Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.12.2006, 02:37   #1
Denis19
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Mjenjam klavijaturu

Pozdrav,
ja sam se tek sad evo poceo baviti ozbiljno muzikom, ono svirao sam od malena al nisam nista ozbiljno. Imam Pa50 za ritam koju upotrebavljam, i nisam bas zadovoljan sa njom. Znam na njoj sve haman i imam preko 200 ritmova narodni koje sam stavio preko fabrickih i tako to al nemam sampler. Hocu da uzmem Rolanda G-1000 ili da predjem na PA80 jer meni je vazno da imam dobre harmonike al znam jednoga koji svira na pa80 i harmonike su da boli glavaa. Koju sad da uzmem klavijaturu jer jedini razlog sto sam zainteresovan za rolanda je zato sto bubanj dobro zvuci na njemu. Eto ako iko zna sta bi bilo bolje nek se jave. Hvala
  Reply With Quote
Star 28.12.2006, 04:30   #2
blusa
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 07.12.2005
Mjesto: Gdje?
Godina: 40
Postovi: 265
Downloads: 449
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA3X
Interesi: Ma hobi sta drugo..
blusa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
blusa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Bubanj se moze samplovati da zvuci i na PA80 kao i Roland.
Roland ti je samo za ritmove tu nema nekih dobrih solo boja
zato samo PA80 ako hoces i ritmove i zvukove dobre.
blusa je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2006, 14:20   #3
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dakle ako stojis na rolanda dobra je klavijatura i ima super ritam nema sta ali kao sto ko kolega kaze slabe su mu boje. A sto se tice pa serije mozes naci u mnogim postovima da je pa serija stvorena za harmonike "triton"! A pa80 ne samo da mozes semplovat bubanj od g1000, dakle dobijas boje ritmove i sve semplovano. Dakle ako si u stanju da si priustis pa80 netrzaj i ja ti kazem da se neces razocarat.
Pozdrav alen.
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2006, 03:02   #4
Denis19
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

ok znaci bilo bi najbolje da uzmem korga pa80. Dali neko ovdje zna jeli dobra idea da ga uzmem sa EBAY jer nisam nikad uzmo sa ebay pa50 sam uzmo novog sa L&M music. Ako ne ebay imali gdje da stavim forum ili nesto za uzmanje instrumenata?
  Reply With Quote
Star 29.12.2006, 03:10   #5
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav jarani!Evo da se uključim u debatu...Lično sam godinu dana imo PA80 i stvarno je strava ali semplovani ritmovi sa G-serije nije ni 50% od pravog G-800 ili G-1000...Dakle ono približno zvuči ali nije to taj zvuk...Aja još nešto sempl je samo KOPIJA originala i nikad neće zvučati kao original...Ja sam za tritona maksuz kupio Semplove sa Casio CZ-ja (double reed,Flute,Cello,...) ali sam na kraju kupio sebi još CZ-ja...Ma ljudi moji CZ je kantica mala ali zvuči da se čovjek ježi kad na njemu svira,ma klaviaturica plače kad se po njoj svira-tako mekan zvuk a žalostan ujedino i topal,ma ne može se opisati nikako rječima,to treba da se isproba...Dakle sve je stvar odluke ali ako ti trebaju harmonike i ostalo PA-serija ti je najbolji izbor...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2006, 12:59   #6
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sto se tice Pa80 neces pogrijesit. A sto se tice e-bay, mozes ga tamo i uzet, samo ja nebi bas preporucio da tamo uzimas. Ima po radnjama takoze polovni. Dakle sto neprobas neuzimaj.
Pozdrav.
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2006, 14:06   #7
amko_NP
Drugar foruma
 
amko_NP's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2006
Mjesto: Novi Pazar
Godina: 36
Postovi: 67
Downloads: 822
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800, Triton Studio + MOSS
amko_NP befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
amko_NP pošalji poruku preko ICQ messengera amko_NP pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Denise , ja ti preporucujem da uzmes pa800, posto kad vec hoces da kupujes drugi Aranzer onda uzmi nesto dobro, sto neznaci da pa80 ili g1000 nisu dobri, ali eto kad vec kupujes, onda......Ja sam sviram na Roland e96 i hocu skoro da kupim Pa800, dok skupim nesto para, a ako trenutno nemas dovoljno za pa800, onda ugradi u pa50 flash-card modul i ubaci mu OS od pa80, onda ces imat i dobre Harmonike i semplovane Bubnjeve do tad. Evo link, koji bi ti mozda pomogo u tome slucaju:

http://www.superandfree.com/maliogla...5052&locale=bs

Poz
amko_NP je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2006, 14:16   #8
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolko sam ja cuo jer sam i ja to htio da radim na svojoj pa50, i mnogo njih mi je reklko da se to neisplati radit. Dadnes 200€ za preradu ako ne manje ako ne vise, recimo da je toliko. Pa50 postaje pa80 sto se tice svega osim izgleda i tipki. Drugo, nakon lratkog vremena klavijatura pocinje d ludi, naprimjer displey ode, blokira non stop cak se zna desit i da pregori , dakle to je opterecenje za pa50. Trece, sto se tice garancije, imas garanciju samo na te DIJELOVE sto su ti ugradzeni dakle ne na klavijaturu. Ako ode jedan od tih dijelova mjenja se a ako ode klavijatura "ko te jebe"
Pa 80 je car stvarno i sa njim jedan muzicar profi ili hoby, moze komotno zadovoljit. A normalno garancija je tu nedo Bog da sta bude. A svi ti kvarovi sto sam nabrojo nisu slucajno uspostavljeni vec je to do ugranjde kartice i sta ja znam. Dakle nebi nikom to preporucio da radi, ako vec pa50 prodat, eventualno400€ nadoplatit i miran covjek biti. Toliko o preradi. Pozdrav Alen.
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2006, 14:29   #9
amko_NP
Drugar foruma
 
amko_NP's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2006
Mjesto: Novi Pazar
Godina: 36
Postovi: 67
Downloads: 822
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800, Triton Studio + MOSS
amko_NP befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
amko_NP pošalji poruku preko ICQ messengera amko_NP pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Eh to nisam znao, da se klavijatura kvari zbog modula....Onda se vece isplati kupit Pa80...Poz
amko_NP je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2006, 14:35   #10
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ooo kolega blatusan...Pa sam sam imo sve iz PA-serije i namjeravo sam Kruševcu preraditi PA50 u PA80 ali nije to rešenje...Sama zasnova 80-ke je mNooogo boja od 50-ke...Počnimo od samog izgleda klaviature,"zvučnjaka",napajanja,itd...Dakle nije Korg blesav da izda pa50 koji se prerađiva u 80...A još nešto za te pare koliko daš za preradu,napraviš još jednu dobru svirku i kupiš sebi 80-ku....Ja 50-ku jedva da prodam-stvarno sam se namučio ko krezav da sam ga prodo a 80-ku sam dao samo dok je kolega čuo šta sam od nje napravio...Dakle 80-ka ti je ipak bolji izbor a za pa800 neću da se petljam...To za mene nije sinth južnjački već turski i ciganski tako da još uvjek ostajem pri tome da je PA1X the best!...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
klavijaturu, mjenjam


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije