Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.10.2016, 16:19   #161
taletdkmk
Vredan član društva
 
taletdkmk's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.08.2006
Mjesto: Skopje - Makedonija
Godina: 38
Postovi: 186
Downloads: 845
Uploads: 14
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X 61-k with EXB M256
Interesi: Internet, Filmovi...
taletdkmk befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
taletdkmk pošalji poruku preko MSN messengera taletdkmk pošalji poruku preko Yahoo! messengera taletdkmk pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Po meni nije bag nego to ti je vec nov nacin rada. Sada moras na songbook da si stavis koja farba hoces da ti se odabere kad odberes songbook. A kad ukljucis keyboard to style to je samo za stylove kad promenis da ti odbere prvi sts1

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
__________________
Trajche TALE Dimitriev
Kavadarci - Makedonija
taletdkmk je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2016, 17:35   #162
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

e jbg...meni je to bilo jako korisna funcija na pa3...videcu kako da to organizujem, mada citam po stranim forumima, jos neki ljudi se na to zalili, i neki kazu da je ipak bug i da ce to kao biti ispravljeno...videcemo..
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2016, 11:25   #163
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa jeste losa stvar cim ne mozes da manipulises tim a moglo je i potrebno je,da tebi on stalno menja boju,nekad necu da vezem uopste boju za songbook...
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2016, 11:27   #164
taletdkmk
Vredan član društva
 
taletdkmk's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.08.2006
Mjesto: Skopje - Makedonija
Godina: 38
Postovi: 186
Downloads: 845
Uploads: 14
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X 61-k with EXB M256
Interesi: Internet, Filmovi...
taletdkmk befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
taletdkmk pošalji poruku preko MSN messengera taletdkmk pošalji poruku preko Yahoo! messengera taletdkmk pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U pravo si miki ali eto neki su koristili i style change ali.oni su izbacili sta ces to je to moramo se prilagoditi i nadati se da ce u sledeci update da promene to sa songbook

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
__________________
Trajche TALE Dimitriev
Kavadarci - Makedonija
taletdkmk je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2016, 11:56   #165
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koliko je zaista isplativ prelazak sa Pa3x na Pa4x?
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2016, 12:03   #166
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ja sam presao kao zakleti korgovac sa pa3 na cetvorku ali tyros i mogu vam reci da je razlika i promena prava i zvuk mi je dostaaa ozbiljniji,e sad prelazak na pa4 mislim da se ne oseti velika razlika

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 28.10.2016, 14:30   #167
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja cu ti reci kao generalno vecito nezadovljni korisnik korga, koji ga svira iz nuzde i navike..ja ni jednim korgom do sad nisam bio zadovoljan...operativnost i sve, nema greske, ali zvuk je uvek bio onako, jeftin, iliti skupo placen...Sad bih rekao da je konacno doslo do promene kod pa4....bar ovo sto sam do sada cuo i probao, mislim da su konacno prisredili te izlaze, sound generator, ili sta vec, i da konacno jedak korg aranzer zazvuci kako treba...na momente imam utisak da se priblizava starom rolandovom zvuku, onako,rekao bih da je za sve prethodne korg aranzere,zvuk poprilicno mekan, i izbalansiran, a ujedno i dosta siri u odnosu na prethodnike...tako ja vidim pa4...sto se mene licno tice, meni je opravdan prelazak i taj novac, po prvi put, a imao sam sve korgove aranzre...po prvi put mogu reci da sam zadovoljan onim sto cujem...dal vredi bas tolike pare upitno je, jer recimo jedan roland ea7 od 1000 evra vec ima tako sredjen i izbalansiran zvuk, a tri puta je jeftiniji, ali opet ako gledamo samo korga, i prethodne modele, i ako ste "opsednuti" zvukom, mislim da se prelazak isplati, uprkos sto smatram da su ga u operativnom pogledu unazadili u odnosu na pa3, ali ga ovaj zvuk za sada vadi videcemo, tek treba da tezgarimo njime, ali za sada meni je ovo sto cujem, vrlo dobro, narocito ako uzmemo u obzir, da je to korg
Dodato:
jel se desava nekom da pa4 zaledi skroz kad pokusa da smanji/poveca kontrast na displeyu dok ide ritam? dok ne ide ritam, nema problema, mada nisam ni znao za to, i u subotu u toku svirke, bilo mi prejako svetlo, krenem da smanjim malo cotrast i zaledi skroz..morao restart

Promijenjeno od Milan$ (31.10.2016 u 16:30 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2016, 14:09   #168
Millan
BANANOVAN na sopstveni zahtev!!!
 
Millan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.12.2004
Mjesto: Sabac
Postovi: 621
Downloads: 688
Uploads: 14
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 42 puta u 39 Postova
Millan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kada pojacavate klavijaturu na master volume, da li se pojacava postepeno ili ima jedno 3mm praznog hoda, pa onda pocne odjednom nekom minimalnom jacinom i tek onda postepemo ide pojacavanje...? Isto tako kada se smanjuje, zvuk se utisava u jednom momentu prekine i opet onaj prazan hod potenciometra...
Jel to tako ili...!?
__________________
Ko peva zlo ne misli... A, ko misli, ne zna da peva!
Millan je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2016, 19:59   #169
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

tako je i kod mene, malo praznog hoda kad krenem od nule, i onda krece polako da se pojacava..nista za zabrinjavanje
Ono sto mene interesuje,vezano je za ovu opciju Direct, za povlacenje ritmova iz nekog drugog seta...Kad vec ima toliko praznog prostora, mislio sam da tu nabacam svasta nesto namenskih ritmova, i sto treba i sto ne treba(mozda nekad zatreba ) i da ih pozvlacim preko te direkt opcije..Kako vidim opcija search funkcionise i za ove ritmove preko direct, nisam probao jos songbook, ali ako radi search, onda ce i songbook, sto je odlicno, mesta za ritmove koliko hoces...Jedino me interesuje, kako to sacuvati kad ja sve to sredim i nabacam ritmove tu? Tih ritmova preko Direct opcije nema u sacuvanom setu, pa me zanima ako nekad ucitam neki drugi set od pa4, hoce li se i oni pobrisati, kao sto to bude sa faveritima kad ucitam neki drugi set? ili su oni uvek tu, bez obzira koji set ucitao? hvala
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2016, 22:42   #170
Millan
BANANOVAN na sopstveni zahtev!!!
 
Millan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.12.2004
Mjesto: Sabac
Postovi: 621
Downloads: 688
Uploads: 14
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 42 puta u 39 Postova
Millan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pretpostavio sam da je tako, verovatno se na svirci ne primecuje. Ja probao u sobi, nocu naravno, mikseta pojacana na "radnu" snagu, a da ne bih budio ukucane , pokusao da smanjim najmanje moguce i tada se primeti taj nagli presek...
Nego jel vama pukne na ozvucenje kada se upali ekran posle dizanja sistema, prilikom paljenja klavijature? Znaci odmah nakon ucitavanja, kada prebaci na pocetni prikaz ekrana(Style mode). Govorim o slucaju kada mikseta i kanal nisu na stanby, tj. mute. Ono, kao kod pevaca kad ih zeza prekidac na mikrofonu...
Jbt, na svim ritmovima mi prilikom prebacivanja sa Pa800 u Pa4x izmenjao nazive sts-ova, boje ostale kako treba, samo naziv sa sts 4, prebacio na sts2 i obratno, i sad sve to treba rucno da promenim...
__________________
Ko peva zlo ne misli... A, ko misli, ne zna da peva!
Millan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije