Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.08.2015, 03:41   #1
Leitheim
Početnik forumacije!
 
Leitheim's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.08.2015
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Leitheim ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Beitrag Behringer X Air XR18 - Iskustva i misljenja

Pre par meseci kupio sam XR18 (Rack X18 Air digitalni mixer)
http://www.sweetwater.com/store/detail/XR18

Otvaram ovaj thread za razmenu informacija svih onih koji su zainteresovani ili su vlasnici ovog uredjaja.

Diskusija na temu neka zapocne mojim zapazanjima:
Mikser je mali, kompaktan, lagan, ima odlicnu software podrsku za kontrolu (PC/iOS/Android/Linux) , odziv je trenutni .
povezivanje :wireless/LAN za kontrolu (3 moda rada) i USB za snimanje (naravno visekanalno).MIDI i Power Play Monitoring prikljuci.
MIDAS preampi , dva Hi-Z ulaza za direkt analogni instrument (Bass/Gitara) , sve COMBO ulazi ( 6.35mm ili XLR).U stvari 16 COMBO i dva LINE 6.35mm kao stereo ulaz.
6 BUS izlaza (XLR) za monitoring.
2 XLR (L&R) Main Output
1 6.35mm izlaz za slusalice i jedini kontrolni potenciometar na celoj spravi je Volume za sluske.
Gomila mogucnosti i odlican kvalitet zvuka.
4 efekta odjednom (true stereo ili 8 mono) , svaki kanal bira jacinu svakog efekta za sebe (normalno) i slanje efekata na buseve
2 moda rada efekata (INSERT i normal)
Mogucnost eliminisanja feedbacka zbog jako kvalitetnih EQ i RTA (verujte mi radi)
nezavisno od efekata kojih ima preko 20 , svaki kanal ima Limiter,Compressor,Gate, Filter i naravno EQ
Mogucnost snimanja postavljenih parametara kako kompletnih scena, tako i posebno podesavanja kanala, efekata itd
...i jos mnoooogo ali procitajte na sajtu.
Wireless konekcija sluzi samo za kontrolu uredjaja i do sada nisam imao iskustva sa prekidom veze u built-in-router modu , a i da se desi , mikser naravno nastavlja da radi po poslednjim podesavanjima.Moze cak 4 uredjaja odjednom da podnese , tako da smo testirali sa Windows i Android platformom odjednom , i odziv je u relanom vremenu cak i za virtualne fadere koji se nalaze na drugom uredjaju (recimo ja pomeram fader na Win i odmah se reflektuje promena na Androidu).Treba malo da se navikne na koncept software interfejsa , ali jednom kada se to prevazidje i spozna sprava, moze cudo da se napravi od zvuka.
To je bio kao neki teaser...sada vi slobodno pitajte sta vas interesuje ili podelite vasa iskustva.
Hvala!
Leitheim je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Leitheim, za koristan post:
dmmacak (09.08.2015), Vex (01.08.2018)
Star 09.08.2015, 17:05   #2
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja imam x32producer koji je veci brat od XR serije .
Mogu samo reci rijeci hvale. Zaista pa skoro idealno rjesenje sa odlicnim zvukom, odlicnim efektima i zaista nema potrebe vise ni gledati analogne miksere uopste.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, mikimiki, za koristan post:
GALA (09.08.2015), Leitheim (12.08.2015)
Star 09.08.2015, 23:20   #3
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pozzz ja imam XR12......zanima me dal postoji mogucnost da se mreza zakljuca stavi neki Password da ne moze neko iza coska da se igra s tvojim zvukom
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 09.08.2015, 23:37   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zar nije pomoglo ovo što sam predložio u temi digitalni mixeri?
casper je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2015, 00:47   #5
Leitheim
Početnik forumacije!
 
Leitheim's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.08.2015
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Leitheim ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Gala - Da , u podesavanjima se , barem za konekciju XR18 , moze postaviti WEP zastita , ali vidim da si vec uspeo , Casper je vec odgovorio u nekom drugom threadu. Hvala Casper i srecno Gala.
Leitheim je offline   Reply With Quote
Star 09.08.2015, 23:53   #6
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Eee sad vidim odgovor...preko mob
Dodato:
Uspio...

Promijenjeno od GALA (10.08.2015 u 00:36 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
GALA je offline   Reply With Quote
Star 26.08.2015, 12:35   #7
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da li je neko koristio xair miksere kao zvučne kartice za rad sa vst instrumentima. Kolikre su latencije

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
Dodato:
Niko

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk

Promijenjeno od momo (01.09.2015 u 00:04 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
momo je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2015, 18:30   #8
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.157
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@momo - za korištenje VST instrumenata ti je potrebna host aplikacija. X-air mixeri nisu namjenjeni za rad s VST instrumentima.
XR12 nema audio interface i kod njega je moguće snimanje jedne stereo trake na USB stick koji je postavljen u box. Kod XR16 i XR18 možeš bez problema istovremeno snimati odvojenih 16/18 traka u wav formatu na USB ili vanjski hard disc. Idelano za live snimak koji poslije obrađuješ po želji. Ovaj info je s oficijelnog Behringerovog foruma i ne mogu govoriti "iz prve ruke" jer trenutno imam model XR12. U stvari, to i jest razlog zašto sam se javio u temu kako bi napisao svoje viđenje o ovoj spravi.

Proučavam ga tek par dana i prvi dojmovi su obećavajući. Nisam ga još probao na live nastupu ali vatreno krštenje me očekuje u preostala dva tjedna 2015.
Za one koji su slučajno upali u temu i nisu informirani o čemu se zapravo radi, samo kratak info. Kada kupite x-air mixer dobijete samo jednu kutiju na kojoj se nalaze ulazi i izlazi (slika). Naravo, u pozadini je stvar nešto složenija jer kutija nije samo ono što vidimo izvana. Mi moramo imati dodatni uređaj u obliku laptopa, tableta ili iPada na kojem ćemo pokrenuti aplikaciju pomoću koje ćemo kontrolirati ovu kutiju (box). Aplikacija se može skinuti s Behringerove stranice, a odabrat ćemo odgovarajuću, tj. onu koja odgovara instaliranom operativnom sustavu na uređaju. Tako možemo birati PC, Linux, Android, MAC, iPad ili RASPI. Upravo ova podrška za sve OS daje prednost Behringeru nad konkurencijom. Pored toga, aplikacija se ne instalira već je dovoljno samo njeno pokretanje za potpunu funkcionalnost.

Najviše straha sam imao vezano uz stabilnost aplikacije i način na koji je povezana s boxom. To me je u ovih par dana rada "u sobi" oduševilo. Kao što je @Leitheim već napisao u svom prvom postu, ako bi došlo do gašenja aplikacije iz nekog razloga, box i dalje ostaje u statusu zadnjih kontrola. To znači, ako nestane baterije na tabletu, ako se windows iz nekog razloga sruši (to mu je po defaultu tako ), ili ako se prekine veza između boxa i uređaja, nastavljamo svirati kao da se ništa nije dogodilo. Ponovno paljenje uređaja, podizanje aplikacije i povezivanje s boxom ne stvara nikakvu prepreku u radu, nema šumova ili prekida i cijelo vrijeme možemo svirati bez problema.

Uređaj s boxom može biti spojen na tri načina, preko "žice" (LAN), Access point ili Wifi. Možemo istovremeno spojiti više uređaja i sa svakog od njih djelovati na karakteristike boxa. Ako je recimo istovremeno spojen tablet (android) i laptop (win), sve promjene na jednom uređaju će se događati i na ovom drugom. Ova sinhronizacija je riješena odlično, bez latencije i smetnja u radu.

Aplikacije za različite OS se ponešto razlikuju u izgledu sučelja ali su u svakoj od njih dostupne sve funkcije. Tako je preglednost kod windows i iOS bolja nego kod androida. Međutim i na androidu su pod rukom sve funkcije potrebne za live mix. Rekao bih čak da se kod androida najlakše barata na prvu. Podešavanje efekata i routhing je pregledaniji na win i iOs. Svaka od njih ima mogućnost vlastite prilagodbe prikaza. Tako kod windowsa možemo pored glavne ploče mixera imati aktivne dodatne prozore po želji i držati ih u tray-u ili otvorene u nekom dijelu ekrana. Kod androida je moguće izraditi vlastite postavke ekrana putem tkz. layer-a i pomoću izbornika sa strane ih pozivati jednim pritiskom.

Odlično je koncipirano samo paljenje boxa i podizanje aplikacija. Princip je taj da box pamti zadnja podešavanja prije nego smo ga ugasili. To znači, palimo box, palimo aplikaciju na windowsu i međusobno ih povezujemo. Aplikacija na windowsu nam nudi dvije opcije, da pozovemo scenu (pohranjena podešavanja) s PC na BOX ili da se na PC učita status BOX-a. Na androidu se uvijek automatski očitava vrijednost iz boxa i mixer se stavlja u zadnji status koji je bio prije gašenja boxa. Spremni smo za svirku istog trena. Naravno, treba paziti da je master volumen prilikom gašenja bio stišan pa će u toj poziciji i biti onog trenutka kada sve upalimo. Ali ako se slučajno dogodi nezgoda pa smo ga "sinoć" zaboravili stišati (jer smo bili jako umorni od dima i pića ), mikrofonija će trajati samo jedan tren. Gain će se automatski postaviti na odgovarajuću razinu, tj. potpuno će se smanjiti i mikrofonija će nestati. No, o detaljima i brojnim mogućnostima mixera ćemo (možda) pisati u nekom novom javljanju.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg anywhere.jpg (45,3 KB, 864x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
boki997 (01.11.2018), dmmacak (13.12.2015), palas (16.12.2022)
Star 13.12.2015, 20:04   #9
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Casper, cestitke za novi mixer.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2015, 20:37   #10
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Casper hvala na info.Radujem se svakom tvom slovu pa te molim napiši svoja iskustva.
Ipak mislio sam na xr18 jer znam da manji modeli nemaju karticu.Ako može da preko usb reprodukuje i da snima mislim da može povezivanjem preko usb dodeliti se kanali sa pc na mikser.
Za vst host znam da treba.mislim da je moguće ali normalno zanimljivo je latencije i stabilnost drivera

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
momo je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
behringer, digitalni, mixer, x18, xr18

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije