Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.04.2014, 13:35   #1
brankocustom
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2009
Postovi: 46
Downloads: 3
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: pa2xpro, e96,gw8,Tyros3
brankocustom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard GW8 i Style converter

Vrlo je zanimljiva diskusija o GW8. Ja ga koristim oko 3 godine i zadovoljan sam. Za moj ukus zvuci odlicno i mislim da ga jos dugo necu zameniti nekim drugim aranzerom, bar ne dok se nepojavi neki u slicnom cenovnom rangu a da bar priblizno kvalitetno zvuci. To je moje misljenje. E sad, cini mi se da slabo ko poznaje koriscenje programa „Style converter“ pa evo malo upustvo. Treba napraviti midifajl koji pocinje od pocetka projekta, tj od prvog takta (ja koristim Cubase zbog navike ali je svejedno, moze bilo koji program za midi editing). Na samom pocetku ( na tick-u 1.1.1.0) trebaju da stoje sledeci kontroleri (midi cc...): BankMSB, Bank LSB, expression, pan, Main volume, itd..Malo pomereno od pocetka (na tick-u 1.1.1.1)treba da stoji Program Change i to je najvaznije.Morate sve ove kontrolere ovim redosledom upisati za svaki intro, varijaciju,itd... jer ako negde neupisete klavijatura kasnije ne svira kako treba.
Kasnije izvozite tri midifajla sa nazivima (ako naprimer pravite dvojku): dvojka_m (dur), dvojka_x(mol) i dvojka_7(dominantni septakord ili popularno sedmica).
Uvezete jedan od ovih midifajlova u „Style converter“ svejedno koji, i upisete koliko taktova ima koji deo ritma. Ovde je vazno da pazljivo izbrojite, a ako neki deo nezelite da imate (naprimer Intro2, fill1, i ending 4) onda tu upisujete 0(nula). To znaci da taj deo traje 0 taktova, tj nesvira nista.
Eto tako..pozz
Dodato:
ako je pogresno da bude zasebna tema, premestite je na odgovarajuce mesto

Promijenjeno od brankocustom (17.04.2014 u 13:36 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
brankocustom je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio brankocustom za ovaj koristan post:
instalater (19.10.2016)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije