Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Yamaha

Yamaha Za one čiji su ljubimci Yamahe

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.06.2008, 23:33   #1
maiiaslaven
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.12.2005
Postovi: 8
Downloads: 105
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
maiiaslaven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Yamaha Dx11

Pozdrav svima koji prate forumi koji pisu na njemu.
Ja slabo pisem na forum jer nekako slabo se tu snalazim,al pokusat cu nesto da napisem ako nije problem-naravno moj je problem pa da mi neko kaze ako zna.
hvala unapred.

Imam yamahu dx11 nece da radi.Zapravo sve radi displej i sva dugmad,ali ne rade tipke i ne cuje se nista da svira?
Ako neko zna sta je tu problem i kako to da se resi neka napise.

Hvala i cujemo se pozzzz

Uzivajte...
maiiaslaven je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2008, 09:02   #2
krcmar
Vredan član društva
 
krcmar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.12.2006
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 211
Downloads: 1449
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KORG PA3X, DX 11
krcmar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
krcmar pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Brate prvo provjeri da li ti rade svi izlazi, Phone, mix pa II i drugi. a ako nisu oni vidi mozda boje nisu dobre. Meni kad je otisla baterija nijedna se boja nije cula, a svi nazivi su ostali. I tek poslije sam saznao da je do toga. Zivio
krcmar je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2008, 09:28   #3
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ko što je jara reko---Provjeri izlaze...E sad kako to provjeriti,vala treba ti aparatura za to...A možeš i staviti kabal s jack-om u nju i polako mrdaj levo-desno da vidiš imali li lufta.Ako ima,trebaće da se zalemi nazad na ploču (obično toliko starim instrumentima popuštaju lemljeni sklopovi zbog oksidacije i starosti),a ako nije u tom,moguće imaš probleme sa potenciometrima...To su ti oni SLIDERI (ili po naše klizači) za pojačavanje zvuka...Najpametnije ti je da nebi čačko već odneseš elektroničaru da ti to čovjek pregleda i popravi,ima previše momaka što su sami majstorisali pa na kraju još više udesili instrument...Inače ako imaš na njemu ISTE boje koje su ti prije radile,onda nije do boja...E još zadnji mogući uzrok-BATERIJA...Ako ti se po ekranu izpisivaju neka čudna kineska slova i neki simboli onda je baterija,a ako su imena boja potpuno ista ko i prije onda NIJE do baterije...Na tebi je da se odlučiš šta ćeš da napraviš,Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2008, 17:13   #4
maiiaslaven
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.12.2005
Postovi: 8
Downloads: 105
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
maiiaslaven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard yamaha dx11

Citat:
Originalno postovano od Alix Pokaži Post
Ko što je jara reko---Provjeri izlaze...E sad kako to provjeriti,vala treba ti aparatura za to...A možeš i staviti kabal s jack-om u nju i polako mrdaj levo-desno da vidiš imali li lufta.Ako ima,trebaće da se zalemi nazad na ploču (obično toliko starim instrumentima popuštaju lemljeni sklopovi zbog oksidacije i starosti),a ako nije u tom,moguće imaš probleme sa potenciometrima...To su ti oni SLIDERI (ili po naše klizači) za pojačavanje zvuka...Najpametnije ti je da nebi čačko već odneseš elektroničaru da ti to čovjek pregleda i popravi,ima previše momaka što su sami majstorisali pa na kraju još više udesili instrument...Inače ako imaš na njemu ISTE boje koje su ti prije radile,onda nije do boja...E još zadnji mogući uzrok-BATERIJA...Ako ti se po ekranu izpisivaju neka čudna kineska slova i neki simboli onda je baterija,a ako su imena boja potpuno ista ko i prije onda NIJE do baterije...Na tebi je da se odlučiš šta ćeš da napraviš,Pozdrav!


Hvala za odgovor i tebi i drugaru sto je jos pisao.
Ovako imao sam dve klavijature tj. dve yamahe dx11,sad mi je ostala samo jedna drugu sam prodao,i kod te jedne je bilo isto tako kao sad kod ove i nekako se popravilo al menjo sam ja ram baterije kod obadvije mozda sam bas tad i popravio(znam sve to uraditi i zalemiti).
Sad trenutno kod mene je bas to sto si ti rekao neka kineska slova i neki znakovi sto se kaze nista nisacim,al izlaz nije jer se na nekim tim znakovima cuje nesto kao samo zuji i ta i za pojacavanje slideri rade isto.

Ali kad ubacim karticu na kojoj imam vec boje koje su ok isto ne rade ne cuju se ali pisu imena boja i sve samo sto eto ne sviraju- mozda treba nesto podesiti drugo na klavijaturi ili je bas ta ram baterija pokvarena.

Klavijaturu nisam palio jedno pola godine i pre mi je sve radilo i sad kad sam je upalio to se desilo.
Kad bi promenio tu ram bateriju da li bi radilo sve kako treba.

Hvala jos jednom i cujemo se ako sta vama zatreba, sto znam tu sam da vam kazem.

poz uzivajte!
maiiaslaven je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2008, 18:38   #5
krcmar
Vredan član društva
 
krcmar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.12.2006
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 211
Downloads: 1449
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KORG PA3X, DX 11
krcmar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
krcmar pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Isti slucaj kao kod mene. Ako su ti ispisani ti znakovi i samo se cuje nekakva piska, onda ti je otisla baterija. Ali ja mislim da znam zbog cega je se ispraznila. Kod mene je bio slucaj da sam promijenio bateriju i kad sam ukljucio dx11 boje su sve nestale i sa novom baterijom je pisalo (change ram batery). Ja odnesem ponovno klavijaturu majstoru i on zakljuci da je bila jako stisnuo-ugurana ram kartica, i da je kartica dodirivala nekakve kontakt plocice, i te su plocice vukli novu bateriju. Kad je on to sve vratio na svoje mjesto, ja sam samo vratio stare boje i od tada sve radi kako treba. Ono "change ram batery' nije se vise pojavljivalo. Zivio
krcmar je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2008, 22:53   #6
maiiaslaven
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.12.2005
Postovi: 8
Downloads: 105
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
maiiaslaven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od krcmar Pokaži Post
Isti slucaj kao kod mene. Ako su ti ispisani ti znakovi i samo se cuje nekakva piska, onda ti je otisla baterija. Ali ja mislim da znam zbog cega je se ispraznila. Kod mene je bio slucaj da sam promijenio bateriju i kad sam ukljucio dx11 boje su sve nestale i sa novom baterijom je pisalo (change ram batery). Ja odnesem ponovno klavijaturu majstoru i on zakljuci da je bila jako stisnuo-ugurana ram kartica, i da je kartica dodirivala nekakve kontakt plocice, i te su plocice vukli novu bateriju. Kad je on to sve vratio na svoje mjesto, ja sam samo vratio stare boje i od tada sve radi kako treba. Ono "change ram batery' nije se vise pojavljivalo. Zivio
Hvala brate na odgovor kao prvo.

Da upravo tako nesto je uzrok jer mi je klavijatura bila dugo u koferu a ram kartica je bila u klavijaturi.Hmm da li je moguce da ona moze potrositi bateriju?

Imam dve kartice za dx11 na kojima su boje, i prebacujem ih isto preko kompa ali nije mi prob. za boje nego samo ovo sto nece da sviraju.

Sta sad trebam tacno da uradim jel samo da promenim bateriju i sve ce raditi kako treba ili trebam jos nesto drugo uraditi.
Ali kad palim klavijaturu ne pise mi ono (change ram batery) nego kao sve je u redu a ustvari nije.

Cujemo se pozzz
maiiaslaven je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
dx11, yamaha


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije