Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.05.2012, 14:25   #1
rafael
Vredan član društva
 
rafael's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.11.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 125
Downloads: 315
Uploads: 8
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg Pa50
rafael befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard PC se resetuje bez razloga ?

Pozdrav,
Ovako, imam Win 7 vec 6-7 mjeseci i do prije par dana radio je bez problema, sada mi se pocelo desavati da se iz cista mira samo resetuje , znaci ne bitno sta radim , surfam, gledam film , ili pisem u Wordu , desi mi se samo reset.Primjetio sam da nema nekog vremenskog intervala (recimo da se resetuje svakih deset min) , nego se nekad resetuje kroz pola sata nekad kroz 2 min. Zna li neko u Cemu je problem ?
Hvala
__________________
Dzaba vam novci moji sinovci , dzaba vam bilo dobre volje..i pogledi cvrsti i ljepljivi prsti ja ipak varam malo boljee...ee pa daa..
rafael je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2012, 14:42   #2
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

to ti sa sigurnošću ovako ne može reći ni najbolji kompjuterski genije, nego jedno po jedno, da li imaš antivirus, da li je ažuriran na najnoviju bazu virusa, da li si ugasio autorun na removable uređajima, da li posle restartovanja kompjuter izbaci plavi ekran ili se samo restartuje bez toga, da li si u skorije vreme naknadno ugradio nešto u računar?

Kad si poslednji put skenirao ceo kompjuter od virusa? Da li si skidao neki program od neta sa sve krekovima ili igrice i to instalirao bez provere?

I mogu do sutra da postavljam pitanja ti se nisi ni potrudio da opišeš problem, probaj prvo tako što ćeš da odgovoriš na sva ova pitanja bez preskakanja, pa onda idemo dalje.
Za početak.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2012, 14:52   #3
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 787
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pokušaj s programom SIW ili s Blue screen view. Možda imaš neki BSOD koji te može dovest do uzročnika problema. Vrlo često je povezano sa radnom memorijom. Za početak otvori komp,i skini pločicu ili pak pločice ako ih je više od 1 pa im očisti kontakte,ispuši utore i zamijeni im mijesta. Ako se opet desi,ostavi samo jednu dok se ne sruši opet pa pokušaj s drugom. Nepotrebne komponente počupaj van (modem,floppy...) koje ne koristiš a samo ti troše napajanje. Možda ti je procesor pregrijan,možda je hladnjak začepljen,stara termo pasta,bla bla... Malo pogledaj,počisti prašinu i polako eliminiraj neke stvari da lakše dođeš do riješenja. Sretno!
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2012, 15:25   #4
robert_313
Početnik forumacije!
 
robert_313's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.01.2010
Postovi: 30
Downloads: 96
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavir
Interesi: sviranje
robert_313 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

instaliraj windowse ponovo.. to ti je najlakse napraviti..jer ces bit suguran da vise nema virusa, a ako i se i dalje resertira sam od sebe, onda ga rastavi i napravi sto je kolega @smuchac reko
robert_313 je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2012, 16:02   #5
rafael
Vredan član društva
 
rafael's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.11.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 125
Downloads: 315
Uploads: 8
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg Pa50
rafael befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
to ti sa sigurnošću ovako ne može reći ni najbolji kompjuterski genije, nego jedno po jedno, da li imaš antivirus, da li je ažuriran na najnoviju bazu virusa, da li si ugasio autorun na removable uređajima, da li posle restartovanja kompjuter izbaci plavi ekran ili se samo restartuje bez toga, da li si u skorije vreme naknadno ugradio nešto u računar?

Kad si poslednji put skenirao ceo kompjuter od virusa? Da li si skidao neki program od neta sa sve krekovima ili igrice i to instalirao bez provere?

I mogu do sutra da postavljam pitanja ti se nisi ni potrudio da opišeš problem, probaj prvo tako što ćeš da odgovoriš na sva ova pitanja bez preskakanja, pa onda idemo dalje.
Za početak.
Ma ne znam kako bolje da ga opisem prijatelju .. evo redom ... Anti Virus uredan , nista ne pokazuje. 2. Nisam 3.Ne , ali mi zna izbaciti onaj kao Winodows Start up repair (u opciji da to pokrenem ili Start Windows normally) u slucaju da izaberem taj Repair , stoji tako satima i nista se ne desava. 4.Nista nisam dirao zadnjih pola godine. 5. da probam sa onim skanom Avasta koji se pokrece prije dizanja Windowsa ?
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od smuchac Pokaži Post
Pokušaj s programom SIW ili s Blue screen view. Možda imaš neki BSOD koji te može dovest do uzročnika problema. Vrlo često je povezano sa radnom memorijom. Za početak otvori komp,i skini pločicu ili pak pločice ako ih je više od 1 pa im očisti kontakte,ispuši utore i zamijeni im mijesta. Ako se opet desi,ostavi samo jednu dok se ne sruši opet pa pokušaj s drugom. Nepotrebne komponente počupaj van (modem,floppy...) koje ne koristiš a samo ti troše napajanje. Možda ti je procesor pregrijan,možda je hladnjak začepljen,stara termo pasta,bla bla... Malo pogledaj,počisti prašinu i polako eliminiraj neke stvari da lakše dođeš do riješenja. Sretno!
Hmm Vrlo moguce , da je to zaprljano posto nije dugo otvarano... probam to pa javim rezultat. Hvala
__________________
Dzaba vam novci moji sinovci , dzaba vam bilo dobre volje..i pogledi cvrsti i ljepljivi prsti ja ipak varam malo boljee...ee pa daa..

Promijenjeno od rafael (30.05.2012 u 16:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rafael je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2012, 18:32   #6
MrVlad
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.08.2006
Mjesto: Engleska
Godina: 50
Postovi: 38
Downloads: 1748
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
MrVlad befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MrVlad pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja bi ovako radio, dal je virus ili ne. Ako mozes da udjes u SAFE MODE, PF8 kad se ukljucuje komp, i pokusaj da napravis SYSTEM RESTORE. START > ALL PROGRAMS > ACCESSORIES > SYSTEM TOOLS > SYSTEM RESTORE. Ako mozes, vrati ga mozde na "restore point" pre nedulju dana..

mozda ti neki sistemski falj ima koruptcije.. ili si instalirao neki programcic sto PC nevoli...

ako je virus (zavisi od virus), nece dozvoliti da radis system restore.. pa onde ces da znas sigurno. ako je virus, onde ces morati re-instalirati windows.

Promijenjeno od MrVlad (30.05.2012 u 18:33 sati)
MrVlad je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2012, 20:09   #7
marko87
Vredan član društva
 
marko87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.02.2012
Mjesto: Wien
Postovi: 207
Downloads: 482
Uploads: 6
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: VSTi + Midi keyboard
marko87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moraces ici sistemom eliminacije. Moj savet ti je da ovako uradis.
Prvo da probas ono sto je kolega smuchac predlozio , s tim da proveris temperature u biosu. Ukoliko ne pomogne, probaj novi sistem. Ukoliko se opet javljaju problemi tipujem na napajanje ili HDD.

Mada ne bi bilo lose da napises sta imas od komponenata.
__________________
momak pjeva extra al oni ga prate katastrofa,,,nikad pjevac ne prati muziku vec muzika pjevaca,,,,samo naprijed care
marko87 je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2012, 20:28   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Smuchac i marko87 su ti dali dobre savjete a i meni sve to vise lici na hardverski nego na softverski problem. Pored ovoga sto su ti momci vec savjetovali, kad si vec kod ciscenja, nemoj da ti bude tesko da povadis sve konektore i ponovo ih spojis. Isto to uradi i sa memory modulima. Prasina je najcesci uzrok problemima koje ti imas.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2012, 21:05   #9
juka
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.07.2007
Postovi: 2
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
juka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav, imao sam takav problem, dolazi do pregrijavanja procesora pa se računar sam restartuje, skini kuler i očisti ga i nanesi novu pastu za procesor.
juka je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2012, 22:51   #10
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 787
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Po pitanju temperatura možeš koristiti besplatan Speccy program ili pak Everest/SIW koji se plaćaju. Svi jednako dobro očitavaju temperature jer zapravo i koriste iste senzore s ploče kao i mjerenje u BIOS-u,pa nam baš javi koje su temperature i brzina vrtnje ventilatora.

Mali "tip" ako ne uspije ništa od ovoga tj. ako ipak nije hardverski problem: U start izbornik ukucaj "msconfig" prošeći do dna,nađi system restore i klikni na "launch" te se otprilike vrati na neki razuman datum u rikverc kada je sve štimalo.

Neka ti nova instalacija Windowsa uvijek bude posljednja opcija. Bez uvrede onima koji se identificiraju,ali to rade oni koji neznaju niti žele znati nešto zanimljivo i novo već metnu DVD i pričekaju 20 minuta da se Windowsi zaljepe i da sve ide dalje... Virusi u velikoj većini slučajeva ne ruše sisteme tako lako, već češće ometaju nesmetan rad računala tako da vjerujem da nemaš virus,ili ako ga imaš,vrlo vjerojatno on nije uzrok. Pozz.
smuchac je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije