Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.01.2013, 04:16   #51
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ella85 nisi me razumeo drug..znam sta je cubase i koristim ga za snimanje,ali nisam znao daase,tj mislio uglavnom loopove za klavijature rade u cubase,tj da ih crtaju,vec sam mislio da preko cubase snimaju zivog bubnjara dok svira i prave loop,a nisam znao da pomocu nekih vst-a,pluginova i sta vec sve tu ima,prave rucno,tj crtaju loopove u cubase..pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 10:56   #52
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ketron moze da vrti audio loop ove a to znaci sve sto cujes mozes ubacit da svira u ketronu
-zivog bubnjara dovest usnimit ga u cubase u i ubacit taj loop na ketron hd
-mozes dio originalne pjesme osjeci npr2 takta u cubase npr i na ketron vrtit ce se ta 2 takta u varijaciji
-ako ti se svidja neki od setova sa korgova zivi bubnjari itd samo snimis korga npr u cubase i to prebacis na ketron
-izaberes neku dionicu npr sa addictive drums i prebacis u ketron da svira kao varijacija ili fill ili bilo sta

Korg Pa3x + Addictive Drums Realtime
You need to upgrade your Flash Player
evo jedan link gdje se moze cuti kako zvuci addictive drums na komp,to sto cujes znaci samo exportujes u kao audio i ubacis u ketrona,na ovom linku je povezan pa3 midijem to nema veze sad s nasom temom jer je tako isto mogao bit povezan i pa50 isto bi zvucalo,ja nisam mislio crtat u cubase u,nego npr ti vst ovi imaju toliko ritmova na sebi preseta svakakvih da se moze samo redat gdje ti sta treba a da ne pricam sta se sve moze podesavat na ovom bubnju,znaci moze zvucat kako pozelis,ja ne vidim granice tu
ako ovaj ketron radi ovo kao sto kazu onda je to valjda to
Dodato:

Addictive Drums Tutorial 1 - Introduction
You need to upgrade your Flash Player
na ovom linku moze se vidjet kako funkcionise taj program samo biras ponudjene ritmove prelaze itd,svaki element mozes detaljno ustimat,od mikrofona eq comp prostorije reverba itd itd

Addictive Drums Tutorial 1 - Introduction
You need to upgrade your Flash Player
na drugom linku je program darbuka menu,ko voli orijental tarabuka svakakvih ima odsvirano znaci samo izaberes dio koji ti pase i prebacis u ketron,mozes kombinovat svasta dostimavat razbacivat panoramu
-sve ovo moze i u korg i yamahu,ali u ram memoriju,a u ketron to ide na hd80gb,tako da mozes nabacat kolko hoces toga,to je po meni stvar nema dalje samo cekam da mi neko javi za ove nus pojave,da vidimo kakvi su problemi s ovim svime
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od ella 85 Pokaži Post
ketron moze da vrti audio loop ove a to znaci sve sto cujes mozes ubacit da svira u ketronu
-zivog bubnjara dovest usnimit ga u cubase u i ubacit taj loop na ketron hd
-mozes dio originalne pjesme osjeci npr2 takta u cubase npr i na ketron vrtit ce se ta 2 takta u varijaciji
-ako ti se svidja neki od setova sa korgova zivi bubnjari itd samo snimis korga npr u cubase i to prebacis na ketron
-izaberes neku dionicu npr sa addictive drums i prebacis u ketron da svira kao varijacija ili fill ili bilo sta
http://www.youtube.com/watch?v=oXjb9-0acNM
evo jedan link gdje se moze cuti kako zvuci addictive drums na komp,to sto cujes znaci samo exportujes u kao audio i ubacis u ketrona,na ovom linku je povezan pa3 midijem to nema veze sad s nasom temom jer je tako isto mogao bit povezan i pa50 isto bi zvucalo,ja nisam mislio crtat u cubase u,nego npr ti vst ovi imaju toliko ritmova na sebi preseta svakakvih da se moze samo redat gdje ti sta treba a da ne pricam sta se sve moze podesavat na ovom bubnju,znaci moze zvucat kako pozelis,ja ne vidim granice tu
ako ovaj ketron radi ovo kao sto kazu onda je to valjda to
Dodato:
http://www.youtube.com/watch?v=L03GHPWarpc
na ovom linku moze se vidjet kako funkcionise taj program samo biras ponudjene ritmove prelaze itd,svaki element mozes detaljno ustimat,od mikrofona eq comp prostorije reverba itd itd
http://www.youtube.com/watch?v=L03GHPWarpc
na drugom linku je program darbuka menu,ko voli orijental tarabuka svakakvih ima odsvirano znaci samo izaberes dio koji ti pase i prebacis u ketron,mozes kombinovat svasta dostimavat razbacivat panoramu
-sve ovo moze i u korg i yamahu,ali u ram memoriju,a u ketron to ide na hd80gb,tako da mozes nabacat kolko hoces toga,to je po meni stvar nema dalje samo cekam da mi neko javi za ove nus pojave,da vidimo kakvi su problemi s ovim svime
ISPRAVKA ovo je trebao biti treci link

Wizzo Darbuka vsti on fl studio 8
You need to upgrade your Flash Player
Dodato:
posto je bilo rasprava o audyi jedni su hvalili kako dobro zvuci,drugi su govorili kako nije nista bolja od korga,pa evo i ja dugo sviram korg i konacno sam sjeo isprobao detaljno audyu ali na razglas ne samo slusati na youtube,i mogu reci da sam i ja odusevljen,meni se svidja kako dobro izlazi na razglas,totalno drugacije od korga,jednostavno iz korga nisam ovako mogao dobit nema sta nismo radili,osim postojecih setova drumova itd,pa cubase pa obrada semplova pa trazenja semplova od bfd adictive-a suoerior drums a,jednostavno nisam mogao nikad dobit ovo sto sam sjeo za audyu uplaio i cuo,mene je njen audio drum odusevio,a sve se sa cubase om moze kombinovat prepravljat,ubacivat novo,jos samo da vidim jesul tu bugovi ketrona jos prisutni ili su proslost,nikako da to rijesimo

Promijenjeno od ella 85 (21.01.2013 u 12:57 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2013, 22:55   #53
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

moze li netko objasniti postupak ubacivanja sempla u audya4 ?
i trebao bi sempl harmonike i tambure ,ili nacin da ih konvertiram u format
sempla koji ide i nju.
romario je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2013, 18:36   #54
daree
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.05.2007
Mjesto: Velika Gorica
Godina: 59
Postovi: 89
Downloads: 994
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 19 puta u 15 Postova
Instrumenti: Ketron Audya5,Kurzweil PC3K6
Interesi: muzika
daree befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
daree pošalji poruku preko MSN messengera daree pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Samplove moras imati u wav formatu 44100 16bit i ubacit ih u audyin hdd,u folder instruments.najbolje da ih imenujes npr. 1 cis4..2 e4...3 g4...4 ais4 itd,jer ces se kasnije tesko snaci.kad si ti napravio,pritisnes duge wave(iznad prvog kliznog potenciometra),i usao si u editor multisamplova.otvoris folder sa svojim wavovima selektiras sa enter npr.onaj prvi.. 1 cis4,i stavis ga da svira do d4,sljedeci tvoj wav je e4 njega stavis da svira od dis4 do f4....i tako dalje...isti je princip kao na korgovima,i ostalim samplerima,sto predpostavljam da si radio.
Kad tako poredas sve wavove u tu mapu imas dolje save,napises ime,a ketron mu doda jos nastavak msp (multisampl)
nisam vec dugo to radio,pa sam mozda nesto i zaboravio..reci ako zapne
pozz
Darko
daree je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2013, 22:16   #55
mario17
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.03.2013
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mario17 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard audya5

pozdrav svima, evo i ja da se prikljucim Ketronasima
mario17 je offline   Reply With Quote
Star 28.03.2013, 11:30   #56
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mario...Jesi li to ti druze?...Evo i ja da se prikljucim...Ponosni sam vlasnik XD3 vec pune dve godine i moram priznati da sam se dobro pomucio oko ritmova ali KETRON je No.1...To govorim iz ugla vlasnika aranzera starije generacije.Kad se napakuje dobro opako radi.Naravno i KETRON ima mane...Ali koji aranzer ih nema?Ovaj bar na ozvucenju otkida kako radi...Pozdrav svim KETRON-asima...
__________________
Ako jednu stvar radis 100% bolje nego drugi...Dobar si...A kada radis 100 stvari za 1% bolje nego drugi...Onda si profesionalac...
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2013, 03:35   #57
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gledao sam tvoje snimke na youtube i mogu reci dobro radi ketron a i samo tvoje sviranje majstorski..Svaka cast
zeljko je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zeljko za ovaj koristan post:
veselinovicvs (15.10.2015)
Star 06.07.2014, 14:31   #58
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kupio Ketron X1 i sredio ga fabričkim bojama, a imam 48Mb memorije za semplove. Zadovoljan sam kako izlazi na razglas, ali može to mnogo, mnogo bolje. Bubanj ubija na mesto, složio sam svoj user set i tu ništa više ne bi dirao. Imam problem sa basom, koji je loš i sa kontra gitarama, tu bih ubacio semplove, mada koliko sam nešto čačkao, mislim da se u bass traci ne može ubaciti sempl, već samo fabrički bass. Ako neko ima ovu spravu, ili da zna bilo šta o njoj, bila bi mi dobrodošla pomoć.

Ketron je zver od klavijature, ima jednu ogromnu manu, nedostatak materijala, i nedostatak ljudi koji sviraju ove sprave, pa i kada se obratiš za pomoć nema ko da pomogne. Nadam se samo da je neću prodati zbog toga, jer bi mi bilo zaista žao.

Pozdrav svim Ketronašima.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2014, 16:30   #59
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3636
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Aj da se upisem, od skora vlasnik Audya 5, zasad sve ok sto se tice masine.
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2015, 16:54   #60
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Donio sam ketron audya 5 .....kuci na probu.......konacno.......i imam puno stvari koje mi ne idu,ne razumijem itd.......velika je promjena sa korga......prevelika.

Ima li vas na forumu malo upucenijih........valjda se nadje neko ko ce malo pomoci.

Za pocetak........kako da stavim audio loop u nju i da ga vidi tamo da ga stavim u ritam.

Iz cubase sam exportovao wawe 44.100 khz 16 bit.........loop sam imenovao ovako ritam_a@125.wav.......pretpostavljam da onaj broj 125 u nazivu treba da predstavlja tempo,da bi se to kasnije lijepo uklopilo........ali kad s kompjutera udjem u ketrona loop je tamo u user audio drum........ali kad udjem u edit ritma i pocnem listat loop ove onda ga nema .......gdje fulam ???
ella 85 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
ketron, sd1


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije