Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.01.2008, 20:47   #1
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Sredjivanje Performance Memory Roland G 800

Pozdrav za vlasnike G 800,

Ovo je samo za one koji ne znaju.

Oni koji znaju,jednim klikom misa,prelaze na drugu temu.

Na ovom postu cu se fokusirati samo na djelimicno sredjivanje klavijature,jer ova tema je vezana upravo za to.

Znam da mnoga mladja raja koja su nabavila ovu klavijaturu imaju problem da kad pokrenu neku boju,na displeju im pise USER STYLE IS NOT LOADED i ne vide nista drugo-ni naziv boje ni naziv ritma.E da bi se to izbjeglo treba srediti PERFORMANCE MEMORY-da to sve korektno izgleda.

Dakle,pretpostavka je da imate uradjenu AUTOLOAD disketu ili disketu na kojoj ste napravili STYLE SET,a o tome vec postoji napisano.

Druga pretpostavka je da imate puna tri banka ubacenih boja(nije neophodno da budu puni-ako nemate sve) na A,B i C.

Znaci loadovali su vam se ritmovi i imate po jedan na mjestima od 1 do 8.
Imate boje u sva tri banka na A,B i C.

Vi mozete uz svaku boju vezati i odredjeni ritam,koji vi odaberete,tako da ce vam na displeju stajati tacno naziv boje i ritam koji ste odabrali uz nju.

Na primjer odabrali ste boju sa banka A recimo A16 a to su kod vas Strings-i i zelite da uz nju vezete odredjeni ritam,na primjer-Rumba onda uradite sljedece:
-odaberete boju na A16 i kad vam napise USER STYLE NOT LOADED sa dugmetom ispod displeja idite na EXIT
-dugmetom USER(lijevo) odaberete ritam Rumba(znate gdje se nalazi,na kojem broju)
-pritisnete dugme WRITE ispod displeja(desno) i pojavice se poruka: Internal Memory is PROTECTED
-pritisnete na dugme ispod displeja-YES
-ponovo pritisnete dugme WRITE i drzite ga pritisnutog(pojavice se poruka WRITE....)
a drugom rukom pritisnete na A(bank) i onda na broj 6.
-pojavice se poruka WRITE IS COMPLETE A 16
-posto ste to uradili,znaci da kada god pritsinete bank A broj 6-na displeju ce vam pisati:A16 Strings,pa onda broj Tempo,pa Rumba(ritam koji ste zeljeli vezati uz tu boju)
-ovako mozete uraditi sa svim bojama i ritmovima,na identican nacin
-uz odredjene boje mozete vezati i Fabricke ritmove-i to na isti nacin(odaberete fabricki ritam i ponovite postupak sa WRITE)
-kada ste sve zavrsili zakljucajte Performance Memory( pritisnete F2 i vidjecete na displeju otkljucani katanac.Prvim tockicem s lijeva okrenete i zakljucate)

NAPOMENA:Ovo vam daje bolju preglednost,sredjenost,brze se radi ali vas nicim ne obavezuje da ta boja mora imati taj ritam.Vi i pored ovoga mozete uz tu boju birati ritam po zelji-naravno.Neko voli da ima odmah u datom momentu i boju i ritam odjednom.Brze mu je.

MOZE BITI POUCNO:

-Cim startujete prvi ritam,pritisnite dugme STYLE u donjem desnom krajnjem dijelu klavijature.To vam omogucava da kada mijenjate boje a na istom ritmu-ostaje isti ritam i ostaje isti Tempo
-ako zelite da vam u toku svirke ostane ista boja,a da mijenjate ritam-onda pritisnite dugme TONES-nalazi se pored dugmeta STYLES
-ako zelite da najbrze pregledate boje koje imate na banku onda: Pritisnite,na primjer dugme A,onda pritisnite dugme BANK.Pokazace vam se prvih osam boja.Da vidite sljedece,onda pritisnite broj 2-pokazace vam boje od A21 do A 28.I tako dalje....(znaci na jednom banku mogu biti 64 boje)
-sa dugmetom Cancel pomjerate se za jednu boju naprijed(pritisak desno) ili jednu nazad(pritisak lijevo)
-Da bi ste se vratili na fabricki pocetak,znaci da na displeju stoji FREE PIANO onda sa dva prsta pritisnite obadva dugmeta CANCEL istovremeno.

Dragi drugovi,toliko.Opet da napisem,ako i jednom vlasniku G 800 ovo bilo sta pomogne,ja sam zadovoljan.

ZA ADMINISTRATORE:Nadam se da nisam zauzeo puno mjesta na serveru.Ako smatrate da ovo nije potrebno a vi slobodno DELETE.Bilo je u dobroj namjeri.Nesto je ranije,malo bilo pisano na forumu,ali nisam vidio kao posebnu temu.Ako grijesim-ne zamjerite.

Posebno se zahvaljujem clanu foruma-nick-IGOR065 koji mi je svojevremeno savjetom po sjecanju pomogao da nesto uradim na ovom planu.

Vlasnici novih masina,ne zamjerite,jer i vi ste se NEKI sa ovim susretali,pa neka neki novi i mladi ustede na vremenu.

I na kraju da naglasim,da ovo nije nikakvo pametovanje,nego cisto da nesto sto znam napisem pa neka znaju i drugi.

Zivi i zdravi bili,

Sejo
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Ćlan 5 Vam se zahvalio, Sejox, za koristan post:
edin22 (12.07.2013), Firanga (11.01.2011), milos511 (12.03.2012), zdravkoco (25.12.2014), zeljko_mo (12.12.2010)
Star 18.01.2008, 20:59   #2
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Odlicno Sejo,ma nema ko sta da ti ovde zameri samo moze da te pohvali.

Pozdrav!
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2008, 03:00   #3
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Svaka čast Sejo!!!
  Reply With Quote
Star 21.02.2010, 19:41   #4
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da li je moguce da uz FABRICKE boje vezem style koji ja ubacim??... ili je to moguce samo uz boje iz banke A,B,C, posto su mi trenutno prazne te banke, pa bih uzeo fabricke boje dok ne napunim banke..... Sejox, pisao sam na mojoj temi, pa ako ne vidis onda ovde....
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2010, 23:17   #5
Firanga
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.12.2008
Postovi: 7
Downloads: 524
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Firanga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

za sta na Roland G-800,koju ja koristim, sluzi midi set???
Firanga je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2010, 19:49   #6
jazo1981
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.10.2008
Mjesto: wien
Postovi: 31
Downloads: 110
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: em 2000
Interesi: sviranje
jazo1981 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pohvale sve sejo,na lekciji...
sve jej jasno ko dan,ali imao bi jedno pitanjce u svezi tvog eseja iz performance memory.
naime posjedujem em 2000,sto je u bazi isto,ili "slicno" kao g 800,ili pak g 1000.
primjer,na mjestu A 12,(dakle primjer govorim),nalazi mi se strings pomijesan sa acordionom,a sad na A25,(primjer),nalazi mi se jedan postelani sax..
dali je moguce,nekako,direkt,jednom tipkom(Cancle down-up)ili neznam kojom,u toku svirke,skocit sa A 12,na A 25..da to bude dosta brzo..
ili je jedina mogucnost,da parkiram,taj sax blize A 12..
primjer PAD 2 tipka sluzi za brzo prebacivanje upper1,upper 2,a posto,vecina ima boje spojene sa oba uppera,nadam se da postoji mopgucnost,da se to podesi,da funkcionira,i sa performance bojom.

hvala,i zivjeli..
jazo1981 je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2010, 00:08   #7
Firanga
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.12.2008
Postovi: 7
Downloads: 524
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Firanga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

za sta na Roland G-800,koju ja koristim, sluzi midi set???I kako se pravi???
Firanga je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2010, 01:29   #8
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@jazo1981

Ne postoji mogucnost na G800 da pritiskom na jedan taster promijenis
boju,na primjer sa A12 na A25.
Kao sto znas da bi to uradio,moras pritisnuti taster BANK,pa onda broj 2 pa
tek onda broj 5 da bi dobio A25.
Jedino da dok sviras tu boju na A12 pritisnes taster BANK i broj 2 i nece se nista promijeniti.A kada ti zatreba ta druga boja onda jos samo pritisnes broj 5 i dobijes promjenu.
Ovo vrijedi i obrnuto,kada se vracas na staru boju.
Po meni,mnogo prakticnije ti je da taj Strings ostane na A12 a taj Sax prebacis na neku od ostalih opcija na A (A11,13,14,15,16,17 ili 18)

@Firanga

Ja nikada nisam pravio Midi set i ne bih znao objasniti kako se to radi.
Mislim da je to nesto vezano za terce i te midi setove loadujes na mjesta gdje su ti ritmovi.Jedan ili vise njih....
Mislim da se oko te opcije na G800 ne trebas zamarati,jer od toga neces imati neku korist.
G800 ima malo memorije i malo User mjesta,tako da....
Evo u downloadu postoji jedan Midi set za G800,pa ako te interesuje skini:

http://www.yu-midi.org/forum/downloa...do=file&id=742

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2010, 10:37   #9
jazo1981
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.10.2008
Mjesto: wien
Postovi: 31
Downloads: 110
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: em 2000
Interesi: sviranje
jazo1981 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala na odgovoru,nadam se da moje pitanje i nije bilo toliko glupo,da zasmeta moderatorima.
prosao sam sve teme,al u svezi toga,nije bilo rijeci..
dakle,ostaje,da se preformanci posloze kako najbolje pase svakoj pjesmi,da budu blizu,jer ovako dosta cesto se zbunim,i odem na sasvim desetu boju,pa dok se vratim na koju trebam,ode i ljeva ruka,a i desna u 3 pm.hehehe..

lijepi pozdrav
zivjeli..
jazo1981 je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2010, 01:53   #10
Firanga
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.12.2008
Postovi: 7
Downloads: 524
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Firanga befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

SejoX hvala na savetu.....
Firanga je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
800, memory, performance, roland, sredjivanje

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije