Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 20.08.2013, 13:19   #211
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@megane eto vidis bas zbog Toga sto je zavladao kompijuter svijetom,zato nas i truju razlicitim otrovima a najradije bi nas i poubijali kad bi nekako mogli nas male i ne vazne ljude i ostavili samo cobane koji bi za njih uzgajali stoku i sadili salatu i to za male pare a cim bi se pobunili i njih bi likvidirali po kratkom postupku i nasli nove budale koji bi za njih radili za male pare i sve tako iz pocetkaTo je danasnja Politika."Meni puno a vama svima malo"hehehe

Promijenjeno od zeljko (20.08.2013 u 13:20 sati)
zeljko je offline  
Star 20.08.2013, 13:29   #212
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sad opet ne razumem neke stvari, ne bih da dizem tenziju, kako se to cesto kaze, ali citam post kolege @megan i nije mi jasno kako to da te fajlasi nateraju da i ti moras da pustas fajlove. Jasno je da traze sve manji broj ljudi u bendu, ali cak i da sam moras da radis, mozes da sviras taj aranzer, ne moras da pustas fajlove. A publika, koliko god bila obrazovana ili neobrazovana, pametna ili glupa, nikad niko nece da ti kaze "ajd' nek dodje onaj sto pusta fajlove, nemoj onoga sto svira, onaj sa fajlovima lepse svira". Znaci prilagodjavanje u smislu broja ljudi razumem, ali prilagodjavanje na ovaj drugi nacin - to ne pije vodu. Ako gresim, ispravite me. Prihvatam.
caka012 je offline  
Star 20.08.2013, 13:41   #213
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne grijesis, posve sigurno. Ljudi pokusavaju na svaki moguci nacin, da odbrane sebe, pa po cijenu i da napisu ovakve nebulozne tvrdnje. Pise on i da su ga na to natjerali Yamaha i Roland, te da su i oni "krivi" jer su eto odlucili, izmedju ostalih, da to tako mora da bude. Svasta nesta je on napisao samo da opravda svoje dvije komande u toku svirke, Start i Stop. Ostalo je sve spremio kod kuce, pa tako ne treba cak ni Transpoze da upotrijebi. Pravi muzicar i umjetnik, tuga golema.
tranzit je offline  
Star 20.08.2013, 14:08   #214
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od NikolayTheM Pokaži Post
Kad bi postojao neki zakon... Ali muzicare drzava ne j*** ni 2% (osim kada treba da im se uzmu pare)...

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2
Drzava netreba ni da j... ni 1% muzicare,I dok je god tako dobro je....bili su pokusaji da se oporezuju svi muzicari,ipak mi radimo tj.vecina nas na crno.....ja sam npr.clan estradnih umetnika I uredno placam godisnju clanarinu,ali vecina nas nema nikakvu obavezu prema drzavi tako da dokle je god tako dobro je.otisli smo u offtopic,ti si verovatno mislio na nesto drugo ali eto meni se ruka otkaci I napisa tu neke nebuloze....

Sent from Galaxy S4 using Tapatalk 2
zoric je offline  
Star 20.08.2013, 14:29   #215
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

NIkad nisam imao problema s fajlašima niti imam štogod protiv. U današnje vrijeme ljudi više nisu slijepi, informirani su, imaju sluha i sve se to vidi na popunjenosti kalendara. Ja recimo godišnje odradim oko 70-100 gaža uglavnom, fajlaši oko mene možda 20% toga, ljudi ih zovu samo kad je panika i nema nikog slobodnog...

Svaka roba ima svog kupca a na onima koji plaćaju je da odluče koga i zašto uzimaju
Va-7 je offline  
Star 20.08.2013, 15:04   #216
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zoricd Pokaži Post
Drzava netreba ni da j... ni 1% muzicare,I dok je god tako dobro je....bili su pokusaji da se oporezuju svi muzicari,ipak mi radimo tj.vecina nas na crno.....ja sam npr.clan estradnih umetnika I uredno placam godisnju clanarinu,ali vecina nas nema nikakvu obavezu prema drzavi tako da dokle je god tako dobro je.otisli smo u offtopic,ti si verovatno mislio na nesto drugo ali eto meni se ruka otkaci I napisa tu neke nebuloze....

Sent from Galaxy S4 using Tapatalk 2
tu si u pravu... Ali ipak mi nije sve jedno sto mi neki "muzicar"
uzima posao, i onda jos narod govori kako on odlicno svira. E to me najvise nervira...
Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline  
Star 20.08.2013, 15:12   #217
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Veliki dio VAS što kažete da svirate aranžere u živo (mada to nije ni približno jer nema pravog zvuka bubnja, gitare, sax i tako dalje), nećete još dugo je neće biti posla a i muzika je lošija od fajla. Svirati sa jednim te istim drumom ta ta ta ta ta ta ta je dosadno. Da se kod nas pojavi na bini bubnjar pa ljudi bi počeli da se smiju. Prošlo je vreme The Beatles, Quen, Ribje ćorbe... mada i ja radu sviram Bora Đorđeviča i pjesme: u grad, AMsterdam, volim volim volim žene, pekar lekar apotekar ....
Nije živo ni jedno ni drugo. Živo muziku prihtavam jedino kada je živi bubnjar znači čovek za bubnjom e to je nešto sasvim drugo. Da je Aranžer odličan, ne bi Yamaha i Roland i drugi napravili midi fajl da se pušta, jer to je glavni namen svega ovoga. Zapamtite.
megane je offline  
Star 20.08.2013, 15:15   #218
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jeste,u pravu si skroz......nema adekvatnog resenja....ustvari ima....kada bi estrade radile svoj posao I kontrolisale trziste,bilo bi drugacije.....prilikom polaganja za licencu fajlasi nemaju pristup polaganju.....

Sent from Galaxy S4 using Tapatalk 2
zoric je offline  
Star 20.08.2013, 15:20   #219
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto se mene tice, ja aranzer i ne znam bas da sviram, jednostavno ne mogu da uskladim levu i desnu ruku jer oduvek sviram bas levom rukom... Aranzer nikad nisam imao i ne treba mi. Jbg. odoh malo u off...

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline  
Star 20.08.2013, 15:24   #220
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Gagan pa poćni i ti da puštaš midi fajl, ili ćeš uvjek više biti kod kuće!
I ja znam da sviram imam muzićku školu. ako nas svira trojica, onda ponešto i odsviramo u živo, a drugo novu muziku što nismo naučili pustimo midi fajl. Ali po večini sva trojica uvjek nešto brkljamo po instrumentima, a desi se da moram i na svirku sam jer je malo para. onda veselo na midi fajl i to je to! Poćni tako radit i ti, bićeš zadovoljan!
megane je offline  
Tema zaključana

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije