Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.12.2020, 01:36   #1
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Idee Audio Loop gitare u Yamaha Style

Nisam dugo vremena pokrenuo neku praktičnu temu, pa rekoh, da vidim što misle kolege o ovakvim ritmovima. Isplati li se trošiti vrijeme? Može li se postići bolje i pod kojim uvjetima?

Napravio sam video, nadam se da ćete izdržati tih 18 minuta i volio bih čuti što mislite o ovakvom pristupu izrade. Predpostavljam da mnogi nisu znali postupak, pa je i zato tema interesantna za one koji planiraju nešto slično, a nisu znali kako.

https://youtu.be/7zQaOUsZHW0

Noćni je sat, svirke nema do daljnega, pa da ubijemo vrijeme i usput nešto naučimo.
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
dmmacak (20.12.2020), romario (21.12.2020), tyros2 (21.12.2020)
Star 20.12.2020, 15:08   #2
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 746
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odgledao sam video, super.
Ne bi mi palo na pamet da ih rasporedim po velocity zonama, tako da- veoma korisno.
Generalno, meni lično su pomogli i skratili ‘vreme razmišljanja ‘ mnogi tvoji klipovi, tako da VELIKO HVALA.
E sad, ja lično više nemam toliko vremena a ni živaca za ulazak u taj posao. Imam već dosta uradjenih rifova, a i fabričkih, tako da ako mi zatreba nešto specifično, izmenim postojeći.
Sigurno se isplati tvoj način, pogotovo na duge staze. Ja lično, uglavnom sviram bar sa gitaristom, a često i sa još živih instrumenata.
Da li može bolje od Loop-a ? Ako je ozbiljan loop- teško.
Još jednom - hvala.

Promijenjeno od Bokic (20.12.2020 u 15:10 sati)
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2020, 15:23   #3
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Po ko zna koji put svaka čast za znanje, vreme i nesebičnost. Svako ko se nije susretao sa izradom video klipova a na kraju krajeva i izradom stylova, podešavanjem klavijature idt, ni ne sluti koliko je posao uraditi sve ovo..

Sad malo o temi, moje viđenje za moj način svirke i u okolini gde sviram, okolina Beograda i sam grad.. Znači od starijih narodnih pesama preko klubske svirke do zabavnih, što domaćih što stranih pesama, ogromna količina pesamsŠto bi se reklo od Silvane do Nirvane..
Mene lično je zanimao ovakav pristup pravljenja ritmova i to još odavno, ali sam shvatio da ima podosta posla i ima mana za moj način svirke, pa sam odustao. Style zvuči dosta realističnije na ovaj način i to je velika prednost nad klasičnim stylovima.
Mane su: Ko nema urađene lupove jako teško doći do kvalitetnih. Potrebna je oprema, vreme i znanje snimiti to kvalitetno. Drugo, mnogo vremena treba da se sklopi takav style. Kako kome ali treba razmisliti da li to vreme iskoristiti za vežbanje tehnike, proširiti repertoar itd... Pošto se u zadnjih par godina, kod mene u kraju, muzika nažalost sve više gleda nego sluša i bitno je znati što više pesama kako bi se bolje prodao, nema se toliko vremena za sređivanja stylova. Osim naravno u ovo vreme Korone ko ne radi ni jedan drugi posao, ko može da priušti sebi takav luksuz.
Pošto ja koristim dinamiku za stylove, ili funkciju Style touch na yamahinim aranžerima, više layera mi pravi problem. Tako da bi ima još malo više posla.. A takođe volim da "zasladim" svirku sa više vrsta akorda ne volim da budem ograničen na samo dur, mol, sedmicu..pa bi i tu imao još posla.
To je neko moje viđenje, sto bih rekao da se izjasnim.

Pa: pošto sam navučen na dobar zvuk i sređivanje ritmova naravno da ću i ovo isprobati...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2020, 18:48   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala na reakcijama, a razmišljamo otprilike na isti način.
Vrijeme uloženo u ovakav rad je sigurno bolje preusmjeriti na osobni napredak u smislu sviranja i nastupa. Tu vrijednost i kvalitetu ne može nadoknaditi niti najbolji "audio loop".
Druga je stvar ako imaš "viška vremena" i voliš raditi eksperimente (ili video uradke ), onda se na kratko i može skrenuti s glavnog puta.

Naglasio sam u videu, ovakva metoda je moguća već dugo godina. Vidio sam i čuo neke pokušaje ali to je sve bilo amaterski i nedorečeno. Audio loop u Stylu kojem se ne može mijenjati tempo? Smiješna opcija bez velike upotrebne vrijednosti. Zašto do sada nitko nije napravio nekakav ozbiljan materijal na ovoj osnovi? Možda zbog toga je za to treba ekipa, dobar studio, dobar gitarista, dobar programer Stylova, dobar marketing ... Kad se to i posloži, opet se postavlja pitanje da li se može vratiti ulog u potrošeno vrijeme i trud. Uostalom, za par godina će bez poblema i velike nauke svi aranžeri hendlati audio loopove u Stylu.

Bilo je dosta upita o ovome na mom YT kanalu, a tim iz Italije je bio okidač da napravim ovaj video. U stvari, njihov bahati odgovor na jednom stranom forumu me ponukao da objasnim osnovni princip rada. Predpostavljam da su i oni koristili ovu metodu iako u to ne mogu siguran dok ne vidim njihov Style. Toliko za sada, pišite i dalje u svrhu razbijanja korona dosade. Valjda će proljeće donijeti nešto bolju situaciju.

@dmmacak - ovakvi Stylovi će raditi isto bez obzira da li koristiš Style Touch ili ne. Naime, dinamika Styla se postiže samo promjenom volumen kanala tako da Layeri u Audio Loop Normal Voice neće biti narušeni.
casper je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2020, 19:42   #5
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne znam kod mene u T5 samo mega voices menjaju volumen a ostali normal voice i drum kitovi rade dinamički..

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2020, 21:31   #6
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Upravo sam probao svirati ovaj ritam iz videa s uključenim Dynamics Control. Odlično reagira na dinamiku lijeve ruke i podiže se volumen u skladu s tim. Mislim da ova opcija nije vezana samo uz Mega voice zvukove već ona ovisi o tome koliko layera određeni sound ima. Što više layera, pomak volumena je veći.

Citat:
Originalno postovano od dmmacak Pokaži Post
a.. A takođe volim da "zasladim" svirku sa više vrsta akorda ne volim da budem ograničen na samo dur, mol, sedmicu..pa bi i tu imao još posla.
Najveći posao je kreirati zvuk. Nakon toga ide ubacivanje tona C u kanal pratnje i to je već mnogo jednostavnije. Izrada svih ostalih harmonija i vaijacija je najlakši i najbrži posao jer u stvari samo kopiraš osnovni materijal (prvi kanal koju si već napravio) na ostale kanale i na njima biraš koje ti harmonije trebaju. U stvari, taj dio je čas posla, koliko ti treba da čekiraš kućice.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg chord mod.jpg (132,1 KB, 77x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
dmmacak (20.12.2020)
Star 20.12.2020, 21:43   #7
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To me raduje isprobaću pa se javljam Nažalost nisam još nabavio Style Magic ali planiram ovih dana pa ću kompletirati alate..

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2020, 19:53   #8
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Solidno se razumijem u Yamaha aranzere ali da nije Dr. Caspera imao bi puno,puno vise muke u mnogim fazama sredjivanja Yamahe.

Ovom prilikom mu se zahvaljujem na ogromnoj pomoci putem Youtube ( https://www.youtube.com/user/tutorsynth ) video kanala.

Pored rijeci zahvale za ovoga gospodina u najmanju ruku zasluzuje da se lajkuju videa i podrze putem "Subscribe".

Zelim da te zdravlje sto duze sluzi i da nam u buducnosti i dalje pomazes sa tvojim Youtube kanalom.

Pozdrav za sve muzicare!
tyros2 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tyros2 za ovaj koristan post:
casper (21.12.2020)
Star 21.12.2020, 21:14   #9
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 746
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kasniš, odavno smo ‘Subscribe’. 😀
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2020, 21:56   #10
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala vam momci na riječima podrške, zadovoljstvo mi je kad mogu pomoći.
Na svom kanalu sam ozbiljno počeo raditi tek prije godinu dana, prije toga sam o istim ili sličnim stvarima ispisao cijeli roman ovdje na forumu. Ipak, YT ima sasvim drugu dimenziju jer video ima drugačiji efekat od pisanog oblika. Ne nužno bolji, ali je drugačiji. A usput se i zaradi neka para koja uvijek dobro dođe za đeparac.
Audio Loopovi (lopovi ) su zanimljiva stvar. Ne koristim ih, meni to nije nešto tako udarno. Ovaj s videa je moj prvi i na žalost, ne znam kada ću ga moći testirati na bini. Možda će se pokazati kao dobar pa se nastavim "igrati" dalje u tom smjeru. Mislim da su talijani s Revolution Algorithm napravili dobar posao ali ... na osnovu njihovih promo klipova se ne vidi točno o koliko se materijala nalazi u onome što prodaju za 350 eura. Precizije, koliko traka svira u jednom ritmu i da li se iste trake koriste u različitim ritmovima.
S druge strane, siguran sam da će vrlo brzo doći vrijeme da umjesto midi traka u Stylu sviraju audio loopovi pa će ovaj cjelokupan posao izgubiti smisao. Ali prvo da se riješimo ovog zla od korone pa da se opet popnemo na pozornicu i vratimo u normalno okruženje.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
audio, gitara, loop, style, yamaha

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije