Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Ostalo

Ostalo Ono prateće opreme što do sada nije pomenuto

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.11.2009, 13:20   #41
Jamča
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 09.07.2009
Mjesto: EU
Postovi: 12
Downloads: 65
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA80, TR61, PA2X, Guerrini President Champion
Interesi: Muzika, RC-Car1:10
Jamča befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

zdravo svima,

muka svih nas dugmetaraca je ta prerada na dugmadi i vrlo dobro poznajem problematiku. pre su bili obični tasteri na koje su bili lepljeni dugmići i nekad nam je i to valjalo! sad ljudi sve više zahtevaju, naravno i treba da bude savremenije ali nema potrebe da se preteruje. kakva dinamika, mehanika, aftertouch i ostala zajebancija ? čemu? kao da klavijature nisu dovoljno skupe pa još treba da ih pozlatimo sa 100 eura po oktavi ? mislim da neko neshvati pogrešno ali ja mislim da je to bezveze.
svaka čast svima i majstorima koji rade na što savremenijim rešenjima. Ja samo mogu da preporučim majstor Mikana iz KG. Čovek radi prerade koje su jako slične harmonici i fenomenalno je lako i jednostavno svirati na njima. cene su mu solidne i nema komplikacija jer je lik prva liga. Meni se njegov patent opasno sviđa jer je jednostavan da ga bas svako i bez velikog iskustva sa klavijaturama i elektronikom može ugraditi. naravno nije igračka ali nije ni neka filozofija. Ja sam kod Mikana uzeo preradu za TR-a i za PA2xPRO i veoma sam zadovoljan. em je za oko em je boli glava dobra i izdržljiva prerada !
Ako nekog neki detalji interesuju nek se javi na PP.

pozdrav
Grafički Fajlovi
File Type: jpg PA2XPRO-D.jpg (91,1 KB, 172x skinuto)
Highslide JS
Jamča je offline   Reply With Quote
Star 18.12.2009, 18:48   #42
RASKO
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.01.2009
Postovi: 6
Downloads: 497
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
RASKO befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Coke pitaj pre nego sto prepravis fantoma dali da ce ti radi transpoze i dali ces na midi
out imati signala za kompjuter ili drugu klavijaturu.Ako ti to nista ne znaci ondak neces
imati problema ako ne dogovori se pre prerade da nebi kasnije imao problema.Probaj i ostale klavijature sto imas preradjene dali im midi out radi,to vazi i za ostale muzicare
koji imaju preradjne klavijature.
RASKO je offline   Reply With Quote
Star 18.12.2009, 20:54   #43
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

ja sam imao na pa50 dugmetaru pravljena u beogradu,i svarno su je uradili ma da valja tipke su mekane bile,neznam koj radio neznam mu ime,300 eura je kostalo sve da to urade ali si rahat bar toliko su meni uzeli pozz
korg18 je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2010, 23:48   #44
dariusmidi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.07.2005
Postovi: 22
Downloads: 15
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
dariusmidi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od RASKO Pokaži Post
Kontakti su apsolutno opticki tako da zrak probija obicnu hartiju a kamoli prasinu a
oksidacije apsolutno nema.Magnetni sistem koji su koristili dosta Italijani u ugradjivanju
midija u harmonike je sasvim nesto drugo i ima ih dve vrste a obe vrste imaju velikih problema
sa magnetnim histerezisom.Prvi sistem je sa takozvanim rid kontaktima(to su male staklene
cevcice u kome je smesten kontak) kad magnet pridje kontaku on zatvori kontakt a udaljivanjem magneta
magneta se kontakt otvara.
Od ovog nacina izrade treba bezati sto dalje jer je fakticki nemoguce svirati zvog kasnjenja
i zadrzavanja tona a i brzo se kontakti lome a kod montaze treba citava nauka kako ih
postaviti da bi funkcionisali kako tako.
Druga vrsta kontakta sa magnetima je sa hal senzorima,to je ta varijanta koju pominjes
da imas u levoj strani ona je upotrebljiva ali ima i ona problema postaviti ih kako
treba da bi moglo da se svira pristojno.Za brzo sviranje nisu bolje je svirati na
feder kontaktima pa neka i krce.
Mikanova prerada jeste od plastike,napravio je caure koje su dobro zamisljene.
Kontakte stavlja klasicne feder psrebrene a inace dosetio se da ide kontra logikom.
Uz malo elektronskih komponenta okernuo je logiku.Dok se ne svira kontakt je zatvoren
a kada pritisnes dugme kontakt se otvara i daje notu on.Posto nema nikakvog dodira dok
je dugme pretisnuto nema ni krcanja medjutim problem je prebacen kada se dugme pusti
a tada se kontakt spaja i moze doci usled prljvstine ili korozije do sitnog prekidanja
pa cak i da se ton neiskljuci sto trazi dodatno da se dugme malo udari da bi dobio
kontakt tako da je mozda ovo veci problem u sviranju kada neki ton ostane ukljucen
negoli kada krci.
Sada smo rastumacili o kojim se kontaktima radi.A sto se tice sviranja svko se
privikne na bilo koju preradu a onaj ko nezna da svira nevredi mu nikakava ni klavijatura
ni prerada.
Koristim ELKA AMK-800 dugmetarski midi master iz 1990 godine koji je fabricki uradjen kao takav i cak je ova verzija koju ja imam sa 6 redova specijalno radjena za nase trziste. Kod nje je upotrebljeno isto resenje sa srebrnim kontaktima na isti nacin kao kod Mikanove prerade, kad ne svira kontakt je zatvoren, ali ima jos jedan kontakt koji se spaja kada se dirka pritisne, sto daje dinamiku.
dariusmidi je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2010, 14:59   #45
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3634
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da ne otvaram novu temu,treba mi kontakt tel.od tih ljudi u Kragujevcu -Arsenijevic,sto rede preradu klavijatura.
Moze na PP broj
Dodato:
Nabavio sam

Promijenjeno od aleksandar031 (11.02.2010 u 17:43 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2012, 09:53   #46
guerrini632
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.05.2011
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 45
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Guerrini President Oro Champion, Korg Pa800
Interesi: konobar
guerrini632 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kako radi ove prarade Pan Electronic iz Kraljeva, da li ima ko njegovu preradu ?
guerrini632 je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2012, 01:05   #47
dejanmaksic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.09.2008
Postovi: 122
Downloads: 5166
Uploads: 3
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
dejanmaksic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dejanmaksic pošalji poruku preko ICQ messengera dejanmaksic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

imao sam je ja,prerada je dobra,javlja se kako treba,super ali je stari sistem i kad sviras cuju se tasteri kao da kucas na pisacoj masini,ali sto se tice trilera odlicno izlaze....imam mehaniku na TR arsenijevic ona je najbolja,a na pa800 opticke kontake koji su isto extra za manje para.Druze sta god uzmes sve je dobro,ali najbolje je ako sviras i harmoniku da uzmes arsenijevic mehanicku sa optikom.pozzzz
dejanmaksic je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2012, 15:02   #48
igoranca
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 04.04.2008
Postovi: 73
Downloads: 585
Uploads: 1
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
igoranca befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja imam na svom pa 80 preradu leve i desne strane arsenijevic na tasterima lepo završavaju poso a naravno u galami se i ne čuju da lupaju ......
igoranca je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2015, 07:54   #49
nenad1989
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.03.2015
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nenad1989 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postovane kolege treba mi savet.Harmonikas sam dugmetarac i uzeo bih neku dugmetarsku klavijaturu al me zanima koja prerada je najbolja da se uzme? Inace sviram Guerini Profesional 1
Hvala unapred

Promijenjeno od nenad1989 (22.03.2015 u 07:57 sati)
nenad1989 je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2015, 14:55   #50
igoranca
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 04.04.2008
Postovi: 73
Downloads: 585
Uploads: 1
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
igoranca befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

prerada Aresenijevic
igoranca je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio igoranca za ovaj koristan post:
nenad1989 (22.03.2015)
Odgovor

Favoriti

Oznake
dugmetaru, klavijature, prerada

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije