Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Yamaha

Yamaha Za one čiji su ljubimci Yamahe

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.11.2011, 13:46   #1
KlavijaturistaK
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.11.2011
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg i30HD, Korg M3R, Yamaha DX7IIfd
KlavijaturistaK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
KlavijaturistaK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Unglücklich DX7 II fd - problem sa ubacivanjem boja!!

Pozdrav svima, znam da su slicne teme ispisane 897263298695 puta ali...
Evo o cemu se radi: imam boje u sysex i MIDI formatu (koje su bile zipovane, to je mozda kljucna stvar) i koje sada ne mogu da prebacim na klavijaturu. Otkljucao sam memoriju, povezao MIDI kabal i sve, ali jednostavno nece!!
Za prebacivanje koristim DX Manager ali probao sam i druge..
ada preko njega otvaram boje, dobijem poruku da fajlovi nisu odredjene velicine i da znog toga ima gresku pri otvaranju i onda dobijem neke bezveze karaktere umesto imena kao na primer "6 *) ^!`" i on to moze tako da prebaci na klavijaturu ali se naravno nista ne cuje. Kada pokusam da prebacim neke od fabrickih boja, radi savrseno -.- hitno mi je da sredim klavijaturu a vec duze vreme se zaj.. oko toga i nikako nece! Ako neko zna sta radim pogresno, molim Vas pomozite!
Samo jos da naglasim, probao sam boje sa svih mogucih klavijatura iz DX serije osim sa iste ove DX7 II fd
Unapred svima hvala na svim sugestijama
KlavijaturistaK je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2011, 15:16   #2
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@KlavijaturistaK
Na kraju svog posta si napisao da si probao boje (soundove) sa svih klavijatura iz DX serije, samo ne iz DX II.To i je jedna od najbitnijih stvari.Sve druge DX klavijature-DX11,DX21,DX27,DX100 rade na drugom principu u odnosu na DX7.Sve one rade sa četiri algoritma dok DX7 radi sa šest algoritama.Otud i nekompatibilnost.Pronađi materijala od DX 7 i ne bi trebalo biti problema.
Dodato:
[quote=Zlatek;197933]@KlavijaturistaK
Na kraju svog posta si napisao da si probao boje (soundove) sa svih klavijatura iz DX serije, samo ne iz DX II.To i je jedna od najbitnijih stvari.Sve druge DX klavijature-DX11,DX21,DX27,DX100 rade na drugom principu u odnosu na DX7.Sve one rade sa četiri operatora dok DX7 radi sa šest operatora.Otud i nekompatibilnost.Sinteza je malo drugačija.Pronađi materijala od DX 7 i ne bi trebalo biti problema.
Dodato:
[quote=Zlatek;197933]@KlavijaturistaK
Na kraju svog posta si napisao da si probao boje (soundove) sa svih klavijatura iz DX serije, samo ne iz DX II.To i je jedna od najbitnijih stvari.Sve druge DX klavijature-DX11,DX21,DX27,DX100 rade na drugom principu u odnosu na DX7.Sve one rade sa četiri operatora dok DX7 radi sa šest operatora.Otud i nekompatibilnost.Sinteza je malo drugačija.Pronađi materijala od DX 7 i ne bi trebalo biti problema.
__________________
Bilježim se sa štovanjem!

Promijenjeno od Zlatek (27.11.2011 u 19:00 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Zlatek je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2011, 23:34   #3
KlavijaturistaK
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.11.2011
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg i30HD, Korg M3R, Yamaha DX7IIfd
KlavijaturistaK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
KlavijaturistaK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala na odgovoru, medjutim mozda nisam dobro naglasio: probao sam i sa DX7 samo ne sa DX7 II fd jer ima razlike kako sam cuo.. Uostalom, moja klavijatura ima 32 algoritma! To nije klasicna sedmica a kako sam cuo ovo je jako retko kod nas.... ako mora bas sa iste takve neznam sta cu.. Mozda neko na forumu ima ovu DX7 II fd? Ili da li postoji bilo kakvo drugo resenje?
KlavijaturistaK je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2011, 20:19   #4
Zlatek
Ovaj baš voli da kuca
 
Zlatek's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.07.2008
Mjesto: Ljubljana,Varaždin, tu i tamo,posvud pomalo
Postovi: 404
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 52 puta u 46 Postova
Instrumenti: Wersi Ikarus X1, Roland Fantom G6 , CME UF50
Zlatek befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@KlavijaturistaK
Samo ukratko-davno sam svirao DX7 II pa sam dosta stvari več i zaboravio ali situacija je sljedeča-DX7 II (dali je DX7 IID ili DX7 IIFD sada uopče nije bitno)se od stare serije DX7 razlikuje u tome da se kod te klavijature može raditi split i dual dok se kod obične sedmice ne može.Postoji još jedan model DX7 S gdje se isto ne može raditi split i dual.Šta se tiče same sinteze zvuka, a to je FM tu nema razlike-i jedan i drugi model rade sa šest operatora (ne algoritma kao što sam krivo napisao u prvom postu).Znači osnovna sinteza zvuka je ista.Prema tome bi sve trebalo uredno raditi.Ako ti ne radi tada zbilja nešto nije u redu sa samom datotekom.Morat češ potražiti negdje drugdje taj materijal.Jedini je problem u tome da se to več sada dosta teško nalazi.
__________________
Bilježim se sa štovanjem!
Zlatek je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Zlatek, za koristan post:
KlavijaturistaK (28.11.2011), sasasajo (15.11.2017)
Odgovor

Favoriti

Oznake
boje, dx7, dx7iifd, midi, problem

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije