Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.04.2014, 12:07   #1
donniefalcone
Početnik forumacije!
 
donniefalcone's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.04.2014
Mjesto: Čapljina
Godina: 29
Postovi: 44
Downloads: 8
Uploads: 6
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Roland GW8
donniefalcone ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Roland GW8 transpose problem

Lijep pozdrav ljudi. Prvo bih da se prestavim budući da sam se tek učlanio na forum. Zovem se Dario, imam 20 godina, sviram klavijature, bubnjeve i gitaru.
Što se tiče klavijatura, imao sam Korg pa50sd, al mi se jednostavno nije svidio zvuk korga, ne znam zasto, ali zato kada sam cuo zvuk od rolanda gw8 ostao sam odusevljen. Dakle, sviram na rolandu mozda 5-6 mjeseci ali imam jedan problem. Naime, kada upalim klavijaturu, i krenem da sviram klavijatura je odmah nakon paljenja transponovana iako transpose nije ukljucen. Kada kliknem tipku transpose ona mi kaze da nista nije transponovano, tj pise C --- C ... Ali kad odsviram C dur, to nije c dur, nego ne znam ni ja koji akord... Jer npr. kad upalim neki ritam i uprem C dur il bilo koji drugi akord i ritam pocne svirat, ja uzmem gitaru i na njoj odsviram C dur, al akordi se ne poklapaju. Da bi se poklapali, ja klavijaturu moram stalno drzati transponiranu C --- Eb ... Ne znam zasto se to dogadja, par puta sam vracao klavijaturu na tvornicke postavke, opet isti problem.. Provjerio sam u uputama koje moraju biti vrijednosti onih frekvencija u postavkama, i sve je kako treba. Nadam se da sam dobro objasnio problem koji imam... Predpostavljam da ce mi netko napisat da je vjerojatno problem u nekoj performansi i da je ona transponovana il tako nesto, ali nije u tome stvar. Klavijatura odmah nakon sto se upali , i postavljena je na piano mode, vec tada ne zvuci kako treba, isti akord odsviran na klaviru nije isti kao onaj odsviran na gitari ( gitara je pravilno nastimana, nije do gitare)... Nadam se da mi netko moze pomoc, unaprijed zahvaljujem. Nadam se da nisam prekrsio neko pravilo ovog foruma, jer dugo vremena sam trazio ima li itko ovakav problem, i izgleda da sam ja jedini .. Hvala unaprijed na bilo kakvoj pomoći
donniefalcone je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2014, 13:17   #2
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Za pocetak proveri da li ti je klavijatura u blizini nekog jakog magneta,zvucnik,mobilni etc...
Onda proveri kako je nastimana klavijatura,taster Menu pa system i Tune mora da bude 440 (HZ).
Ukoliko nije nista od gore navedenog najverovatnije ti je problem u Pitch benderu a to bi morao majstor da pogleda,dakle da otvori i pazljivo pregleda.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Boban010 za ovaj koristan post:
donniefalcone (30.04.2014)
Star 30.04.2014, 13:25   #3
donniefalcone
Početnik forumacije!
 
donniefalcone's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.04.2014
Mjesto: Čapljina
Godina: 29
Postovi: 44
Downloads: 8
Uploads: 6
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Roland GW8
donniefalcone ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Boban010 Pokaži Post
Za pocetak proveri da li ti je klavijatura u blizini nekog jakog magneta,zvucnik,mobilni etc...
Onda proveri kako je nastimana klavijatura,taster Menu pa system i Tune mora da bude 440 (HZ).
Ukoliko nije nista od gore navedenog najverovatnije ti je problem u Pitch benderu a to bi morao majstor da pogleda,dakle da otvori i pazljivo pregleda.
Hvala vam na brzom odgovoru. Blizu klavijature ne nalazi se nista od gore navedenog.Mobilni mi je udaljen jedno 4-5 metara od klavijature,zvucnici isto tako. U blizini je jedino mikseta. Dali ikako mogu sam popraviti taj pitch bender? On normalno funkcionira tokom svirke, ali kao sto vi kazete,moguce je da je on uzrok problema. Postoji li neki nacin da se 100% uvjerim da je do pitch bendera? jer ovdje u Hercegovini i nema baš mnogo majstora koji se razumiju u klavijature i popravak istih. Tj nema ih nikako. Hvala unaprijed na odgovoru .

Provjerio sam Master tune, on je na 440Hz.
donniefalcone je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2014, 14:21   #4
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nemam gw8, ali starje rolandove solo klave su imale key shift! To ti je isto transpozer, sa mogucnostu transponovanja od-24 pa do +24.Obicno se nalazio u meniju sa bend range, velo offset, velo depth pa KEY SHIFT. Korisna stvar, koje je bila dobra ako splitujes klavu, pa ne levoj strani hoces neki pad, onda si morao da stavis key shift na +12 ili +24, jer je automatski leva strana splitovana za bas, pa nisu mogli da se sviraju akordi bez ove funkcije. Moguce da ovde imas to uradjeno i sacuvano.
velja87 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio velja87 za ovaj koristan post:
donniefalcone (30.04.2014)
Star 30.04.2014, 14:28   #5
donniefalcone
Početnik forumacije!
 
donniefalcone's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.04.2014
Mjesto: Čapljina
Godina: 29
Postovi: 44
Downloads: 8
Uploads: 6
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Roland GW8
donniefalcone ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od velja87 Pokaži Post
Nemam gw8, ali starje rolandove solo klave su imale key shift! To ti je isto transpozer, sa mogucnostu transponovanja od-24 pa do +24.Obicno se nalazio u meniju sa bend range, velo offset, velo depth pa KEY SHIFT. Korisna stvar, koje je bila dobra ako splitujes klavu, pa ne levoj strani hoces neki pad, onda si morao da stavis key shift na +12 ili +24, jer je automatski leva strana splitovana za bas, pa nisu mogli da se sviraju akordi bez ove funkcije. Moguce da ovde imas to uradjeno i sacuvano.
Kolega, hvala na odgovoru. Nije do toga, radio sam par puta tvornicki reset, i opet je bio isti problem. Pogledao sam i to sto ste mi rekli i nigdje nije transponirano, a ipak je zvuk transponiran. Jedino je vjerojatno da je kao sto je kolega boban010 rekao, da je pokvaren pitch shift, al opet ne znam kako cu to popravit. A pitch shift radi u najboljem redu tokom svirke.
donniefalcone je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2014, 17:46   #6
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U tom slucaju jedino sto mozes je da klavijaturu otvoris i rastavis pa detaljno ocistis uz pomoc suve cetke za farbanje.Mozes da pregledas pitch bender i uporedis sa nekom slikom istog na netu i tako neke slicne akcije koje ne podrazumevaju veliko znanje iz elektronike.
Pozeljno je da skines i ocistis i one ploce gde se nalaze tasteri sa desne strane ekrana.
Power mikseta ne sme biti mnogo blizu kljave,najmanje 1m-1,5m udaljenosti...
Boban010 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Boban010 za ovaj koristan post:
donniefalcone (30.04.2014)
Star 30.04.2014, 18:40   #7
donniefalcone
Početnik forumacije!
 
donniefalcone's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.04.2014
Mjesto: Čapljina
Godina: 29
Postovi: 44
Downloads: 8
Uploads: 6
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Roland GW8
donniefalcone ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto se tice rastavljana i sastavljanja, tu sam koliko toliko "stručan", iako mi se ponekad zna dogodit da rastavim nešto i sastavim,a ostane mi viška djelova hahah Moram li posebno pripaziti na neke stvari kad budem rastavljao klavijaturu? Ne bih volio da zajebem nesto . Uglavnom pokusat cu, ako nista ocistit cu unutra sve sto ste rekli, volio bih da pomogne, hvala vam na odgovoru.
donniefalcone je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2014, 19:04   #8
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nema na cemu,samo pazis da ne pokidas flet kablove i da ne zaboravis koji sraf unutar kljave.A srafova ima ko pleve!
Da bi skinuo plocu sa tasterima(osim srafova na njoj) moras i sa prednje strane skinuti tockic(Data-Tempo) i odsrafiti maticu sa potenciometra.
p.s.Imas tu neke 'Thanks" tastere u donjem uglu...

Promijenjeno od Boban010 (30.04.2014 u 19:05 sati) Razlog: dodatak
Boban010 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Boban010 za ovaj koristan post:
donniefalcone (30.04.2014)
Star 30.04.2014, 20:46   #9
donniefalcone
Početnik forumacije!
 
donniefalcone's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.04.2014
Mjesto: Čapljina
Godina: 29
Postovi: 44
Downloads: 8
Uploads: 6
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Roland GW8
donniefalcone ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Boban010 Hvala vam lijepo na svoj pomoci, svaka vam cast A rastavit cu je nekako, potrudit cu se, hvala jos jednom na uputama i pomoci.
donniefalcone je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2014, 21:47   #10
maricm
Odomaćeni član
 
maricm's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.10.2007
Mjesto: Busovača
Godina: 37
Postovi: 636
Downloads: 1222
Uploads: 21
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 36 puta u 34 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, Dallape SUPERMAESTRO
maricm befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
maricm pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

koliko je tocno transponovan tonova.
Ako ti uhvatis c koji on akord svira i koji pise da svira
maricm je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
gw-8, gw8, gw8-e, roland

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije