Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.09.2019, 23:06   #81
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neznam jel taj Europe pack isti kao za Genos, ali ako je, onda u njemu nema nista korisno. Ja sam skinuo Best of Europe i ne sluzi nicem osim da zauzme mjesto.

A u Balkan packu se moze naci koji dobar zvuk, meni ima jedna dvije dobre harmonike, tamburice su dosta ok (sve pod uvjetom da nemate bolje semplirane)

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

Promijenjeno od Tihotyros (29.09.2019 u 23:15 sati)
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2019, 18:20   #82
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Danas je bila neka prezentacija kod mene u komsiluku, ja posto sam u toj radnji kupio S770 a gledao sam i SX700 bio sam pozvan. Probao sam Tyros 5 i za mene posle psr serije stvarno je dirka i izrada mnooogo bolja i taman sam hteo da kazem j..es SX daj da uzmem Tyrosa makar cetvorku kad covek kaze a sad da vidis kako radi SX900. Luda sprava skroz. Dirke perfektne (nisam svirao top modele pa bas i nisam neki poznvaoc dobre dirke), mekane..ma klasa bas, a instrumenti..ja je svirao dva sata, skoro ko semplovi, ali kad spojis right 1 i right 2 pa jos i 3 ( ja na S770 imao samo dva) tu su mogucnosti neogranicene. Ima u sebi Europe, Latin i Afrika i Oriental pack i dovoljno kombinacija da napravis sve sto zamislis. Ne bi bilo lose da se ubaci i neki sempl ali cak i bez njih opasna masina. Covek kaze prima i semplove direktno na USB ne mora da se koristi YEM, ali moguce je i da se nismo dobro razumeli i da je mislio samo na klasicne instrumente, na Nemackom je bila prezentacija pa se bas i nismo najbolje razumeli. Oni se kunu u nju...pored Genosa je sva onako jadna jer je Genos svemirski brod ali pored Pa 1000 i ostalih korgova bas izgleda mnogo ozbiljnije a i za toliko se bolje cuje. I da sad ne bude da pametujem i korg je super ne kazem, ali ovo je meni klasa iznad onih Pa1000 i Pa700 koje skoro da niko nije ni pogledao. Kazu mali Genos a ima i neke opcije vise, ne znam ali moram da je kupim mnogo je mocna.
psr je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2019, 21:09   #83
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ubacivanje samplova direktno s USB-a ide samo ako si na USB stavio PPI. A to priču sa ppf, ppi, yem, (đem) si već apsolvirao, nadam se.
casper je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2019, 21:17   #84
psr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 27.02.2019
Postovi: 172
Downloads: 269
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
psr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uf jesam. Na tezi nacin, ali hvala tebi mnooogo, sad mogu i drugima da pokazujem kako ide. Inace klavijatura je (S770) dobra, korektna, ali SX je stvarno nesto drugo. Ono je vec ozbiljna prica
psr je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2019, 12:11   #85
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedna prezentacija SX900, stavljam je prvenstveno radi vocalista ali i još sporedna dva detalja. Autora Jose Juana smo već upoznali kao "starog" vjernog Yamaha korisnika. I on je ugradio ribbon, drugi dan nakon kupovine klavijature. Mala šala.

Poslušajte kako radi vocalist, ima ga na par mjesta u videu. Za onoga tko ne traži previše, ovo je sasvim zadovoljavajući prateći vokal.

https://youtu.be/izM8qljYpQ4
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2019, 00:06   #86
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Danas probao SX-900 I SX-700.

Tipka definitivno bolja od predhodne PSR- serije. Skoro pa potpuno ista kao na Korg PA-1000 (U Guitar centru su bili jedan pored drugog).Uglavnom jos uvjek nije na nivou Tyros3,4 ili 5.Na Tyrosima su ipak bolje i profesionalnije.

Zvucnici na samoj SX su Takodje puno bolji i jaci nego na predhodnoj seriji.

E sad sto se tice Terci: Terce u generali MOGU ali ipak je to nedovrsen posao. Kad kazem da mogu mislim na to da se u YEM-u odradi note shift na elementima i onda preko MAIN scale I SUB scale "centi". Kao takva ce raditi ali nazalost SUB scale se nemoze memorisati.

Touch screen dosta manji i slabijeg kvaliteta nego Genos.

Generalno moj zakljucak je da je Yamaha odradila odlican posao i da je veliki napredak na osnovu predhodnika.Ostaje jos da ih "potjeramo" da zavrse posao za Terce i onda ce to biti bas onako odlicna klavijatura.

Pozdrav

Promijenjeno od tyros2 (13.10.2019 u 00:09 sati)
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2019, 13:29   #87
SK30
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.01.2017
Mjesto: Slovenia
Postovi: 14
Downloads: 170
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg PA4X International
Interesi: Glider pilot
SK30 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Yamaha SX900 vs Korg PA1000
https://www.youtube.com/watch?v=8VaFqOawv7s

LP
Simon
SK30 je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2019, 23:06   #88
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moram reagirati na gornju usporedbu. Siguran sam da A&C Hamilton Musical Instruments ima duplo veću provoziju na Korgove instrumente nego na Yamahine. Citirati ću komentar ispod tog videa s kojim se u potpunosti slažem.

Citat:
There is something wrong with the sound of SX 9000. It is sound anemic and bright. The real SX900 sound a bit dull and with good mid low frequency.
Seems the sound of SX 900 was EQ badly.
Već na prvoj pjesmi se osjeti anemičnost koju spominje gornji komentator, a predlažem da recimo poslušajte kako zvuči taj isti ritam na Tyros4,
https://youtu.be/AHGA6VMFNXE?t=26
odslušajte do kraja prve minute i nakon toga se prebacite na ovu usporedbu ...
https://youtu.be/8VaFqOawv7s?t=6

Da budem potpuno jasan. Uopće me ne zanima usporedba s Korgom, pogotovo ne na ovakav način. Želim samo naglasiti da je sound Sx900 na videu samo biljeda slika onoga kako ta klavijatura uistinu zvuči.
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2019, 23:13   #89
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da,video je zanimljiv.
Ako je sa namjerom ovako napravljen,to je jako nekorektno od njih.A ako ne vide sta su napravili...cisto ne vjerujem u to .

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2019, 13:01   #90
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako netko ima živaca, neka pogleda ovaj video.

https://youtu.be/AfPlLw1DMOQ

Simpatični Jeremy se maksimalno potrudio napraviti tehničku usporedbu između Korga i Yamahe. Neupućen gledatelj će ubrzo, i prije nego video završi, zaključiti da je Korg super stroj naspram SX serije. Oni drugi koji razumiju ono o čemu priča Jeremy samo će se lagano nasmijati i kliknuti dislike.

Globalizacija i zakoni tržišta su okrutni, a ovakve metode su uobičajene. Ne komentiram sve ovo da bi nekoga nagovorio na kupovinu Yamahe nego da bi skrenuo pozornost kako ne treba nasjesti na razno razne marketinške trikove.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije