Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.09.2014, 20:40   #41
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Potpuno sam zaboravio na Pa300 ... to nije vredno spomena... Katastrofa.... Iz godine u godinu samo razočarenja. Ostaje mršavi Pa3x koji je hmmmm teško mi je da kažem, ali najbolje od korgovih aranžera za sada. Nije li ovo zamena za Pa1xPro?
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2014, 10:05   #42
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa šta ste onda zapeli Korg pa Korg, kao da je to jedina firma koji proizvodi klavijature. Lepo ste i sami primetili da Korg ide u propast sa svakim novim modelom. Em što su sve skuplji, em što se najviše kvare. Jel ste se vi venčali sa Korgom pa mora da se samo on ima, ili ste potpisali neki ugovor?

I kakva je,bre, ovo konkurencija Rolandu BK-9? Pa BK-9 je ispod 2k evra.
A kao što neko reče pre mene, Yamahi nije ni blizu, ustvari, sve je dalje.
Ali ne, ovde većina i dalje hoće Korga. Pa svirajte ga, kupujte i ne kukajte.

To ti je ono, znam da ću na kocki sigurno da izgubim pare, čak i ako dobijem nešto biću u minusu, ali ipak idem da se kockam.

Pa ko vam brani da promenite proizvođača posle ovoliko nezadovoljstva sa Korgom.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2014, 11:19   #43
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@rolandx nzm ni sam vise sta da ti kazem.

@SMusic studio Sto se tice yamahe tyros je bez premca i po kvalitetu, ali i po ceni i to je ona rak rana!!! Roland? Posle e80 nije vredan pomena(pricam o aranzerima ne o fantomu G). Pa 2014 godine naprave onakvu nakazu kao sto je bk9? Ja ruzniju klavijaturu nisam video. Moje je pravo kada nesto platim 2k eura da imam sempler i da stavljam sta ja hocu i kako hocu, a to roland nikako da shvati kao i yamaha sa psr modelima. Kad sve odvazes, sa korgom nikada nisi u minusu. Uvek ti korg da taman onoiliko da ga kupis i da kukas sto nije bolje, al zato izbace jaci model koji ti opet da to malo bolje za vise para. Korg ti je k'o zena. Ne valja sa njim, a opet nemoz' bez njega!
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2014, 11:32   #44
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od SMusic studio Pokaži Post
Pa ko vam brani da promenite proizvođača posle ovoliko nezadovoljstva sa Korgom.
Oštro si krenuo, ovde smo da pričamo o konkretno modelu korga a nikako o nezadovoljnim korisnicima korgovih aranžera uopšteno... Dakle naša zadovoljstva i ne zadovoljstva su upućena konkretno Pa3xLE. Ja nemam problem sa izborom proizvođača već sa njegovim proizvodima ( bilo da je kvalitet ili cena u pitanju). Nije jedini proizvodjač koji razočarava kupce i rekao bih više .... fanove. Pa3xLE kao klavijatura, po mom mišljenju je ( kvalitet izrade, dirke i k-ke ) odlučna klavijatura ali preskupa. Osim cene rano je da se počne pljuvanje po njoj. Meni je kod nje za sada konkretno zasmetala cena, i ako ćemo da sitničarimo, taster synchro start/stop. Drugo ništa. To da se kvari, nisam upućen jer sa Korgom ( osim par bugova u nekom operativnijem radu)... nisam imao problema
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (11.09.2014 u 11:35 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2014, 14:48   #45
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cena, ha. Pa cena je problematična i kod Yamahe, pa ne vidim toliko žalbi i pritužbi vlasnika Yamahe kao kod Korga. Možda ti nisi imao većih problema sa Korgom, ali pogledaj i sam samo ovaj forum. Ja svako jutro prvo pregledam nove poruke uz kafu,pa onda počinjem da radim. I šta vidim,svaki dan nove teme, ne radi mi na PAxxx ovo, neće da mi radi na PAxxx ono...,ne mogu da podesim na PAxxx to, ne čuje mi se na PAxxx, loše mi zvuči na PAxxx ovo, gde mogu da nađem za PAxxx ovo, crklo mi na PAxxx ovo,gde da nađem polovno ovo za PAxxx...
Jeste da ovde ima najviše vlasnika Korga i PA serije, ali, brate,što je mnogo mnogo je.
Što se tiče PA3xLe, bile su najave da je konkurent BK-9-ki, pa nešto baš ne videh u čemu je prednost. Sve je uglavnom isto kao na PA900,osim dirki i tih ambijentalnih bubnjeva, izbačeni zvučnici... Pa jel to vredno 500e? Nebuloza.
Čak i PA900 nešto se ne pokaza kao konkurentni aranžer, iako je jeftiniji od BK9.
Da ne ispadne da ja nešto branim BK-9, ni meni se baš ne sviđaju neka rešenja na njemu,ali to je to za 2k evra. Kada bih se ja pitao, ne bih gledao ništa drugo osim bilo kog Tyrosa, ali realno, za 2k evra možes sada kupiti samo neki T3 u sumnjivom stanju. Što je mnogo, mnogo je...

A što se ružnoće tiče, pa jel to neko kupuje klavijaturu da bi se prvenstveno slikao sa njom? Gledano sa strane publike, 99% vidi od svake klavijature samo prednju stranu gde su priključci i natpis Yamaha, KORG, Roland...Ko hoće da glumi nekog šmekera i fensera, neka kupi one šarene modele koji se kače na vrat i sviraju na kolenima, stavi maramu oko vrata i naočare za sunce i piči bato. To je mnogo atraktivnije od pasivnog sedenja iza aranžera u nekom ćošku. Meni je mnogo bitnije šta je unutra u klavijaturi i kako zvuči, nego manekenisanje sa njom. Dobro, možda je nekome prevashodno "lepota" i fenseraj, meni to nije bitno uopšte jer ja radim kod kuće u studiju.

A što se tih zavlijanerskih semplova tiče (opet ti semplovi), pa to imate odavno na Korgu i zašto bi neko davao pare za novu klavijaturu kada sve te čergarske zavijuše, turske zujalice,sintetičke gajde i unakažene harmonike rade i na starijim modelima. Šta to onda dobijaš za 2300evra što nisi imao do tad, stvarno ne razumem...Te pare nisu moje, pa nek ih baca ko kako hoće, ali ovde neke polemike onda dalje gube svaki smisao, jer je ustvari pitanje zašto, iz kog razloga i sa kojim ciljem bi neko kupio novi PA3XLe i dao toliko para za koje ova sprava ne vredi.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2014, 15:03   #46
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto se tice izgleda, licno volim da klavijatura ne lici na cirkus i to je moj ukus.
E sad ti semplovi. Mozda zelim da stavim bubanj od 80 Mb koji sam radio pomocu sample robota iz nekog VST poput addictive drums i da stavim trilian finger bas od 40 Mb!? U originalu su te boje daleko vece, ali ja u klavi nemam potreba za bubnjem od nekoliko Gb jer nece na njih svirati bubnjar na elektroncu, nego cu odraditi stil pa mi netreba mali milion layera. Zato volim i smatram da je sempler dobra stvar, jer kao sto se tebi nesto svijda meni nemora da svidja i kako ce nesto da zvuci je moja licna stvar i ukus.
Ne volim da me ogranicava ni Korg, ni Roland, ni Yamaha ni bilo ko. Sa korgom si ipak najmanje ogranicen jer je najotvoreniji za rad. Inace sviram ceo zivot sa zivim bendom, a ponajmanje sa aranzerom i to kad moram jer je takva situacija.Toliko od mene, jer ovo je vec OFF topic.
Veliki pozdrav od mene
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2014, 15:40   #47
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slažem se, PA3XLe stvarno lepo izgleda, a najveći CIRKUS, kako ti kažeš je po meni Roland E80.
Neću da pričam o tehničkim karakteristikama i poredim obe klavijature.

A semplovi bubnja, ako baš neko uživa kako mu moćno izlazi (po njegovom mišljenju) i ako mu to diže samopouzdanje, onda je to OK, samo, danas, na svim novijim klavijaturama su tolko dobro usemplovani bubnjevi da ne vidim više svrhu dodavanja nekih čuda od semplova.
Opet se vraćam na prosečnog slušaoca. Znaš li ko će da primeti da li ti je bubanj iz adictiva, EZ drumera ili iz klavijature? Niko,brate.
Drugo, Roland je dugo važio da ima najbolje usemplovan bubanj (SRX), pa nije ni imao potrebe za semplerom.

Da se vratim na temu, PA3XLe je još jedan u PA seriji, a to je aranžer i ne može se očekivati da ima u sebi ono najbolje što je trenutno u svetu klavijatura. Onda ne bi bio aranžer, nego workstation i koštao bi mnogo,mnogo više. Dobro je da je otvoren za rad, ali za manjinu muzičara koji to umeju da iskoriste. U većini slučajeva baš ta otvorenost dovodi do toga da ljudi upropaste i ono što je bilo ok u tim klavijaturama (mislim na zvuk).
Pošto mu je najveća zamerka cena (po meni opravdano), opet kažem i pitam ko će da mi odgovori: Šta je to toliko poboljšano kod PA3Xle u odnosu na PA900 da vredi tih 500evra razlike?

I zašto sam pominjao BK-9?

Jednostavno pitanje za kraj: Koji je to NOV aranžer do 2000 evra bolji po odnosu cena/kvalitet/mogućnosti od BK-9?

KORG PA3Xle to sigurno nije.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2014, 16:03   #48
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E, kad bi mi neko poklonio BK, ja bih ga odmah prodao na ebayu.

Ovakve teme se zvacu jos od PA80.

I da ne zaboravim, ko hoce da skida ritmove i boje sa interneta, nek svira BK i sl.
Ko zna kako pravilno da koristi sve opcije klavijature, za njega je Korg.
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 13.09.2014, 00:42   #49
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

PA3le je klavijatura u nizu korgove ponude koja je neka vrsta balansa izmedju PA900 i PA3. Svakako da ima nesto stO je slicno a istovremeno i drugacije od navedenih modela i pokusava se naci kupac koji zeli nesto malo drugacije a povoljnije. Klavijatura je tek najavljena i treba je isprobati jer youtube i demo videi nisu mjerodavni za davanje suda o instrumentu. Svako poredjenje sa drugim modelom a narocito druge firme je bessmisleno. Jos nije izdata zamjena za PA3 koji je trenutno najbolji aranzer na marketu, jer ta zamjena se ocekuje kraje sledece godine. Primjecujem da na forumu ima odredjen broj onih koji bez razmisljanja brzo kude i hvale stvari o kojim se nezna jos mnogo. Primjecujem da se provlaci pristrastnost nekoj firmi i kude ostali aranzeri. Nema potrebe za time jer svako ima svoga kupca. Za one koji traze najbolje tu su Pa3 i Tyros 5 kao i predhodnici Tyros4 i PA2 a sve ostalo je stvar novaca koji se zeli uloziti i potreba. Najbolje i najefikasnije bi bilo diskutovati na ovu temu na osnovu saznanja o navedenom instrumentu a sto se tice Rolanda ili Yamahe imaju na forumu mjesta gdje se o tome moze pricati u okviru odgovarajucih tema namjenskih za navedene modele. Moj stav prema ovom instrumentu je, "Treba ga isporbati i vidjeti ima li zanimljivosti". Za mene osobno nije jer kupujem samo flagship modele od bilo koje firme ako mi se svidi.
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 13.09.2014, 15:20   #50
DrPtr
Početnik forumacije!
 
DrPtr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.05.2014
Mjesto: Toronto
Postovi: 28
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
DrPtr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od keyboards Pokaži Post
PA3le je klavijatura u nizu korgove ponude koja je neka vrsta balansa izmedju PA900 i PA3. Svakako da ima nesto stO je slicno a istovremeno i drugacije od navedenih modela i pokusava se naci kupac koji zeli nesto malo drugacije a povoljnije. Klavijatura je tek najavljena i treba je isprobati jer youtube i demo videi nisu mjerodavni za davanje suda o instrumentu. Svako poredjenje sa drugim modelom a narocito druge firme je bessmisleno. Jos nije izdata zamjena za PA3 koji je trenutno najbolji aranzer na marketu, jer ta zamjena se ocekuje kraje sledece godine. Primjecujem da na forumu ima odredjen broj onih koji bez razmisljanja brzo kude i hvale stvari o kojim se nezna jos mnogo. Primjecujem da se provlaci pristrastnost nekoj firmi i kude ostali aranzeri. Nema potrebe za time jer svako ima svoga kupca. Za one koji traze najbolje tu su Pa3 i Tyros 5 kao i predhodnici Tyros4 i PA2 a sve ostalo je stvar novaca koji se zeli uloziti i potreba. Najbolje i najefikasnije bi bilo diskutovati na ovu temu na osnovu saznanja o navedenom instrumentu a sto se tice Rolanda ili Yamahe imaju na forumu mjesta gdje se o tome moze pricati u okviru odgovarajucih tema namjenskih za navedene modele. Moj stav prema ovom instrumentu je, "Treba ga isporbati i vidjeti ima li zanimljivosti". Za mene osobno nije jer kupujem samo flagship modele od bilo koje firme ako mi se svidi.
Bas to,konacno neko realan.Samo se pokriva sto vece trziste i svaki model ima neku svoju ciljnu grupu....Ni vreme nije bas sjajno za trgovinu pa verovatno otuda i toliko modela,cak i "custom" modela(PA300) ...sa namerom da se pridobije i zadovolji sto veci br kupaca...a provlaci se izmedju redova i jos jedan model- PA388 !Najverovatnije par sa PA300 ali 88-keys.O tom potom....
Kao sto rece "keyboards" svaki model je razlicit na svoj nacin pa ko voli nek izvoli.....
__________________
https://soundcloud.com/dragan-ptr
https://www.facebook.com/dragan.ptr

Promijenjeno od DrPtr (13.09.2014 u 15:29 sati)
DrPtr je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije