Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.01.2008, 22:33   #11
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2736
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To Sejo sto kaze nas narod bez starca nema ni udarca .Dobro si ovo napiso sigurno ce nekom da pomogne jos .
fico je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2008, 23:32   #12
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sejo je legenda i sve sto radi to je dobro namjerno.Svaka cast Sejo Pozdrav.....
Sejo dal kuzis sta u Va7, imam cudan problem nece da radi kad nije ustekana u struju....
Cuo sam da je to mana kod Rolanda.................heeeeee Pozdrav
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2008, 23:50   #13
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav Gala prijatelju,

To je poznati problem,koji se cesto javlja kod VA7.U tom slucaju,u gornjem lijevom uglu klavijature imas tipku: ACUMULATOR.To je u stvari predvidjeno da ima napajnje kad nestane struje.Inace,to je japanski izum.Ta funkcija ipak radi samo ako u kafani ili pod satorom nije ispod -6 stepeni celzijusovih.

Hahaha prijatelju,probaj pa javi.

Naravno,treba pomoci drugovima

PS:Vidis da tema ima preko 150 pregleda.Znaci popularna je.

@Fico

Ne daj se generacijo

Zivi bili,

Sejo
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2008, 23:54   #14
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Bas ste duhoviti

Pozdrav,Igor!
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2008, 23:57   #15
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sejo novi je akumulator cak je i anlaser popravljen al pod hubom sinta nesto krci
Da nisu mozda semplovi u rezervoaru povukli mulj stalno je na rezervi memorija. Crvena lampica na tabli displeja mi gori ja je rucno gasim al nece,da nisu mozda filteri zvuka zastopani, nisam filtere mjenjo od proslog servisa,nakupi se te prljavštine
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2008, 00:06   #16
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Gala prijatelju,

Svi simptomi ukazuju da je zapusen IBERLAUF sinteze zvuka.Produvaj kompresorom i provjeri harmoniju u zadnjem loncu auspuha.

Posto je VA7 prilicno osjetljiv,preporucujem detaljan pregled GUMIGELING-a i PRIRUBNIC-a sto je vrlo bitno za Drum kit.

Ako ne uspijes,obrati se ovlastenom serviseru u Tokio-ali njemu moras licno odnijeti klavijaturu.

Ja ti dalje ne mogu pomoci prijatelju.

PS:Ode se od teme,vidis da raja cita i rade ljudi.

Zivio,

Sejo
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2008, 03:28   #17
weljko
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Blinzeln

......Ako ste vas dvoje normalni........Tacno,tema je veoma popularna,kao i ona sa sredjivanjem performance memory,i to sam probao,i to ti funkcionise!Sejo.......Ma sta reci o tebi.......Car si!!Dobro je sto na forumu postoji neko ko ume da kaze nesto pametno,i da pomogne!A ne samo raspredanje praznih prica,i presipanje iz supljeg u prazno!...Kao sto vecina radi....Svaka cast izuzecima!
  Reply With Quote
Star 30.01.2008, 10:21   #18
cili
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.04.2005
Mjesto: BiH
Godina: 49
Postovi: 34
Downloads: 1357
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA 80 i Korg Le
Interesi: muzika
cili befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
cili pošalji poruku preko ICQ messengera cili pošalji poruku preko AIM messengera cili pošalji poruku preko MSN messengera cili pošalji poruku preko Yahoo! messengera cili pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard sejo legendo

Sejo brate svaka čast ti za ovaj tekst za rolanda.Ja sam imao problem gdje neće više da prima ritmove u svirci na User stil.Šta treba uraditi u tome slučaju.I imao sam peh gdje klavijatura nije htjela učitati ni jedan ritam sa diskete,sada ponovo radi ,Šta je tu u pitanju i ako možeš da nam objasniš kako se memorišu boje u Rolanda iz ovih setova što postoje na sajtu.
Vidim da se razumješ pravo u Rolanda G 800 A dobar si i u postupku pojašnjenja pišeš narodnim jezikom.
Unaprijed ti se zahvaljujem.
CILI
__________________
sadmir mujki?
cili je offline   Reply With Quote
Star 30.01.2008, 20:07   #19
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav Cili prijatelju,

Postavio si vise pitanja u ovom svom postu,i ja cu pokusati da ti odgovorim “narodnim jezikom” kao sto ti rece.Pokusacu biti kratak,mada kazu da mi je Fidel Kastro neki dalji rodjak,ali ja drugacije ne znam.A nisam ni neki veliki strucnjak-pisem ono sto znam,pa ako sta nekom pomogne.

Dakle:

1.Klavijatura ti nije htjela ucitati ritmove sa diskete:
-razloga moze biti vise.Moze biti da je do diskete-ne znam da li si pokusavao sa drugom disketom.Diskete treba povremeno formatirati i nanovo snimati.Pozeljno je imati uvijek jednu svjezije formatiranu i snimljenu.
Ako nije klavijatura primala ni jednu disketu,moze biti da ti se zaprljao floppy.Nedavno je jedan clan foruma imao taj problem i otklonio je to tako sto je rastavio klavijaturu i floppy ocistio cistim alkoholom i sada mu uredno radi.

2.Klavijatura nece da prima ritmove u toku svirke na User style
-e sa tim problemom se nisam susreo.Meni se desavalo,da kada sa diskete ubacujem ritmove u User i to jedan po jedan,da su ritmovi nazovimo ih tako teski.Na primjer:na disketi imam osam ritmova-jedan je 56kb,drugi,81kb,treci 45kb....itd. i onda kada hocu da loadujem 8.ritam,na displeju mi napise poruku: MEMORY IS FULL.....Vjerovatno si primijetio da kad pritisnes F5 na donjem dijelu displeja stoji da pise: FREE AREA 311,a to bi trebalo da znaci 311kb.Dakle ne mozes ubaciti 8 ritmova koji su recimo u prosjeku 40-45kb.Ako sam te dobro razumio.A ritmovi(kada ih imas vec loadovanih 8) jedan preko drugog ide normalno.

3.Memorisanje boja u Performance memory
-fajlovi za boje za Roland G 800 imaju extenziju .ups
Na primjer-ti boje koje imas na tvojoj klavijaturi mozes nazvati: CiliBoje i kad ih prebacis na komp. tamo ce ti pokazati fajl: CiliBoje.ups
-ti mozes boje sa tih fajlova sa neta prebacivati kompletne a mozes i pojedinacno birati boju po boju koja ti se svidja.Obicno fajlovi sa bojama-.ups fajlovi su teski 79kb da ti pokriju sva tri banka(A,B,C).Ti znas da na jedan bank moze stati 64 boje.Tri banka po 64 to je 192 boje u Performance memory.
-VRLO BITNOrije nego bilo sta podjes prebacivati,prvo napravi BACK UP(kopiju) svojih boja da ti se ne bi desilo da kada loadujes druge boje izgubis svoje i ne mozes ih vratiti.Nadam se da znas napraviti BACK UP(kopiju).

EVO KAKO BIH JA TO URADIO:

Ubacivanje komplet fajla sa bojama:
-napravio si BACK UP svojih boja
-na disketu si snimio fajl .ups sa bojama(79kb)
-ubacis disketu,ides na F5
-sa dugmetom PAGE(lijevo od displeja) ides prema dole dok ti se ne pojavi da pise Performance set(ili memory)
-pritisnes dugme ispod displeja koje trepce ispod displeja(execute) i kompletan .ups fajl ce biti prabacen.Znaci bice ti popunjena sva tri banka novim bojama.

UBACIVANJE POJEDINACNIH BOJA
Ovo se odnosi samo ako ti se neke tvoje boje ne svidjaju a dopadaju ti se neke druge(ako ih ima-naravno) pa hoces da ih pojedinacno zamjenis.
TO IDE OVAKO
-uzmes papir i olovku i zapises koje ti se tvoje boje ne svidjaju i koje bi zamijenio nekim drugim
-OBAVEZNO napraviti BACK UP svoje Performance memory
-ubacis disketu sa novim .ups fajlom(skinuo sa neta-na primjer) ides na F5
-sa dugmetom PAGE ides dole i dodjes na Performance memory
-pritisnes trepcuce dugme(execute) i loadujes kompletan .ups fajl sa bojama
-onda PONOVO olovka i papir i pises koje ti se boje sa tog novog fajla svidjaju-na primjer:A18,A34,B64,C73.....i tako redom.Disketa onda ide van.
-onda sa svojeBACK UP diskete(na koju si snimio svoje boje) vratis svoje boje na klavijaturu a postupak sada znas(znaci ponovo ih loadujes).Disketa ide van
-ponovo ubacujes tu disketu sa novim bojama
-vrati sve na pocetak,pa opet F5,pa PAGE prema dole da dodjes na performance set(memory)
-kada si dosao na Performance set,vidjeces da na displeju pise:
Disk-ALL i to INT ALL
-ovo Disk-ALL znaci da su to boje na disketi.a ovo to INT ALL je mjesto na koje ces prebaciti novu boju
-Na primjer: svidja ti se boja A32(sa nove diskete) i nju hoces da postavis na B18 u svoju Performance memory.
-ispod displeja imas one tockice.Sa tockicem(drugi sa desna)okreces i nastimas da stoji A32 na Disk ALL. Onda sa tockicem(prvi s desna) okreces i nastimas da stoji B18 na to Int ALL
-pritisnes trepcuce dugme ispod displeja(execute) i ta boja ce sa A32 biti memorisana na B18.
-i tako redom,sve isti postupak........dok ne prebacis sve sto si zamislio
-i to je to
PREPORUCUJEM
-Kada si sve zavrsio napravi Back up tih svojih novih boja.
AKO NE ZNAS
Back up boja(performance memory) se pravi ovako:
-ubaci disketu u klavijaturu
-idi na F5,pa sa PAGE prema dole da dodjes na Performance set(memory)
-pritisni F2(save)
-tu mozes uz pomoc tockica ispod displeja napisati kako hoces da ti boje imaju naziv-recimo: CiliBoje
-pritisnes trepcuce dugme ispod displeja(execute) i pisace SAVING i nakon kratkog vremena boje ce biti snimljene na disketu.To ti je BACK UP Performance memory(boje).
-Uvijek mozes doradjivati i ubacivati nove boje,isti ti je postupak-samo pravi kopije da ti se stare boje zadrze
-i to je to-GOTOVO

E Cili druze umori me,ali ako ti pomogne nije mi zao.
Mozda pomogne jos nekom-nikad se ne zna.

Na zalost(a nemam ni neku zelju) nemam neku od ovih novijih masina,pa bih i o njima pisao kada mi vrijeme dozvoli.

Ovi moji ce me kritikovati da sam opet napisao memoare,ali ja ne znam kako bih drukcije.
Ne zamjerite.

Zivjeli,

Sejo
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Sejox, za koristan post:
emil_1961 (16.12.2011), milan8707 (09.12.2010)
Star 03.02.2008, 20:57   #20
weljko
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Cili,pozdrav!Sto se tice floppy-ja,otvori klavijaturu,pa onda skini floppy,imas odozgo limeni poklopac,kad njega skines,videces dve glave,gore i dole,onda uzmi stapic za usi,najbolje ti je,pa ka nakvasi cistim alkoholom i protrljaj njime glave!Meni je to uspelo,daj Boze da i tebi pomogne,znam kolko je meni kidao zivce.........

Pozdrav...
Weljko
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
800, autoload, diskete, izrada, roland

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije