Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.04.2009, 22:03   #21
Misa91
Vredan član društva
 
Misa91's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.02.2008
Mjesto: Nis
Godina: 32
Postovi: 132
Downloads: 466
Uploads: 9
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: Roland E50
Misa91 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Misa91 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kod kuce kad vezbam vezivao sam i na mono i na stereo i na obe varijante mi dobro zvuci, a na svirci mi je bio na mono.
Misa91 je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 22:12   #22
RadeKOKI
Ovaj baš voli da kuca
 
RadeKOKI's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.04.2007
Mjesto: Tamo i ovamo
Godina: 42
Postovi: 409
Downloads: 523
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Imam svasta
Interesi: Interesovanje za "tete" sa velikim sisama :D
RadeKOKI befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozzz aj malo da se dovezem da pomognem oko rolanda, sto se tice tog e50 to je mnogo dobra klavijatura u odnosu cena-kvalitet za malo ulozeno mnogo dobiveno, medjutim fora je u novim rolandima da dobro postavite samo master eq i compressor on vam radi bar 40% posla. Zatim morate da znate sta zelite od tog aranzera da namestite jer jedan isti ritam na novim rolandima moze da zvuci u milion varijanti kad se prepegla u MAKE UP tools-u. Mada da vam neko napise kako se sredjuje klavijatura to moze drugari u jednu recenicu da se napise samo "MAKE UP TOOLS" jer to je tolko siroko uradjeno da nije normalno mozes svaki elemenat da menjas "sminkas" posebno sa eq-ima, efektima...pitch, velocity, volume...mnogo je dato na tom polju sredjivanja (poseban eq za bas bubanj, poseban za dobos, poseban za svaki timpan, kontra cinelu........svaki elemenat ima svoj eq) kao i naravno eq za kompletan bubanj, pa eq za bas gitaru i svaki prateci instrument ima svoj eq + isto na to da dovezem i reverb, chorus, volume...znaci mnogo opsirno tako da taj post kako srediti ritam neverujem da moze da se ispise sve detaljno a to bi trajalo mnooooooooooooooogo. A da bi se covek sa tim igrao treba da upozna osnovne funkcije (parametre) sta koji radi pa onda pristupiti sredjivanju instrumenta onako kako to neko zamisli u svojoj glavi mada jedan style kod mene radi super a nekom se to ne dopada tu kasnije utice i kakav razglasni sistem koristi ko ....itd veoma opsirno za diskutovanje.

Promijenjeno od RadeKOKI (27.04.2009 u 22:16 sati)
RadeKOKI je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 22:52   #23
lord
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 12.03.2009
Mjesto: BiH
Postovi: 8
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Roland i Yamaha
lord befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od neconix Pokaži Post
Instaliraj operativni sistem koji si dobio na CD-u uz klavijaturu.

To je sto prvo moras probati,a posle cemo da vidimo.

Jel bar imas backup na racunaru?
Nažalost nemam backupa. U mom relativno dugom sviračkom stažu (a počeo sam sa G-600, pa G-1000 i VA-7, pa sad E-serija), nikad nisam imao nikakvih problema, Rolandi su me stvarno slušali, ali eto...desi se.
Zamolio bih te jos da mi, ako te ne mrzi, objasniš postupak instalacije OS u synth...pa da probam.

Promijenjeno od lord (27.04.2009 u 22:56 sati)
lord je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2009, 23:57   #24
neconix
KRVAVI
 
neconix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2006
Mjesto: Žabalj
Godina: 45
Postovi: 484
Downloads: 1063
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 42 puta u 38 Postova
Instrumenti: PA2 & XP-30 & Superior 2
neconix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
neconix pošalji poruku preko MSN messengera neconix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Probaj prvo sa formatiranjem interne memorije kao sto je kolega Mimiki rekao,na to sam skroz zaboravio.

A ako to ne uspe evo ti cela procedura instaliranja novog OS,ne moze da omane:

http://www.rolandkeyboardclub.com/v/...er_e50_e60.php ,ovo je zadnja verzija OS za E50.
__________________
don't worry,be happy,and drink 'ladno Jelen pivo!

Promijenjeno od neconix (28.04.2009 u 00:01 sati)
neconix je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2009, 00:19   #25
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

bas ti je slabo izlazio jer si mono vezao,nikako nemoj mono nego stereo!kad vezes mono cuo se dosta jadno!
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2009, 10:35   #26
Misa91
Vredan član društva
 
Misa91's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.02.2008
Mjesto: Nis
Godina: 32
Postovi: 132
Downloads: 466
Uploads: 9
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: Roland E50
Misa91 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Misa91 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

A, znaci to je bilo zbog toga! Kod kuce nisam primetio neku razliku, ali vidis, ima! Hvala ti

I jos nesto, gde se podesava master eq i compressor?

Promijenjeno od Misa91 (28.04.2009 u 10:37 sati)
Misa91 je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2009, 11:28   #27
lord
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 12.03.2009
Mjesto: BiH
Postovi: 8
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Roland i Yamaha
lord befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od neconix Pokaži Post
Probaj prvo sa formatiranjem interne memorije kao sto je kolega Mimiki rekao,na to sam skroz zaboravio.

A ako to ne uspe evo ti cela procedura instaliranja novog OS,ne moze da omane:

http://www.rolandkeyboardclub.com/up...tions_11.1.pdfhttp://www.rolandkeyboardclub.com/v/...er_e50_e60.php ,ovo je zadnja verzija OS za E50.
Prvo, veliko hvala za ovu pomoć...ali, slijedi nastavak...
Evo, ovaj postupak je završen. Interna mem. je formatirana, pa sam putem mem.card instalirao najnoviji OS (1.1.1), vratio Factory reset, napunio originalnim stylovima, user programs, music assistants, čak i njen ''Amazing Grace''.
Međutim, samo sam uspio song naći i pustiti, odnosno ''Amazing Grace'', kada pozivam bilo koji style (kroz izbornike na lijevoj strani), dobivam prozorčić '' Style not found'', a ako pozovom kroz izbornik STYLE u FINDERU (na desnoj strni syntha), onda se style učitava???
Kad pozivam USER PRG u FINDERU, boju imam, ali opet dobivam ''Style not found'', u MUSIC ASSISTANT isto...''Style not found''.
Koji je slijedeći korak?
lord je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2009, 13:00   #28
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao prvo svaki iskusan svirač zna da je nemoguće u desetak dana srediti tip-top ama baš niti jednu klavijaturu, pa čak nit onu dječju (ako ima ikakav model spremanja podataka). Noviji, jači i kvalitetniji aranžeri se slažu i programiraju godinama. Eto primjerice, imam Pa80 od 2001 godine. Ovo mi je već drugi Pa80 (2005 g.), i spremao sam setove i samplove još od prve. Znači, prošlo je 8 godina kako radim na njemu. Neki kažu da je fenomenalno i perfektno isprogramirana, da nadaleko nema boljeg isprogramiranog aranžera (čak i novih top modela), pa ja opet nisam skroz zadovoljan s njime. Znam da sam napravio 5 puta sve za 5, da sve zvući na njemu super, al opet osječam da to može još bolje i težim tome iz dana u dan. Mogu reči da sam ga isprogramiro na 90 % od najboljeg što mislim da može. Extrem mi je isprogramiran tek na 70 % (od onoga što želim), a N364 više nit neću programirat, iako sam ga prije 2 godine isprogramiro do boli, znam da mogu još bolje, pa čak i napraviti umjetne analogne boje (to je već drugi svijet).
Zato svima kažem, novi aranžer se doslovce programira step by step. Tako ga bolje upoznaješ i upoznaješ mu "dušu". S vremenom ga tako zavoliš da i kad imaš pare za duplo jači model, od ovog se tako teško rastaješ da vjerojatno ako ti ne trebaju pare ostane zauvjek samo tvoj.
Eto, ovako svaki ozbiljan muzičar programira klavijaturu, a ne nakon mjesec dva zaprdit po svom u stilu "To nije što sam ja očekivao, hoće li tko to kupit samo da me rješi muke ". Dajte malo prosjedite kojih 3-4 mjeseca uz nju, pa onda donesite nekakav sud o klavijaturi. Sve se da složit. Na ovom site-u nas ima jako puno, i naravno da čemo pomoći maksimalno koliko možemo. Samo je jako bitno, ne skidaj tuđe setove i od istih ne očekuj da zvuće po tvom čejfu. Sva je čovjek induvidua sama za sebe i svaki čovjek ima svoj ukus. Zato najbolje svak nek slaže sam svoj SET. Iz tuđih setova kupiš samo fazone i "savjete" kako je netko došao do koje boje, kako je napravio ritam, kako ga je složio, što je koristio ? Ostalo ti ako imaš uho uopće ne treba.
Ja sam svojedobno frknuo KORG Tr u nepunih 7 dana. kako sam ga kupio, razočarao me je način učitavanja samplova i čuvanje istih i odhebo sam ga. To je moj sud o Tr-u. Ne znači da je loš, nego je samo jako loše napravljen i osmišljen način učitavanja i čuvanja samplova u istom. I amen. ja se s time neću zamarat i živcirat dok KORG ne smisli MALI sampler koji će trajno po očitavanju čuvat samplove u sebi bez gubitka istih po gašenju, i da ih je realno memorijski podržan s barem usranih 256 Mb.
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (28.04.2009 u 13:08 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2009, 13:24   #29
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

i ja sam bio u pocetku razocaran u E50 kao sto vidite posto sam ja pre nekih 10 meseci otvorio ovu temusamo sto su se ljudi samo nadovezali na nju,ali sam sad posle nekog vremena veoma zadovoljan jer sam je kako da kazem malo provalio i postala mi je laka za rukovanje...zasto sam bio skeptican u vezi ove klavijature?pa bio sam skeptican zato sto boje nisam mogao bas da sredim kako sam ja zamisljao,ali realno ne mogu ni sad jer sam ja ocekivao vise od nje nego sto moze da izvuce sto se tice boja...ali dobro sve u svemu nastavio sam da se gnjavim oko boja pa i nije tako lose sad...ali zato mu ritam sekcija ubija i jos sam uzeo sad TR uz njega i da me bog vidi

LORD znam tacno gde si napravio gresku.slusaj: ti si te fabricke ritmove prekopirao u PUT NEW STYLES a trebao si u ROMStyle !
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio mimiki za ovaj koristan post:
lord (28.04.2009)
Star 28.04.2009, 14:33   #30
lord
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 12.03.2009
Mjesto: BiH
Postovi: 8
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Roland i Yamaha
lord befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Daumen hoch

Tako je MIMIKI, skont'o sam to jutros i popravio. Uglavnom ''Rocky'' (moj R E-50 se tako zove), šljaka bez problema i u subotu će opet, da odrađuje pos'o, zajedno sa Yamahom CS1X.
U svakom slučaju, još jednom veliko HVALA i tebi i NECONIXU, ali i svima na forumu. Ovo je stvarno, prava stvar. Thanks!

Promijenjeno od Vule (28.04.2009 u 14:46 sati) Razlog: obrisan citat
lord je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
e50, pomoc, radim, roland, sta

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije