888)
  • Behringer X 18 = 527 Eura (888)

Promijenjeno od casper (04.07.2016 u 13:30 sati) Razlog: pogrešan link
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 4 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
andjela987 (05.07.2016), dmmacak (04.07.2016), nesaband (04.07.2016), splendid (04.07.2016)
Star 26.07.2016, 17:08   #113
Belja_SO
Drugar foruma
 
Belja_SO's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2005
Mjesto: SOMBOR
Godina: 36
Postovi: 59
Downloads: 809
Uploads: 2
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: PA800 Yamaha DX21 i Yamaha DX11
Interesi: sviranje :)
Belja_SO befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Belja_SO pošalji poruku preko MSN messengera
Standard X aIR 18

Pozdrav drugari. Vec neko vreme radim na x air 18 tacnije ceo moj bend,i mkogu vam reci da sam prezadovoljan sto se tice mene tacnije pevanja i kako izlazi glas . jer sve izlazi jako cisto . Samo jedan problem nas muci vec neko vreme i nikako ne uspevamo da ga resimo . A to je problem bas bubnja . Stalno stvara neki vid mikrofonije i nikako ne mozemo da dobijemo onaj rad basa kao sto bi trebalo. E sad ako neko zna neke parametre ili nesto bio bih mu zahvalan na pomoci . Unapred hvala
Belja_SO je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2016, 18:18   #114
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ajde opiši što podrazumjevaš pod problemom "mikrofonija bas bubnja".
Da li se radi o mumljanju bas frekvencija ili samo bas bubanj ne zvuči dobro?
Koja je postava banda (aranžer ili živi bubnjar)?

U pravilu se ovaj problem može riješavati na više nivoa, od postavljanja kompresora na bas bubanj, preko pravilnog uređivanja master Eq pa sve do zamjene zvučnih kutija koje mogu biti uzrok problema.
casper je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2016, 18:26   #115
sashaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.12.2006
Mjesto: Leskovac
Godina: 43
Postovi: 49
Downloads: 586
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg pa3x
sashaa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da podelim i svoje iskustvo. Posedujem XR18 vec par meseci i odradio sam dosta svirki sa njim i veoma sam zadovoljan. Svuda gde sam svirao, uspeo sam da napravim ton bez mnogo muke. Jedini problem koji sam imao je kod konekcije ali sam to resio eksternim ruterom. Preporucuju dual band rutere ali i obican ruter resava stvar. Aplikacija radi mnogo brze i stabilnije, bez latencije sa eksternim ruterom, a vidno se brze ucitava aplikacija na pocetku.
Desilo mi se par puta da "pukne" aplikacija (jednostavno se ugasi). Koristim Ipad Air. Ali nista zabrinjavajuce, samo ponovo pokrenem aplikaciju i sve radi. Ne svidja mi se to sto su aplikacije za Android i iOS drasticno, vizuelno razlicite, cak mislim da iOS nema neke funkcije koje Android ima, ili ih ja nisam nasao. (Konkretno link kanala, ja sam morao da se konektujem preko Android telefona da bih kliknuo na link ).
Mikser ima mnogo mogucnosti ali je potrebno malo predznanje da bi se rukovalo sa njim. Mikrofoniju, na koju se neki zale u prethodnim postovima, nikada nisam imao. Niti u visokim frekvencijam niti u niskim. Low pass filter radi fenomenalno. Efekti su takodje odlicni i nude dosta opcija da se naprave kako vama odgovara.
Sve u svemu dobar mikser i preporucujem ga.
sashaa je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sashaa za ovaj koristan post:
veselinovicvs (27.11.2018)
Star 27.07.2016, 09:23   #116
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam radio s iOSom, koristim andrioid i nikada mi se nije srušila aplikacija. Došlo je do pucanja veze ali aplikacija je uvijek bila stabilna. Različita su sučelja kod WIN, iOS i androida i koliko vidim samo kod androida nedostaju neke funkcije. Iako su i to djelomično popravili s novom verzijom aplikacije.
Za linkanje koje te na iPadu muči, pogledaj ovaj video
https://www.youtube.com/watch?v=jyEiP-5UOMg

@sashaa - imam jedno pitanje vezano uz pucanje veze. Kada mi se prvi put dogodilo na svirci da mi je veza pukla par puta, kod kuće sam malo proučio taj problem. Došao sam do zaključka da se to događa ako na X-air kanalu postoje još neke druge wifi veze. Zato prakticiram da prije paljenja instrumenata na svirci napravim scan svih kanala koji su prisutni. Ako se netko nalazi na "mojem", ja se preselim na neki koji je slobodan. Od tada (zadnjih 6 mjeseci) nikada mi veza više nije pukla. A sada pitanje. Obično sviram za manji broj ljudi, do max 100. Uskoro imam "ozbiljniju" svirku za oko 450 gostiju. Da li iz tvog iskustva ovo pucanje vezano uz broj uzvanika (broj mobilnih uređaja) i da li je vezano uz udaljenost iPada od box-a (kod mene je ta udaljenost uvijek 1 metar).

Pripremio sam router i upogonio sve s njim ali me jednostavno zanimaju tvoja iskustva. Nisam siguran da ću imati vremena eksperimentirati na svirci i prebacivati se iz jednog moda u drugi, a volio bih znati što me čeka.
casper je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2016, 11:47   #117
sashaa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.12.2006
Mjesto: Leskovac
Godina: 43
Postovi: 49
Downloads: 586
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg pa3x
sashaa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Siguran sam da broj ljudi, odnosno raznih aparata utice na stabilnost veze iz prostog razloga sto kod kuce nikad nemam taj problem. Skeniranje kanala je preporucljivo da se radi. To sam i ja radio, medjutim kad se napuni sala, aplikacija se jednostavno uspori, desava mi se da da cak dva tri puta pojacam kanal u brzini obzirom da kasni odaziv aplikacije. Cak se moze videti i na tutorijalima koje je izbacio Behringer da aplikacija na iOS u ima malu latenciju. Sve je to nestalo kad sam ubacio eksterni ruter. Brze se ucitava aplikacija, tecnije radi, sa minimalnom, ili nikakvom latencijom, jednostavo mnogo bolje nego sa internim ruterom. Meni nije tesko da nosim eksterni ruter.
Mikser je uvek na udaljenosti metar ili dva od mene, odnosno tableta.

A sto se tice linkovanja kanala, lose sam napisao, mislio sam na linkovanje AUX-a (bus).
sashaa je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sashaa za ovaj koristan post:
veselinovicvs (27.11.2018)
Star 27.07.2016, 14:37   #118
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala na informaciji. Onda odmah spajam na router, a testiranje ću ostaviti za neku drugu i ležerniju prigodu
casper je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2016, 15:01   #119
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Belja_SO Pokaži Post
Stalno stvara neki vid mikrofonije i nikako ne mozemo da dobijemo onaj rad basa kao sto bi trebalo.
https://www.youtube.com/watch?v=jiIS...&feature=share

Probajte ovako,ista stvar kod ovog pisti mikrofon vokala dok kod vas mikrofon na bas bubnju.Isto ovako skenirate koja freq brljavi i nju malo ukinete i to je to.Meni najcesce na kick brljave freq oko 125 Hz

Promijenjeno od casper (03.09.2016 u 01:52 sati) Razlog: popravak linka
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 11.08.2016, 18:03   #120
Tonči
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 03.02.2016
Mjesto: Krk,Hr
Postovi: 58
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Tyros3,Kurzweil sp4-8
Tonči ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ekipa pozdrav,
Još malo iskustava sa radom ove zgodne sprave.
Nemojte ni pomišljati da idete na gažu bez vanjskog rutera(može biti i najjeftiniji)svaki će odraditi posao bez greške.Radimo tijekom ljeta na mjestima gdje cirkulira i po par tisuća ljudi(rive,kampovi) i nikakvih problema sa konekcijom nema.Zna se dogoditi da tijekom tonske probe odem predaleko od bine pa se tablet diskonektira,ali odmah nakon par koraka nazad sve opet štima u sekundi.Za razliku od vanjskog rutera,interni ruter nakon diskonekcije ima velikih problema sa ponovnim spajanjem.Na bini mi se još nije dogodilo da ostanem bez veze i sve funkcionira savršeno.Za 15-ak eura riješit ćete se svih problema.Definitivno sprava za svaku preporuku u svim pogledima
Tonči je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
behringer, digitalni, mixer, x18, xr18

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije