Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Yamaha

Yamaha Za one čiji su ljubimci Yamahe

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.10.2008, 14:42   #1
Emir82
Drugar foruma
 
Emir82's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2006
Mjesto: Australia
Godina: 42
Postovi: 81
Downloads: 66
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: PA3X, CZ-230S, itd...
Emir82 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Emir82 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard DX-11 i terce

Eh ovako. Uspjesno sam nasao dx11 ovdje kod mene a ove moje korgulje nek se malo odmore za sad
Sad imam jedno pitanje. Imam dx11 i jedan momak mi je dao kao mali set koji sam uspjesno ubacio u dx11, boje su naravno sve na cira/mica fazon. U PERF modu vecina boja su poredane kao Bass ljeva ruka, solo desna.
Imaju 4 boje u C-mol i par A-Dur (D-mol?), ali ova u A-duru neke tipke zvuce kao bass i grozno zvuci. Sad hocu da saznam na koju foru se prave terce u dx11. Gdje se to nalazi? Dali je nesto u vezi sa ovim Chord effectima? Ili dali su ostale ljestvice uposte moguce kao terce na dx11, koliko sam do sada cuo mica je svirao terce u dosta razlicitih ljestvica, dakle meni izgleda da jeste. U Download nisam gledao posto necu da skinem nesto gotovo (ako ima), vec hocu da saznam kako i sta se terce prave na ovoj mashini. Mozda previse pitam, ali starno mi je ovo vazno.

Hvala unaprijed
__________________
PA3X-61, CZ230S & E-MU Drumulator
Trazim EMU Sp12
Emir82 je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2008, 15:18   #2
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

za terce mozes iskoristiti jos uz chord i dvije skale,,user skala i all skala mislim da se tako zove....tako da sve ukupno mozes imat 6 terci,,tako sam ja koristio.....znam kako se slazu terce al vec pomali gubim sliku u glavi davno je to bilo..od prilike ides utiliti,pa onda doljnji red dugmica tu se negdje nalaze efekti odaberi chord i sad mislim da ima edit,pisat ce ti glavni ton recimo C i sad za C ton bit ce jos ponuđen ton koji da ga prati u terci ovako ce izgledat C=E i tako listas i svaki ton podesavas... to je znaci C ton a terca da svira E znaci sam podesavas sta ce svirat terca koji ton.....malo sam onako po sjecanju ti objasnio al javit ce se neko ko je friskiji s time pa ce ti objasniti tocnije.....pozdrav
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2008, 22:29   #3
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na dx 11 mozes imati cetiri razlicite terce da su preko cijele tastature.
Kad si u performance ides na edit pa na taster 13 - Effect = off, tu odaberes chord 1 ili 2, 3,4.. i onda ti na prvoj boji u performanci svira kako je zapisano u tom chordu.. a ako zelis mjenjati ili sam raditi terce onda odaberes recimo tako u performance tercu koja je radjena na chord 1, stisnes dugme ULITY pa na dugmic 26 i prikaze ti - Edit Chord 1 ?, kad ga stisnes ponovo onda pita za chord 2,3,4... stisnes enter i pise ti key on note C3,stisnes enter i ti odaberes koji zelis da ti svira na c 3, onda ponovo dugmic 26 pa jos jednom 26 da odaberes Key on note C#, pa kasnije D, D# i tako do h... nadam se da sam ti objasnio...


E sad bi ja tebe nesto zamolio ako ti nije mrsko, i ja imam dx11 i neki dan sam je otvarao , cackao nesto, a bila mi ustekana u struju, i nekakav mali spoj napravim i ni jedne boje vise u njoj nemam... evo sad sam od kolege posudio modul pa sam prepisao nekih boja al bi volio imati jos neke..
kazes da su ti boje vecinom ko u cire, ako slucajno imas u performance brass onaj njegov sto nekad drzi podlogu sa njim, i strings, pa pogledaj od koliko boja je ta performance , pa ako budes imao objasnit cu ti kako da mi posaljes posto ja nemam kabla ali se moze opet.. ajde pogledaj to ako mozes.. pozdrav
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2008, 16:33   #4
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

gogs mogu se i skale iskoristit u tercu,ja sam 2 skale koristio za terce,znaci 4 chorda i 2 skale.....imao sam i karticu za DX11,to bih vam savjetovao ako ikako si mozete nabavit negdje,jer to su vam jos +4 chorda i 2 skale,znaci sve ukupno 12 razlicitih terci a kartica ima A i B bank znaci jos + 6 terci
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
dx11, terce

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije