Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tehnike i teorija

Tehnike i teorija Usavršite Vašu tehniku!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.05.2006, 20:41   #1
frenki
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard POCETNIK-POMOZITE MI :::::::::::::

dali bi neko mogao da mi odgovori dali se sa vjezbom klasicne muzike i vjezbi, moze nauciti svirati folk muzika ili na neki drugi nacin,I KOJE BI MI KNJIGE SA NOTAMA PREPORUCILI.,RADI OSTVARIVANJA DOBRE TEHNIKE I SLUHA
  Reply With Quote
Star 23.05.2006, 23:49   #2
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

koliko ja znam da se samo klasičnom muzikom mogu uvjezbati samo osnove i normalno finte za klasičnu muziku koje ima i u turbo folku itd.... folk muzika ima drugačije vježbe od klasične muzike zato što u klasičnoj muzici nemaš trilere i prijelaze kao u folk muziki.Što se tiče nota može se jako dobro naučiti svirati folk mjuza ali večina svira po sluhu i treba dosta vježbe na prvi pogled kada vidiš kako netko svira folk i svira stvarno na prvi pogled komplicirane stvari to je sasvim jednostavno samo se čini teško ma,ma ima o tome puno za pričati moj savjet idi kod iskusnijih svirača narodne glazbe i to kod mnogih jedino tako možeš dobro i kvalitetno naučiti svrati folk,na početku najviše uči kola to je najvažnije jer su puni trilera a za pjesme je kasnije najlakše,za osječajnost svirke bi trebao vježbati sevdah to se svira s osječajem itd...sada ovisi o tebi šta si svirao prije toga koji je tvoj stil svirke jel to puno znači.Ja znm kada trebam svirati zabavnjake nesviram ih potpuno tako kako se sviraju,malo izgleda i kao narodno jel nemisleči to odsviram a šta to znaći za rulju to nitko od njih ne primjeti osim mene i ostale koji se razumiju u muziku.MOJ SAVJET je da ideš kod več iskusnih sviraća jel preko nota nemožeš to naučiti dok ti netko baš ne pokaže možeš to savladati ali na teži naćin kasnije kada ti netko pokaže kako se neke stvari odsviraju shvatiš da kad si sam učio da je pogrešno.
Uči od pravih svirača!!!!!!!!
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Star 24.05.2006, 10:34   #3
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Čim se počneš baviti ozbiljnije sviranjem moraš već biti siguran u sebe i u ono što želiš svirati. Kad vježbom isprakticiraš jedan stil sviranja, nema više povratka. Greške se jako teško ispravljaju.
Ja sam počeo učiti klavir i harmoniku u muzičkoj školi. Obično se kroz vježbe svirala klasična glazba.
Narodnjake i zabavnjake sam vježbao i skidao po sluhu.
Što se je desilo ? Danas nakon 25 g. aktivnog sviranja mogu za sebe reći da sam šund muzičar (vlastito mišljenje o sebi), iako moje kolege iz okolnih bendova imaju o meni vrlo visoko mišljenje. No ja danas niam nit vrhunski pijanist, nit vrhunski harmonikaš klasične glazbe, a ne sviram nit maestralno trilere. Trudim se to ispraviti, ali gotovo je. Kako se kaže Starog konja koji je čitav život vukao kočiju ne možeš više naučiti orati. Tako je i s muzikom.
Godinama već ne sviram više po notama. Prstored koji je bio jedna od najvažnijih disciplina u naukovanju više nije ni sjena od školskog. No te iste navedene vježbe prstometa mi i dan danas otežavaju da brže trilere na harmonici odsviram kako treba, jer za takav stil sviranja nemam tako izvježbanu ruku. Znam gdje griješim, znam kako bi to trebalo odraditi na puno lakši način. Ali ...
Navika je navika, i kad nešto usadiš u podsvjest teško se briše. A pored današnjih obaveza i svakodnevnih problema oko posla, obitelji i dr. "pizdarija" čovjek još nemože biti 100 % koncentriran tokom gaže i na to kako će svirati, jer mnogima od nas je glazba ipak velika relaksacija i lijek za dušu.

Da ne duljim više, Frenki moraš znati što želiš svirati. Ako misliš bit maher u narodnoj muzici, tada vježbaj kola, trilere, brzinu, i tehniku za narodnjačke pjesme. I pomiri se s time da za 10 g. pa neznam kako da sviraš harmoniku nečeš odsvirat nekog Straussa ili Mozarta kako treba pa da se na trepavice postaviš. Isto vrijedi za obratno. Prvih 4-5 godina kako usvojiš gradivo, tako češ i svirati. Poslije se tehnika samo nadograđuje, i greške i propusti se stvarno jako, jako teško ispravljaju.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2007, 11:48   #4
Atanackovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.01.2007
Postovi: 99
Downloads: 122
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Korg M3,Korg SP250
Atanackovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da ja tebi lepo kazem...kreni ti od klasike lepo pa onda predji na sta oces !!!
A ovaj klavijaturista je bas pogresio...u klasicnoj muzici imas TRILERE !!!
I od klasicne muzike je sve pocelo,tako da ja nju smatram vrhunskom muzikom,iako je bas nesto ne volim da slusam...pozz
Atanackovic je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2007, 14:02   #5
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 797
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da to sto u klasicnoj muzici ima trilera to je nista...za razliku od narodne muzike itd itd...
__________________
Ako hoces da se obogatis idi medju siromahe..!?.?!
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pocetnikpomozite

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije