Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.09.2008, 01:05   #1
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Tyros 3, nesto novo ili presminkan T2

Gledam sta ima novo na forumu, a o T3 ne nadjoh bas mnogo iako je tema vruca s obizrom da je krenulo primanje porudzbina za taj aranzer koji uskoro treba da se pojavi i u trgovinama.
I ja sam jedan od cekaca i potencijalnih kupaca novog aranzera, pa bih rado procitao nesto od infomacija o T3 ako ih neko ima ili jos bolje ako je neko porucio i ceka na aranzer, sto bi uskoro bila zaista prava informacija iz prve ruke.
T2 ima podosta 'mana', koje bi trebalo da su otklonjene na T3. Jedna od njih su svakako primjedbe vezane za sempler. Prisutne su primjedbe i na sam zvuk, koji je prema nekim misljenjima "premekan" i pomalo "bezizrazajan" i pored vrhunskih "mega" glasova.
Yamaha tvrdi da je to posledica "DSP" - efekata, pa sada nude 5 vrsta reverba, umjesto 3 na T2. Time su navodno znatno poboljsali kompletnu zvucnu sliku. Moze da se koristi "memory stick" od recimo 8MB bez ikakvih problema za razliku od T2. Serijski je ugradjen HD od 80GB. Navodno je promijenjena kompleta "logika" aranzera, pa je time postao mnogo prakticniji za "zivu" svirku. Pristup odredjenim komandama je logicniji, raspored komandi takodje, a sempler je mozda najvise poboljsan. Kod T2 je veliki kapacitet bio litimitaran drugim greskama, sto je na T3 ispravljeno.
Sve u svemu sigurno je da ima mnogo toga sto ce privicu veliki broj potencijalnih kupaca.
O ukusima kazu ne vrijedi raspravljati, a ja bih iz svog licnog ugla rekao da sam jos uvijek sklon rolandovom vidjenju zvuka. Ima tu nesto sto se se moze najbolje izraziti rijecima...
Naravno, odusevljen sam yamahinim "mega" glasovima i oni su svakako bez premca po autenticnosti. Roland ce uskoro morati da odgovori prije svega na svoje promasaje sa G70, ali i na najnovije yamahine izazove. Zbog toga iscekujem sa zeljom da vidim to rolandovo cudo ili novi promasaj. Vjerujem da necu dugo cekati, a ukoliko bi se pojavio novi Roland sa tezinom ispod 18kg i upotrebljivim semplerom, moj izbor bi pao na Rolanda, bez obzira na savrsene yamahine "mega" glasove. A ukoliko bi taj Roland imao tezinu od E80, pa da ima sve najbolje, kupio bih T3.
Kakva su vasa razmisljanja?
P.S.
Ima li neko "style", dobru trubacku rumbu, da mi skrati trud? Moze za bilo koju klavijaturu. Ili adekvatan fjal?!
cincilator je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2008, 03:27   #2
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ja bih samo da ti postavim jedno pitanje vezano za tvoj post...pomenuo si "promašaje" kod g70...interesuje me na šta konkretno misliš,koji detalj smatraš da je "promašen"?


Meni osim težine i glomaznosti ništa ne smeta...
  Reply With Quote
Star 30.09.2008, 03:50   #3
ROBOT
Vredan član društva
 
ROBOT's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.10.2007
Postovi: 125
Downloads: 615
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
ROBOT befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ove yamahe tyros brze izlaze nego sto je nekad golf izlazio kec dvica trica itd itd ...
__________________
TITO nase jucer danas i sutra
ROBOT je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2008, 04:03   #4
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ovo je po prvi put da e jedan YAMAHIN aranzer zainteresuje i razmisljam samo opet
ima neke stvari koji mi on nemoze dati kao sto moze AUDYA ili PA2XPRO, o Rolandu
vec da nepricam, imam ih i G70 i E80 oba parkirani kuci...al cekacemo mozda ce i
T3 naci mesto, mene je dosta zainteresovao.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2008, 05:19   #5
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od rolandinjos Pokaži Post
Ja bih samo da ti postavim jedno pitanje vezano za tvoj post...pomenuo si "promašaje" kod g70...interesuje me na šta konkretno misliš,koji detalj smatraš da je "promašen"?

Meni osim težine i glomaznosti ništa ne smeta...

Pa ja nisam nista izmislio. Kad sam trazio potvrdu nekih "glasina" pregledao sam diskusije na
www.rolandmusik.de i naisao na par zanimljivih stvari po pitanju bubnjeva, da su recimo cinele prejake, sto nije slucaj na E80, da su aranzmani neujednaceni, par ozbiljnijih "bugs"...itd... Roland je ignorisao i svoje musterije i konkurenciju, pa su izbacili aranzer bez semplera, a insistirali na dizajnu kucnih orgulja. Sta se dogodilo sa onim iz naziva - "portable music instrument"?
www.musik-service.de, daleko najjaci njemacki "online" prodavci izbacili su rolandove aranzere iz svog kataloga, ali porudzbina je moguca (special order).
Na kraju krajeva, probao sam Roland G70, Pa800 i T2. Po "presetu" T2 je zvucao najbolje, a o "mega" glasovima da ne pricam. G70 je pomalo "tutnjao" sa bubnjem, za razliku od Pa800 i T2 i bilo mu je potrebno malo vise pipkanja po mikseti. Nisam nikada posjedovao G70 da bih mogao licno uputiti pravu kritiku, na osnovu vlastitih "user" ritmova i aranzmana, ali to su ucinili mnogi koji su ga vremenom zamijenili sa Pa800 ili T2. Vjerovatno su imali dovoljno bitan razlog, kad su se odlucili za prodaju tek kupljenog, novog modela. Neki od kolega su mi savjetovali da ne kupujem Rolanda, a ako vec bas hocu onda da to bude E80, jer kazu da je mnogo toga "popravljeno".
Po cijeni G70 nije zaostajao za T2, a sta je nudio za tu sumu? Sempler vise nije nikakav "luksuz", a ako to rade druga dva vodeca svjetska proizvodjaca aranzera, zasto Roland to ignorise?
Ima mnogo potvrda da je Roland u zadnjoj generaciji iz vise razloga ostao iza Yamahe i Korga i nema smisla dalje lomiti koplja. Osim toga ja sam nepopravljiv "rolandovac" koji jos tegli stari G1000, ne iz "nemastine". ZIP mu jos uvijek radi, ali nikad se ne zna. Lose su mu solo boje, ali ritam sekcija jos uvijek pravo "strika", a za solo koristim "Le". Naredni model Va7 je vec popravio mnogo toga, od klavira, saksofona, truba, el. gitara... Ako je rijec o samoj "prirodi zvuka" uvjek bih prednost dao rolandovoj dinamici i 'stilu", ispred Yamahe, a jos dalje ispred Korga. Roland sigurno ima potencijal da uz malo dorade i jedan pristojan sempler vrati vrh, ali ja licno ne vjerujem puno da ce se to i desiti, mada se nadam i prizeljkujem. Zato cu cekati jos par mjeseci na novog "G80" ili sta vec, i onda odluciti. Yamaha je konstantnom u usponu i pretpostavljam da ce i ostati barem korak, dva ispred konkurencije.
Zamisli E80 sa 23KG, pa tome dodaj jos kofer?! Znas li kolika je "doplata" na lokalnim letovima po Americi? Znas li kako izgleda iznosti takvog dinosaurusa iz vozila pa ici stepenicama u neku halu? Pa to su manijaci. Ugradjuju "harmonajzer", a odbijaju sempler?! Ne kontam gdje je tu logika? U kom vremenu zive rolandovi dizajneri?
Sta da ti kazem, koji "detalj"?! Bubnjevi... Eto... Uz to tezak je, glomazan, nema sempler...
Pozdrav
cincilator je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2008, 05:30   #6
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I da... ispustih ono najvaznije, mada sam vec pomenuto - "mega" glasove.
MEGA!!!
To je ono po cemu se Yamaha daleko odvaja od konkurencije. Ocigledno da je vrijeme i Rolandu da poradi na "sweet sounds", da malo "otese" svoju sirovost, a ne da godinama samo prepakuje uz malo sminke, jedno te isto.
T3 je konacno doveo u red ono sto je izgledalo da vec posjeduje T2, prije svega mislim na sempler, a time se otvara cijeli jedan svijet novih mogucnosti. Roland je na potezu.
cincilator je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2008, 09:32   #7
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nebi rekao da je G70 promasaj prodji malo po evropi pa pogledaj gde se koji aranzeri koriste i koji je vise zastupljen. Sto sto se tice MegaVoice roland je sa tim izasao pre jamahe samo pod drugim nazivom.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2008, 09:46   #8
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od cincilator Pokaži Post
I da... ispustih ono najvaznije, mada sam vec pomenuto - "mega" glasove.
MEGA!!!
To je ono po cemu se Yamaha daleko odvaja od konkurencije.
Postojalo je to mnogoooooo ranije no sto je T2 il MOTIF ES izasao,
pod medjunarodnim imenom MULTILAYERED voices a takodje to se
kod KORGa zvalo RX TECHNOLOGY, davno prije T2 i MOTIF ES.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2008, 16:26   #9
brnjeuska74
Drugar foruma
 
brnjeuska74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.07.2008
Mjesto: Usa
Godina: 49
Postovi: 64
Downloads: 123
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Tyros4/Black
brnjeuska74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
brnjeuska74 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

"Ima li neko "style", dobru trubacku rumbu, da mi skrati trud? Moze za bilo koju klavijaturu. Ili adekvatan fjal?"

Imam ja ali za T2 sa semplovima pa nisam bas siguran kako bi to radilo kod tebe. No ako hoces poslat cu ti pa ti pokusaj da nesto sredis.
brnjeuska74 je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2008, 22:48   #10
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od cincilator Pokaži Post
T2 ima podosta 'mana',

Kako za koga kolega!
Posjedujem T2 vec tri godine posle prvih razocaravajucih koraka uz puno volje i truda ,nakon 3 godine za mene nema ama bas nikakvih mana!

U T2 sasvim normalno rade samplovani bubnjevi,LOOP-ovi i sve ostalo kao kod drugih klavijatura!
Uglavnom bilo kako bilo ,dali preko klavijature ili okolnim putevima(pc programi) sve se moze dovest u red i na odgovarajuci nivo!Ono sto se nemoze srediti u samoj klavijaturi moze preko PC-programa.Mnogi ce reci zasto ne SVE u samoj klavijaturi.
Ni meni nije poznato iz kog razloga Yamaha to radi ali ono sto je meni najbitnije je to da ja imam sredjenu klavijaturu!
Na koji nacin je sredjena,dali radom u klavijaturi ili preko PC-a to po meni manje vise nije vazno..
Imao sam Extreme i prodao ga jer mi netreba i za svirku mi je dovoljan samo Tyros2!

Medjutim kad smo kod Tyros3 poznavajuci veoma dovoljno T2 a po onome sto sam ja procitao karakteristike Tyros-a3,mogu reci da je zasigurno T3 bolji na osnovu T2 i ako bi birao izmedju ove dvije klavijature naravno da bih uzeo T3.
tyros2 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
ili, nesto, novo, presminkan, tyros

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije