Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tehnike i teorija

Tehnike i teorija Usavršite Vašu tehniku!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.10.2005, 18:34   #1
Versy
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard Početak....

Ovaj podforum bih posebno pohvalio jer je ideja više nego odlična u vezi sticanja veće muzičke edukacije - i teoretski i praktično.
Medjutim, s druge strane čudi me što ovde nema niti jedne teme!
Ja verujem da medju članovima foruma ima puno koji su učili i uče muzčke škole, a svako od tih ljudi bi mogao da napiše bar po nešto, a to bi svima bio "dragocen" materijal koji bi pomogao prvo ljudima koji sviraju bez muzičke naobrazbe, a zatim i svim ostalima.
Pošto sam Vaxteru i ostalim rukovodiocima sajta predložio i podforum za harmonikaše, dodao bih samo da se puno toga oko tehnika sviranja raznih melosa, može takodje napisati baš na ovom mestu.
Bitna je samo dobra volja ali i saradnja svih članova - ravnopravno, isto kao u sekciji gde članovi razmenjuju materijale.
  Reply With Quote
Star 03.10.2005, 10:15   #2
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolega Versy !

Eto, ja ću se potruditi da ti dam odgovor.
U ovom topicu trenutno nema ništa jer je velik dio teksta koji bi trebao biti ovdje okačen u Tutorijalima.
Tamo se nalazi tekst kolege Laky-a od nekih 70-tak stranica u Wordu. U tekstu se nalazi, barem po mom mišljenju sve osnovno što bi savaki muzičar koji se misli malo ozbiljnije baviti glazbom znati. A vjerujte mi, isplati ga se pročitati i od strane iskusnijih muzičara jer je Laky napisao pravi udžbenik, i skidam mu kapu do poda. Znam dosta o tehnici sviranja, ali na ovaj tekst stvarno nemam što nadodati. Ovdje se može nadovezati samo profesor s muzičke akademije.
Mišljenja sam da za sad imamo dosta materijala za čitanje i ovdje bih molio da se postave samo pitanja u vezi nekih nejasnoća ili nešto novo što još nije kolega Laky u vezi toga opisao.

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2005, 20:58   #3
Versy
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pozdrav i Vama kolega KREŠO i ja se stvarno izvinjavam što nisam znao za ovo što ste napisali, ali s obširom da sam još uvek "novajlija" na forumu, nadam se da mi nećete zameriti.
Inače, u vezi veće saradnje i uzajamne pomoći, kada ste spomenuli, i ja sam izmedju drugih stvari Akademski profesor, pa kad vreme dozvoli mogu da pomažem ako nešto zatreba.
Hvala Vam još jednom, sada ću prvo pročitati ceo tutorijal što je kolega LAKY postavio.
Pozdrav.
  Reply With Quote
Star 04.10.2005, 16:25   #4
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala lijepo na uključivanju u rad foruma. Dobrodošli !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2005, 19:16   #5
Versy
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Najlepše hvala KREŠO i boljenašli
Od prvog momenta moga članstva, najiskreno, veoma mi je prijatno na Forumu i uopšte - na sajtu, jer vidim da su svi članovi i kolege predivni ljudi u svakom pogledu.
Pozdrav
  Reply With Quote
Star 08.12.2005, 23:26   #6
Malimuzicar
Vredan član društva
 
Malimuzicar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.12.2005
Mjesto: Njemacka/Stuttgart
Godina: 27
Postovi: 160
Downloads: 426
Uploads: 0
Rekao HVALA: 30
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg PA3X / Triton Extreme sa Mossboardom/Weltmeister Casotto 374
Interesi: Muzika i Fudbal
Malimuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Malimuzicar pošalji poruku preko MSN messengera
Standard NOTNI ZAPISI

Ako bi trebali Notni zapisa ja imam neke malo novija izdanja mogu staviti ovdje na sajt


Pozdrav svima
Malimuzicar je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2005, 23:54   #7
toma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 26.09.2005
Postovi: 166
Downloads: 522
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
toma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toma pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

daj molim te postavi
ja imam bratica(ima 8god) ima volju
da pocne uciti svirati a ja nemam bas nekih nota
(mislim imao sam prije kada sam ja pocinjao ali to sam pogubio pa sada nemam nista)
pa ako mozes postavi

POZDRAV
toma je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2005, 01:01   #8
Malimuzicar
Vredan član društva
 
Malimuzicar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.12.2005
Mjesto: Njemacka/Stuttgart
Godina: 27
Postovi: 160
Downloads: 426
Uploads: 0
Rekao HVALA: 30
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg PA3X / Triton Extreme sa Mossboardom/Weltmeister Casotto 374
Interesi: Muzika i Fudbal
Malimuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Malimuzicar pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Notni zapisi

Toma poslacuti sa E-mailom
Ako imas neku zelju zanekompjesmom pisi mi

Pozdrav
Malimuzicar
Malimuzicar je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2005, 16:35   #9
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Malimuzicar

Prijatelju svaka pomoć je dobrodošla.
Kontaktirajte na private Yu-midi ili Vaxtera, oni će vam reći za e-mail adresu na koje možete poslati materijal (note) pa ako ima mjesta na stranici, vjerujem da će ih zakaćiti ovdje da ih svi mogu skinuti.
Nisam baš najpametniji u pogledu formata (trebalo bi pitati Vladana ili Miću) no mislim da bi bilo dobro skenirati notni zapis i poslati kao neki grafički format (JPG, BMP i sl.), tako da si svatko kad se ovdje postave može save-ati i obrađivati za ispis kako želi. A možda bi bilo dobro sken izkompresirati u ZIP ili RAR format pa upload-ati u download centar, pa ko voli nek izvoli.
Osobno sam zagovornik da početnici sviraju po notama. Tako će najbolje uvježbati prstomet (koji je strašno važan) a i sluh (koji će im kasnije itekako trebati kod "skidanja" novijih stvari). Poznajem note, no nažalost zadnju pjesmu po notama sam odsviro svršetkom muzičke škole tako da danas sviram sve po sluhu. No kad god zapnem otvorim program (Cubase, Cakewalk, Studio 3D ili sl.) pa izvučem note za određeni kanal da vidim koji ide akord za početak na mjestu koje me mući. Kad znam akord onda znam i solažu da izvedem.
Tko jednom usvoji prstomet i sviranje po notama kasnije je car. Nema te pjesme koje neće odsvirat. Samoukim sluhistima je mnogo teže i otpočetka svog naukovanja liju krvavi znoj, jer kad im i netko pokaže neke štosove na harmonici ili klavijaturi onda to memoriraju papagajski, a dok to povežu za sve tonalitete ode dragocjeno vrjema koje bi bilo bolje utrošiti za vježbanje.
Pokušavao sam u par navrata ućiti pojedince i klince da sviraju. No ispada da sam užasan pedagog, pošto sam dosta temperamentan tako da nakon par sati izgubim učenike
Uspio sam samo da od klavijaturiste napravim dobrog harmonikaša, no i dan danas ga znadu hebat basovi na bržim stvarima (pogotovo majevi i sedmice). Tek sam nakon 2- godine naukovanja skopčao da pritišće osnovni bas srednjim prstom umjesto prstenjakom. Ali hebi ga, naučio je tako i nema više iznova
Još jednom hvala.

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Star 09.12.2005, 17:47   #10
Malimuzicar
Vredan član društva
 
Malimuzicar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.12.2005
Mjesto: Njemacka/Stuttgart
Godina: 27
Postovi: 160
Downloads: 426
Uploads: 0
Rekao HVALA: 30
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg PA3X / Triton Extreme sa Mossboardom/Weltmeister Casotto 374
Interesi: Muzika i Fudbal
Malimuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Malimuzicar pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Pocetak ucenja sviranja

Ja imam oko 100 notni zapisa ali mogu nabaviti.Ovo su novija a ima i stariji izdanja sto se tice Zipovanja neko bi mi morao dati upustvo kako to da zipujem ali cu u svakom slucaju jos veceras nesto stavit na sajt po fajl Note i Akordi. Ako neko ima neku posebnu zelju za nekom pjesmom ili kolom neka napise pa cu probati da nadem jer ovaj profesor sto mi maloga uci on ima dosta ti Notni zapisa .
Ove note sto ja imam i Akordi su napisani.

Pozdrav
Malimuzicar je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
početak

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije