Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.08.2019, 16:53   #21
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja se sjećam da na Tyros4 nisam mogao pohraniti niti registraciju. AKo se dobro sjećam Znači, kod Tyro5 ova stvar funkcionira kao kod Genosa.

@dmmacak - pokušaj defragmentirati HD, možda je to uzrok što baca error kod puštanja MP3-ca. Samplovi ne bi trebali biti uzrok jer su oni trajno pohranjeni u Flash RAMu i nemaju direktne veze sa HDom. Ako se error javlja kod sviranja uz Style, uz sample, onda uzrok može biti vezan uz RAM ili "loš" sample.
casper je offline   Reply With Quote
Star 05.08.2019, 18:56   #22
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post


Isto tako vidim da sam jedini koji (za sada) preferira kupovinu SX-a ali nemojte se brinuti, nagovorit ću ja još ponekoga da mi se pridruži.
Šalim se naravno,
Salio se ti ili ne ja bih uzeo SX900 prije T5. Imajuci iskustva sa A-3000 sa kojim sam itekako bio zadovoljan I posto vidim specifikacije u SX i ja preferiram ovu klavijaturu.

Da me neko ne razumije pogresno,sa T5 sam bio PREzadovoljan ali Genos je totalno nesto drugo na osnovu T5.
SX-900 je na bazi Genosa napravljen I ako bude mogao interne/externe samplove da ima u jednom Custom voice-u onda ce sigurno sve pasati u njega sa GENOSA.

Tipka je losija (pretpostavljam da je kao na PSR seriji) ali se vremenom covjek navikne pa je onda obratno problem kad se treba naviknuti na Tyrosovu ili Genosovu tipku.

Sve u svemu moje licno misljenje izmedju SX900 I Tyros5 je SX-900.


Pozdrav
tyros2 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tyros2 za ovaj koristan post:
casper (05.08.2019)
Star 09.08.2019, 21:40   #23
Teomida
Početnik forumacije!
 
Teomida's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.01.2016
Postovi: 18
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Teomida ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Bogami Casper ja vrlo ozbiljno razmišljam o kupovini ove klavijature. Nisam te poslušao ako se sećaš prepar godina za S770 i mogu ti reći da sam se zeznuo. Samo ne ukapirah jesu li rešili na SX900 terce ili nisu?

Promijenjeno od Teomida (09.08.2019 u 21:43 sati)
Teomida je offline   Reply With Quote
Star 09.08.2019, 22:39   #24
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Najbolje je pricekati, probati tipku, vidjeti ostale stvari koje su tebi interesantne. S obzirom na moja dosadasnja iskustva ja ne bih razmisljao ali svako od nas ima svoj pogked na ono sto mu treba.
Ne, mislim da nisu rijesili terce u potpunosti. Stavili su sub scale ali ako se one ne mogu memorirati u registraciju, to onda nije to. S druge strane, mjesta za samplove ima na pretek, a isto tako za user voice (127 x 127) pa se tu mogu napraviti terce kakve pozelis.

Sent from my XT1052 using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
Teomida (09.08.2019)
Star 18.09.2019, 23:02   #25
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja sam poslusao Dr.Caspera jos kod kupovine psr 1500 pa kasnije i S770 ali sad je pitanje da li da zamenim S770 sa novijom sx700. SX900 je mnogo skuplja, ne radi se o 400-500e nego za celu miksetu skuplja pa sad ne znam da li je stvarno toliko bolja od SX700 odnosno da li je stvarno toliko dobra ili ima samo kao i kod prethodnika S770 i S970 vokoder i vecu memoriju u odnosu na SX700? Da li je njoj napucana bez osnova cena u odnosu na SX700 ili je ova druga toliko losa? Inace imam volju da kupim SX700 zato pitam.
psr je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2019, 23:10   #26
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da li razlika od cca 1000 eura opravdava ono što dolazi sa SX900? To jedino ovisi o tebi i tvoj procjeni.
Moraš biti svjestan da SX900 ima i dosta više soundova, u kojoj mjeri ćeš to osjetiti, ovisi prije svega o svakom pojedincu. SX700 nema video izlaz za vanjski ekran i nema AUX, manje interne memorije ...
Ovdje je tabela za usporedbu

https://www.yu-midi.org/forum/showpo...5&postcount=17
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2019, 23:17   #27
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ipak jeste bolja dosta. Inace ja nemam za nju dovoljno para a uzeo bih onda jeftiniju varijantu SX700 pa me malo uplasila ta razlika u ceni. I da znas vec da sam prepravljao nekoliko hiljada midija nekoliko puta i da sam polumrtav nekako napravio da svaki ima semplovane instrumente i drugaciju (masniju) ritam sekciju i sad je pitanje da li kad bih uzeo SX700 a pretpostavljam da cita semplove od moje ili Tyros serije mogu da ubacim sve ove semplove koje sam koristio kod izrade midija i naravno neke dodatne i da ih sve jedno prepozna na midijima ili to mora da ide istim redosledom kako je pakovano u S700 npr 1 harmonika, 2 bass...i da onda samo tako moze da prepozna sev. Mislim da mi ne zameni mesta pa na drugi kanal umesto bas gitare ubaci sempl ali neki drugi pa da moram opet sve iz pocetka ili je dovoljno samo da ih imam u setu. Uf..i ja se zbunio ne znam dal mme razumes sta sam hteo da pitam
psr je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2019, 23:29   #28
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Razumio sam te. Ako sada imaš PSR S770, prelazak na SX700 ne bi trebao stvarati problem. Pogotovo ne za samplove koje spominješ, a koji su vezani za midi trake. To te ne treba brinuti.
casper je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2019, 23:44   #29
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

hvala ti. Kad uzmem javljam se. Inace stvarno sam mislio da za razliku u ceni u odnosu na njui npr SX900 kupim miksetu. E sad ja imam yamahu emx 5000 i kolko sam video ti nikako nisi za opciju dynacord powermate a i svi su skoro istog misljenja da je bez veze nabudzena cena ali ima za manje od 1000e onaj televizor emx7, tu je 5016cm ali i 5014c koja je manje od 800e a to je super cena ali ako je onako kako ja mislim a ja inace nemam pojma. Da li su to iste dve miksete i samo ova druga ima manje kanala (u tom slucaju bi je odma kupio) l da li to ima snagu vecu od moje stare i sve ostalo. Po onome sto pise televizor je jaci ali negde si pisao do duse za emx5 da nije neka, i mozda neki ah powermate npr. Ono sa tabletom sam iscitao vide puta ali meni to sve komplikovano. Znam da nije za ovde i nek admin obrise nego reko dok si tu da pitam pa odma obrisi da se ne ljute admini sto nisam na temi miksera
psr je offline   Reply With Quote
Star 19.09.2019, 00:19   #30
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako ih do sada nisi pratio, pogledaj ove dvije teme.

Zašto kupujemo nove i skupe klavijature?

Koliko novaca uložiti u opremu?

Ne bih sada o ozvučenju koje koristiš, pokreni novu temu ako si u dilemi što kupiti/koristiti. Jedno je sigurno, sustav mora biti izbalansiran u kvalitativnom smislu i ulaganje u opremu mora uvijek biti usmjereno u tom smjeru.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije