Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.06.2014, 21:25   #411
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gledam ova objasnjenja i nemogu da verujem da nista nisu unapredili na novijim modelima. Kod mene na T2 potpuno isti postupak ubacivanja wav i Voice creator je po ovim slikama potpuno isti.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2014, 21:32   #412
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ajde to,nego sto je i portamento isti i na T3 i T4 a i na T5 valjda,nisam probao.
NordX je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2014, 21:55   #413
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@VUNIMRAV - da, 20 CUSTOM DRUMS, ne znam koliko ima brojčano mjesta za waw/aif,

@dmmacak - postupak je nešto drugačiji kod Ty4 jer se materijal pohranjuje na FlashROM, a ne u HD,
VOICE CREATOR je izvrsno izrađen, ima gotovo sve potrebno i ne vidim neku prijeku potrebu za pobojšanjima, kome treba više - taj svira na dodatni synth, Voice creator koji je najavljen za Ty5 će funkcionalno biti isti, barem koliko vidim po najavama

@NordX - i za potramento vrijedi isto, tko želi više - svira na dodatni synth koji ima ono što nedostaje aranžeru
casper je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2014, 23:00   #414
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Portamento na Balkan i Midlle East packovima je dobar,stavise odlican.

Veoma prijatno sam iznenadjen!

Ovi packovi mogu na T4 i T5!


Pozdrav!
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post

@dmmacak - postupak je nešto drugačiji kod Ty4 jer se materijal pohranjuje na FlashROM, a ne u HD,
VOICE CREATOR je izvrsno izrađen, ima gotovo sve potrebno i ne vidim neku prijeku potrebu za pobojšanjima, kome treba više - taj svira na dodatni synth, Voice creator koji je najavljen za Ty5 će funkcionalno biti isti, barem koliko vidim po najavama
Slazem se sa Casperom.Apsolutno nevidim potrebu za nekim poboljsanjima!

Voice creator je jednostavan i veoma se lako radi na njemu!

Promijenjeno od tyros2 (12.06.2014 u 23:05 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2014, 23:26   #415
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovo s potramentom i nemogućnošću vlastite editacije nije slučajno. Yamaha želi prodati što više materijala za klavaijturu. Kako ne bi mogli ubaciti bolji portamento? Neće (pokvarenjaci jedni), jer se onda ne bi prodavao Balkan i Midlle East pack.
Iz istog razloga se uvodi SFF2 format Styla ili se komplicira CASM konfiguracija. Čini mi se da i ovaj Voice Editor za Tyros5 otežu i kompliciraju s istom namjerom.
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2014, 10:48   #416
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Poznata poslovna politika

Ali samo neka oni naprave isti voice creator kao na T4-T3 I bice sasvim dovoljno!



Pozdrav!
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 20.07.2014, 00:32   #417
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pitanje za Tyros vlasnike. Kako koristite ritmove radi brze i bolje pretrage,da li u registracijama ili kako?

Ja koristim u Folderu svom ali citava vecnost dok nadjem neki namenski ritam,tako mi je nesto u poslednje vreme a i radim po registracijama.

Sta Vi predlazete i kako je najbolje sloziti sve kako bi sto brze pretrazivao?

Ima li neka fora?

Hvala.

NordX
NordX je offline   Reply With Quote
Star 20.07.2014, 02:31   #418
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Na T2 sam imao svoj folder sa oko 100 ritmova na kojima sam radio, a za registracije sam vezivao boje. Sad na T4 radim sve preko registracija jer je brže, ekonomičnije, sve na svom mestu, zahteva vremena dok se sve napravi i skocka ali vredi definitivno i vidim koju sam da kažem grešku napravio ranije, ako ništa bar zbog navike.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio EmirTotic za ovaj koristan post:
NordX (20.07.2014)
Star 20.07.2014, 10:17   #419
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svatko od nas aranžerista ima drugačiji pristup sviranju pa je samim time i logika slaganja materijala u klavijaturu drugačija. Zbog toga je teško dati savjet nekom drugom kako da "organizira" ono s čime radi, prvenstveno ovdje mislim na live nastup. I kao što je rekao @Emir, navika koju čovjek stekne odlučuje o tome kako ćemo posložiti kockice.

Koncept Registracija kod Yamahe je odlično osmišljen i tu prednost treba maximalno iskoristiti. Registracije se lako kreiraju, "pamte" sve pozicije i postavke klavijature, nisu ograničene brojem i tasteri su na najboljem/najpristupačnijem mjestu na ploči klavijature. Iz tog razloga je odgovor na pitanje koje postavlja @NordX usko vezan i uz registracije, a ne samo uz Stylove.

Recimo da na HD imaš mapu nazvanu MY STYLE. S vremenom će se broj Stylova u njoj povećati i prije ili kasnije se javlja problem koji spominješ, nastaje zbrka i otežano pretraživanje. Moguće rješenje je da ih (pre)sortiraš u podmape. Pa ćeš tako u osnovnoj mapi MY STYLE kreirati LATINO, BEAT, DVOJKA ...

Ali tu već nastaje prvi problem. Registracija u kojoj si koristio Style koji se nalazi direktno u mapi MY STYLE više nije potpuna jer ne "pronalazi" odgovarajući Style. Ti si mu promijenio lokaciju i stavio recimo u podmapu LATINO. Zato prilikom pohranjivanja Stylova treba u samom početku "pametno" posložiti strukturu.
Ako imaš više podmapa poput MY STYLE/ LATINO/ FAST onda je pristup kompliciran jer zahtjeva više klikanja da te lokacije. Dobro je rješenje da napraviš registraciju koja s zove MyStyle/Latino/Fast i na taj način direktno pristupaš "zadnjoj" podmapi.

Ukratko, trebaš znati i razumjeti kako funkcioniraju registracije i iskoristiti njihove prednosti u pristupu Stylovima.

Ja radim ovako. Sve namjenske Stylove imam u jednoj mapi na HD. Pristup njima uvijek ostvarujem putem registracija u kojima su pored ritma pridruženi soundovi, text, VH ...

Takozvane univerzalne Stylove imam pohranjene u USER i to u par mapa (BEAT, LATINO, WALTZ ...). Njima pristupam preko FILE ACCESS i s jednim klikom mogu doći do željenje grupe/mape.
Najmjerno sam ih pohranio u USER, jer kod njihovog mijenjanja u toku svirke nema one kratke pauze u prikazu kao što je to slučaj kada je Style pohranjen u HD.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
NordX (20.07.2014)
Star 20.07.2014, 11:47   #420
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I ja praktikujem slican nacin, sa tim sto imam jos 3 registracije sa univerzalnim ritmovima zbog brzeg pristupa. Posto mi se cesto desava da pevaci sami krecu pesmu bez najave, zbog efekta iznenadjenja:-). Za klub ili novitete koristim desetak registracija koje su mi u useru, radi brzeg koriscenja. A za programsku svirku imam poseban folder sa registracijama i on mi je na hd zajedno sa tim stylovima. Sad ima i tu mana kada radim sam pristup boja mi je malo usporen pa planiram da kupim i solo klavijaturu da si olaksam.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dmmacak za ovaj koristan post:
NordX (20.07.2014)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije