Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Treba mi!!!(Ritmovi, samplovi, boje...) > Boje i semplovi

Boje i semplovi Za sve u vezi boja i sampleova pitajte ovde...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.11.2013, 23:10   #61
Todorgm
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 19.01.2010
Mjesto: Gornji Milanovac
Godina: 33
Postovi: 322
Downloads: 1922
Uploads: 25
Rekao HVALA: 141
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Korg Pa1000
Interesi: Ne interesuje me :)
Todorgm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Todorgm pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Interesantno
Todorgm je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2013, 00:16   #62
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zoricd Pokaži Post
Steta sto se vise ljudi ne interesuje za ovakve stvari...
Steta jeste ali ovo sve zahtjeva posebno visoko-skolsko obrazovanje odnosno, studij koji se bavi iskljucivo sound dizajnom na najvisem strucnom i naucnom nivou. Ne moraju svi u muzickoj bransi bas ovim da se bave jer ta muzicka bransa je vrlo "razudjena", tako da ima mjesta za svakog ko ima zelju da se, na bilo koji nacin, bavi muzikom. Od sviranja, pjevanja, preko teorije i istorije muzike, medija, mixa, pa do sound dizajna. Oblast jeste interesantna i izazovna ali i veoma komplikovana, pa mozda to i odbija ljude od nje. Cak i na zapadu je broj studenata na akademijama za sound dizajn prilicno mali. Nije mi poznato da li na Balkanu postoji fakultet za sound dizajn ili bar nesto slicno, u okviru muzickih akademija. Mladi ljudi se uglavnom odlucuju za audio inzinjering ili medijski dizajn jer je i perspektiva dosta bolja, a i sam studij nesto laksi i primamljiviji jer se vecinom odvija u studijskom okruzenju. Sound Design je prije svega, veoma mnogo fizike i matematike, zatim tehnologije muzickih instrumenata, kako realnih, tako i elektronskih (bilo hardverskih, bilo softverskih), a onda uz sve to i nista manje muzicke umjetnosti u pravom smislu te rijeci jer samo detaljno poznavanje svega nabrojanog je preduslov za kasniji uspjeh u sound dizajnu.

Promijenjeno od tranzit (02.11.2013 u 00:20 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2013, 23:19   #63
hakals
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.01.2009
Postovi: 5
Downloads: 963
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
hakals befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sa velikim zanimanjem pratim diskusiju - iskreno svi koji se bavite ovom materijom zasluzujete veliko postovanje. Moram priznati da sam i ja pokusavao malo temeljiteje pristupati editovanju soundova isl. ( prije mnogo godina ) ali shvatio sam, da jestnostavno nisam narocito talentovan za to.
hakals je offline   Reply With Quote
Star 03.11.2013, 02:24   #64
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Oduvek me je to privlacilo ali u zadnje vreme ozbiljno sam se okrenuo dizajnu zvuka, prvenstveno sto me zanima i sto mi dobro dodje kad nemam inspiraciju za komponovanje onda po ceo dan to radim. Ne verujem da kod nas ima skola za dizajn zvuka pa iako ima pitanje koliko je to ozbiljno. Gledam neke tutorijale na dupspot, dolaze neki likovi koji se bave "dizajnom zvuka" i mnogo su smesni (bar meni), i jos su stranci. Isto tako cuo sam kad pravi majstor odradi boju a ti sednes pa razmisljas da li je pravi instrument ili synth . Sve u svemu mnogo zanimljiva grana muzike i vrlo bitna pre svega.

Secam se kad sam pokusavao da odradim kabinu u fm8 i slusam jedan tom sempla kabine. Na svu srecu priroda zvuka kabine je prosta i sam pocetak tog tona harmonike je najteze replicirati ali ostavim ja to po strani i krenem fundament pa svaki overton redom sa svojom amplitudom koja se smanjuje svakim narednim overtonom u odnosu na fundamentalan ton, posle sedmog overtona mi ponestane operatora u fm8 hahaha pa sam ga batalio. Inace opet bih pokusao jer sto sam vise odmicao sve je vise zazvucalo na kabinu i kad sam uporedjivao waveform vrlo slicni su bili. samo sto mi falio jos overtonova. Ma moram opet da probam.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 03.11.2013, 03:28   #65
hammers
Vredan član društva
 
hammers's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.06.2008
Mjesto: Leskovac
Postovi: 200
Downloads: 1866
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Interesi: Audio i video tehnologije
hammers befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hammers pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Postoji u Srbiji smer Snimanje i dizajn zvuka na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, trebalo bi da taj smer postoji i u Novom Sadu u okviru Akademije umetnosti. Medjutim, oni se bave dizajnom zvuka za film i pozoriste, i to uglavnom funkcionalnom upotrebom zvuka. Ne bave se sintezama zvuka u raznoraznim oblicima sinteza, sto je hendikep. Dizajn zvuka za npr. animirane filmove trazi obavezno poznavanje bar osnovnih/najpoznatijih vrsta sinteza zvuka, a oni se time ne bave, ili se bave u veoma maloj meri. Malo su siromasni sa opremom, ali imate priliku da se u toku skolovanja prikljucite prakticnim radovima i pritom raditi u realnom okruzenju sto je za jednog buduceg tonca veoma bitna stvar.

Postoji jos jedan smer na Visokoj skoli elektrotehnike i racunarstva strukovnih studija u Beogradu, a on se zove Audio i video tehnologije, ali se on bavi tim tehnologija u svim mogucim izdanjima: preko televizije, radija, interneta, pa o usko-strucnom usavrsavanju nema govora. Odlicno su opremljeni: moderan tonski studio sa 5.1 rezijom, digitalni TV studio i rezija itd itd. Omogucavaju strucnu praksu na poznatim radijima i televizijama.

Pokusaji su za otvaranjem smera Muzicke produkcije u okviru Akademije umetnosti u Novom Sadu, ali imaju problema sa akreditacijom. Taj smer bi trebalo da se bavi iskljucivo muzickom produkcijom, sto obuhvata: solfedjo, instrument, muzicku teoriju, kontrapunkt, kompoziciju, snimanje, mix, mastering itd. To bi po svoj prilici bio najkompletniji edukativni proces kroz koji bi morao da prodje jedan buduci samostalni muzicki producent koji bi smeo sebe da nazove producentom.

Sve gorenavedene su drzavne visokoskolske ustanove, a o privatnim ne bih trosio reci.

Medjutim, prave skole za dizajnera zvuka na ovim prostorima nema. I po svoj prilici je nece skoro ni biti. Nazalost.

Promijenjeno od hammers (03.11.2013 u 03:29 sati)
hammers je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2013, 09:23   #66
jovamusic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.07.2012
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jovamusic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Todorgm Pokaži Post

Srecko Gajic Krecar 2013 - Muzicka Himna....Veselje Avala-KG 2013 (Uzivo)
You need to upgrade your Flash Player
Ima li neko osim krecara ovu harmoniku na 2:34 u bilo kom formatu?
Iskreno.. Ne svidja mi se sva je sinteticka..
jovamusic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije