Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Kurzweil

Kurzweil Vrhunski synthovi za vrhunske muzičare

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.04.2010, 23:13   #11
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Gago Pokaži Post
Ako koristis semplove,proveri dali ima dodatna Ram memorije,za k2000 je tesko naci Ram memorija.
dali radi SCSI priklucak itd.... t

Izvukoh temu iz naftalina ali mi treba informacija i savjet?!
Kolega je uzeo K2000 i sad mu treba Ram memorija, ako sam dobro shvatio treba mu 30 pinska od 4x16MB ili 2x32MB?!
Gdje to naći i koliko košta???
Takođe me zanima ovo oko SCSI-ja, ako sam dobro shvatio njemu treba i zip koji ima SCSI izlaz?!
Kako to naći?

Nadam se da će mi neko odgovoriti, inače klavijatura je odlična s' obzirom na cijenu i godine kada je proizvedena, a dirka je vrhunska...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2010, 01:18   #12
ljanga
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 8
Downloads: 1054
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ljanga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od b.o.Y.c.h. ČK Pokaži Post
Pa nije da će riknuti, ali recimo meni je (ja sam kupio rabljen krz, i nisam baš naletio na sreću pa mi se kvario) , pa sam zato to spomenuo...Pogotovo te starije verzije, ove nove su ok...Ja imam na kurzu display od nekog rolanda i šljaka bez problema, sve se to da srediti..
Sa extremom ne mogu usporediti jer ga nisam imao...Ali na razglasu ćeš ćuti razliku kurza i ostalih syntheva...Neznam za linkove, ali u mojim demo snimcima, na pjesmi plavooko-solo trube-to je sa krza...I neki dio sola (pred kraj čini mi se) na pjesmi "eh što nisam sunce"..
Imam kurzweil k 2000 i prije tri godine crko dsplay.Kako to DISPLAY OD ROLANDA?
ljanga je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2010, 21:28   #13
daree
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.05.2007
Mjesto: Velika Gorica
Godina: 59
Postovi: 89
Downloads: 994
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 19 puta u 15 Postova
Instrumenti: Ketron Audya5,Kurzweil PC3K6
Interesi: muzika
daree befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
daree pošalji poruku preko MSN messengera daree pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Memoriju za k2000 ces najprije naci na ebay-u(2x16mb oko 50,00 eu)Stavlja se 30pinska memorija, max 4x16mb,nikako 2x32.
Dovoljno ti je i 4x4=16mb ili 2x16 i 2x4 =40mb.Dobro je znati da k2000 ima ogranicenje u internoj memoriji(120kb je tvornicki) a za prosirenje interne memorije je potreban P-ram,koji je skup i tesko se nabavlja(ebay,oko120,00eu).Za starije modele k2000,je najbolje imati scsi hdd od oko 500mb ili iomega zip drive 100/250mb,ima ih isto na ebay-u.
pozz
daree je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2010, 12:11   #14
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 36
Postovi: 503
Downloads: 685
Uploads: 13
Rekao HVALA: 120
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@ Ljanga

Kupio sam rabljenog i več je bio taj display, nisam ni primjetio..Dok su otišle diode serviser je reko da display nije original nego da je od nekog rolanda, a kojeg stvarno neznam...
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote
Star 20.04.2010, 20:48   #15
ljanga
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 8
Downloads: 1054
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ljanga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala.
ljanga je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2010, 00:37   #16
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I od mene hvala kolegi sa nickom daree!!!
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2010, 10:50   #17
hit
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.06.2010
Postovi: 4
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
hit befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A za displej se mora paziti da ima toshiba 6963 kontroler. Ako nema taj kontroler najvjerojatnije neće raditi displej.
Ja samo također kupio displej sa E-bay-a i nije mi prikazivao ništa osim pozadinskog svjetla ali u postavkama Kurzweil-a treba pojačati kontrast do 28 i onda je proradio.
hit je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2011, 03:28   #18
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da ne otvaram novu temu da pitam ovde u vezi k2000..Da li je P-ram ujedno i memorija za semplove ili ona sluzi necem drugom?...citajuci neke postove mislim da je neki lik trazio da kupi P-ram, iako ima na klajvi maximun ram meorije za semplove tj. 64 Mb,pa sam nesto kontao da nije taj P-ram namenjen za nesto drugo u klajvi,a ne za semplove?mada opet cemu bi mogao sluziti?..i jos jedno pitanje...Da li k2000 koristi isti ram kao sto su koristili stari racunari tipa 386,486 i tako starije verzije racunara?hocu uskoro da uzmem ovu klajvu,a slucajno kuci imam 3 ram memorije sa starog kompa 486,pa da nisu mozda to bas te ram memorije koje se koriste i u k2000?pitam zato sto mislim da su bas tih godina pravljeni i k2000 i ti racunari 486,pa mozda koriste isti ram,a to je onaj ograman ram,duzine-kao sad dve standardne plocice rama...hvala unpared i pozdrav
Dodato:
I jos jedno pitanje...Imam Iomega Jaz SCSI drive,ali interni...da li ga ja ikako mogu iskoristiti za ubacivanje semplova u k 2000?kao eksterni jedino ako mu obezbedim i neko eksterno napajanje,al kako to da uspem? jedino da nosim komp sa sobom na svirku...a kao interni,ne znam da li k 2000 i ima mesta za njegovu ugradnju mozda?ne bilo losa solucija da se ugradi na mesto Hd,i da se na vadi iz klajve,a a nece da radi non stop kao HD,i nece da remeti napajanje jer nakon ucitavanja semplova on vise i ne radi,i ne treba mu kuler,sto jos manje opterecuje napajnje..sta mislite,kako da iskoristim ovaj jaz za k2000? i da pitam jos,kakve diskete koristi jaz?nisu one kao zip?gde to uopste sad mogu naci,te diskete?pozz

Promijenjeno od Milan$ (17.04.2011 u 04:13 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2011, 18:50   #19
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

P-RAM ti je na Kurzweilu za broj programa ili broj koliko boja mozes da imas user.Default ti je na K2000 120Kb sa prosirenjem dobijas nesto preko 700Kb ( ne isplati se jer je skupa nadogradnja ) RAM :cetiri slota po 16 MB maksimum plocice su one male od 386 kompjutera SIMM moduli 30 pinski ( tesko jih je naci i samim tim su skupi ) Ugradnja diska ili ZIP u sint moguca ali povlaci za sobom da moras negde na ploci da uzmes napajanje za disk i moras da ugradis ventilator radi hladjenja SCSI disk ( posto je disk golem i brz a samim tim i trosi struju sinta i grije se neophodan je ventilator posljedica toga je da i disk i ventilator trose struju pa dosta puta dolazi do gasenja sinta kad ga malo opteretis ) .Noviji Kurzweili serije V3 imaju sve to vec ugradjeno pa je bolje isplativo uzeti takav nego ga nadgradjivati .
fico je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio fico za ovaj koristan post:
Pero3 (01.01.2020)
Star 18.04.2011, 01:25   #20
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pre svega hvala na odgovoru..A sad da pitam jos par stvari..1.jel dovoljna ta 120 Kb P-ram memorija da se lepo sredi klavijatura,da zadovolji prosecnu svirku,da ne moram da jurim drugu? 2.Da li je ta P-ram ista kao iz nekih starijih racunara ili je ona pravljena samo sa kurzweil klavijature? 3.postavio sam sliku ram memorije koju ja imam kuci,pa mi recite jel to ta memorija koju k2000 koristi za semplove? inace ne planiram da ugradjujem HD upravo zbog loseg napajanje,samo zip ili eksterni neki medij...Imaju li te zadnje serije k2000 v3 u kojima je fabricki ugradjen HD,jos neku oznaku da znam tacno kakav da trazim? hvala jos jednom
Grafički Fajlovi
File Type: jpg DSC00830.jpg (95,3 KB, 21x skinuto)
Highslide JS
Milan$ je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
Pero3 (01.01.2020)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije