Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Yu-Midi Info > Komentari i Pitanja

Komentari i Pitanja Ovde možete postovati Vaše komentare, sugestije i pitanja vezana za ovu stranicu.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.11.2019, 21:50   #1
rajovic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.11.2019
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
rajovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard opet uvoz klavijatura

Pozdrav!

Resio sam da kupim klavijaturu u jednom music shopu u Hrvatskoj… Cene su dosta povoljnije u odnosu na Srbiju, plus povrat PDV-a... bombona

Elem, nista nije tako jednostavno kao sto izgleda, kostace I put do tamo i nazad, dogovor sa carinikom, I sada slede kalkulacije…

Razmisljam da narucim preko sajta i platim odmah bez PDV-a, da se ne bakcem sa povratom PDV-a gde cu sigurno platiiti neku proviziju. Postarina je sitna, i tako dolazimo do troskova od kada roba udje u Srbiju. I moje pitanje je da li neko ovde ima skorasnja iskustva?

Kako ja citam sajt carine, za klavijature je tarifa 1%, I na nju ide PDV 20%. E sad, da li je to 1% preko standardne carine od 10%, pa onda izadje u stvari 11%, ili je stvarno 1%? Sa druge strane, preferencijalna carina na uvoz robe iz EU je 0%, sta to znaci?

Dalje, ima li troskova spedicije? Kako ja citam sajt poste, oni naplacuju 200-300 dinara podnosenje na carinski pregled, da li je to sve?

Unapred hvala na odgovoru!
rajovic je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2019, 00:35   #2
kem
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.12.2018
Postovi: 100
Downloads: 30
Uploads: 1
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg triton le
kem ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Carina ne moze nikako biti 1%, dakle ona iznosi (sa tom tarifom) 11%.

Na cenu klavijature + cenu dostave + carinu racunas PDV od 20%.



Mada moja iskustva su iz Kine a ne iz EU, mada nema sanse da je carina 1%. Verovatno ce usput doci jos neko ko vise zna o tom.
kem je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2019, 10:26   #3
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ako ti je baš stalo da izgonjaš taj popust, odeš kupiš klavijaturu, skineš sve zaštitne folije, eventualno ako baš hoćeš nalijepiš neki stiker, npr. od Shurea i staviš lijepo u torbu za klavijature, tako da na granici ne provale da je tek kupljena. Ako te budu kontrolirali na carini u povratku rekneš fino lični prtljag i završiš posao. Moja iskustva i iskustva kolega na granicama kažu da je problem samo ako provale da si sposoban da odradiš neku svirku "na struju", tj. ako vide npr. miksetu, kutije, kablove itd. Milion puta sam prelazio granicu između BiH i Hrvatske s punim autom, doduše akustičnih instrumenata i nikad problema nisam imao.
Raspitaj se kod iskusnijih kolega koji stalno prelaze granicu i najbitnije, za slučaj da te baš budu zaustavili i ispitivali te, smisli neku priču tipa išao kod nekog kolege na časove klavijature, neki rođak imao rođendan u kući, pa ti eto malo da zasviraš, ali moraš reći i ime i prezime i u kom gradu, da budeš uvjerljiv ako baš budu zakerali. Najbolje da npr. ako taj bude voljan, uzmeš broj od tog prodavača u toj radnji gdje budeš kupovao, da ga možeš u tom krajnjem slučaju i nazvat, ako ti baš ne budu vjerovali, što je jako malo vjerojatno. Najveća je vjerojatnost da te neće ni kontrolirat, zato je najbolje da pičiš na Bajakovo/Batrovci gdje uvijek ima puno auta, tako da je vjerojatnost da te kontroliraju minimalna.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:50


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije