Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Treba mi!!!(Ritmovi, samplovi, boje...) > Boje i semplovi

Boje i semplovi Za sve u vezi boja i sampleova pitajte ovde...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.02.2009, 14:57   #11
medino
Ovaj baš voli da kuca
 
medino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 42
Postovi: 447
Downloads: 495
Uploads: 25
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: roland g 70 i triton le
medino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
medino pošalji poruku preko MSN messengera medino pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

performans sredjujes po svom ukusu,neko tu stavlja ime boja pa odatle vuce boje,kod mene je ,recimo,performans popunjen sa pesmama i to od 1-10 zabavnjaci,od 10-20 narodnjaci,normalno,ima jos i ritmova na HD tako da ti je to bas dovoljno...nadam se da sam ti bar dao neku ideju...znaci napravis ritam i BOJU za neku pesmu pa ga krstis kako hoces i posle nekog vremena ces shvatiti gde se sta nalazi....ja,recimo,jako tesko bih se snasao da sviram na necijoj tudjoj klavijaturi...znaci,performans samo po svom ukusu...
drugo pitanje- taj set od JV...netreba ti kartica da bi ti zvucalo solidno tj zadovoljavajuce i skroz korektno...znaci bubanj ide na programu i ima ovde na forumu jedan bubanj pise PA1xpro..2 JV on perfektno odradjuje posao a za bas ja koristim bas koji se zove gale bas iz njegovog seta...jako je dobar za JV...eto,nadam se da sam ti bar malo pomogao...ako ne nadjes javi mi se pa cu ti ja poslati to...samo da mi prodje vikend,ne skidam sint sa ormara do ponedeljka,utorka pozzz
__________________
medino bend
medino je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2009, 18:40   #12
gogilo.cacanin
Vredan član društva
 
gogilo.cacanin's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.01.2008
Mjesto: Austrija Bec
Godina: 46
Postovi: 106
Downloads: 406
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg pa1x
gogilo.cacanin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala na odgovoru.Znaci sam sredjujem performense po mom ukusu,ok. to je u redu.A sta da radim kad ubacim na primer boju ili taj bas ,ili slicno.Sto mi poremeti sistem stailova,kao sto sam vec naveo.To mi je cudnovato,jer boje nemaju nista stim.A i kad ocu neke boje da ubacim,jer ih smem samo u user da ubacim.Jednostavno nerazumem zajednicu performensa i stailova,mada sam cito od korga objasnjenje na nemackom.
gogilo.cacanin je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2009, 20:44   #13
gogspa80
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Postovi: 424
Downloads: 1960
Uploads: 32
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
gogspa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nece ti se nista pojebati, nego je predlozio kolega slijedece - kada ti naprimjer neki fabricki ritam odlicno odgovara za neku zabavnu pjesmu, napravis boju u performance koja ti je isto dobra, i dok si jos u tom ritmu, podesis tempo za tu pjesmu, intro i sve stavis da je ukljuceno, kao da ces poceti svirati, i spremis boju.
i sada kad god pozelis svirati tu pjesmu, da ne bi stalno morao traziti ritam, podesavati brzinu, mjenjati boje u ritmu, jednostavno ima dugmic na desnoj strani klavjeture pise style change, to ukljucis i odaberes boju koju sam gore spomenuo, i ritam bude odabran sam od sebe, i tempo i sve ostalo u vezi ritma sto je bilo nastimano u trenutku kada si spremao tu boju..., samo moras paziti da kada odaberes pjesmu, i ako budes imao zelju mjenjati performance trebas iskljuciti style change, da ti usred svirke ne prebaci na neku rumbu ili neki ritam koji je bio odabran kad si pravio tu boju.. eto to ti je to.. pozz
gogspa80 je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2009, 20:53   #14
medino
Ovaj baš voli da kuca
 
medino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 42
Postovi: 447
Downloads: 495
Uploads: 25
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: roland g 70 i triton le
medino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
medino pošalji poruku preko MSN messengera medino pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

i da,zaboravio sam i to da ti kazem...to sto ti se poremetilo u stylovima je najverovatnije to sto si ucitao neki set sa sve GLOBALOM i to ga je "slogiralo"...znaci,kad ucitavas set ucitaj sve sem globala tj ako hopces da preslusas samo ritmove onda ucitas samo folder style i on ce te ritmove da ti ucita u USER-e,ako hoces da vidis neciji performans,onda ucitas samo folder PERFORMANS i to je to...moj savet da set koji hoces da isprobas ubacis na flopy pa ga pozoves preko direct flopy...
__________________
medino bend
medino je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2009, 21:00   #15
markoucha23
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 04.02.2009
Mjesto: Nis
Godina: 38
Postovi: 13
Downloads: 174
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: roland x6, roland e50, korg POPHECY
markoucha23 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Burazeru, ti ocigledno nemas pojma o klavijaturma. jedini lek je da krenes od osnovnih stvari.( g 600, e 85, i3 i tko to, pa polako ka korgu pa 80.pstepeno.ili ako nece. skini neki set sa naseg foruma i to je to.
markoucha23 je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2009, 21:06   #16
vlaxxy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.05.2007
Godina: 47
Postovi: 166
Downloads: 666
Uploads: 8
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
vlaxxy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vlaxxy pošalji poruku preko MSN messengera vlaxxy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E-85 je ZAKON!!!

Al je bolji E-86,jel tako Marko?
vlaxxy je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2009, 21:25   #17
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Niti jedna od gore pomenutih klavijatura(G600,E85 i3) nije osnovna stvar,
Sa tim sintovima su ljudi hljeb zaradjivali,pa i danas zaradjuju.
Nije sve u sminki.
Osnovne stvari bi bile neke jeftine Casio klavijature od 100-tinjak Eura.
Ali,eto....
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2009, 00:08   #18
gogilo.cacanin
Vredan član društva
 
gogilo.cacanin's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.01.2008
Mjesto: Austrija Bec
Godina: 46
Postovi: 106
Downloads: 406
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg pa1x
gogilo.cacanin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od markoucha23 Pokaži Post
Burazeru, ti ocigledno nemas pojma o klavijaturma. jedini lek je da krenes od osnovnih stvari.( g 600, e 85, i3 i tko to, pa polako ka korgu pa 80.pstepeno.ili ako nece. skini neki set sa naseg foruma i to je to.
Dal imam pojma ili nema,nije na tebi da ocenjujes.Skinuo sam milion stvari i to ne samo sa ove stranice.Puno osaba sa ove stranice su mi puno pomogli kao i oko ove teme.Najverovatnije nisi citao o cemu je bio problem.Ali sad imam neke informacije sto bi mi pomogli.Ako neznas ,pocetnik sam i treba mi pomoc,i zato se druzim sa yu-midi.Nista lose ne mislim
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od medino Pokaži Post
i da,zaboravio sam i to da ti kazem...to sto ti se poremetilo u stylovima je najverovatnije to sto si ucitao neki set sa sve GLOBALOM i to ga je "slogiralo"...znaci,kad ucitavas set ucitaj sve sem globala tj ako hopces da preslusas samo ritmove onda ucitas samo folder style i on ce te ritmove da ti ucita u USER-e,ako hoces da vidis neciji performans,onda ucitas samo folder PERFORMANS i to je to...moj savet da set koji hoces da isprobas ubacis na flopy pa ga pozoves preko direct flopy...
I to sam probao,cak na komp. sam global izbrisao ,da nebi rizikovao,i oped se sj.. ,stail.Al probacu da Performense koji su dobri od stajlova,da memorisem.Mozda je i to mogucnost da dodjem do dobrog per....,Oped hvala

Promijenjeno od gogilo.cacanin (08.02.2009 u 00:13 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
gogilo.cacanin je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
boje, kako, pa80, srediti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije