Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.11.2013, 23:08   #1501
korgpa600
Drugar foruma
 
korgpa600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 69
Downloads: 8
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Ketron sd5,korgpa600,hohner atlantic4,sx300,sb122,proel m1000
korgpa600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zeljko Pokaži Post
Super pjevas..Sad da li ketron bolje zvuci ili ne.Bice da fabricke stvari i meni su se vise svidjale na ketonu kad sam imao nego na korgu ali mislim kad se korg sredi da ne moze ketron stati pored njega.Sve zavisi koji ketron.Ja sam imao SD3 i po meni ova Korg Pa 600 je bolja sto se tice mogucnosti ubacivanja semplova,pa setova tj.materijala kojeg ima na pretek,dok to nije bio slucaj kad se radi o ketronu.Mislim da ako neko ima zivaca da sredjuje klavijaturu da Pa 600 moze ite kako dobro da zvuci.Ovdje ne Kazem za Audyju jer je nisam imao.Poz
A gle,o tom se i radi.Upali i sviraj.Nije ovo ni mjerodavan snimak,manje vise.Za ketrona imam stotine ritmova svih,tak da mi nista ne fali,ali ima nekih ogranicenja sto se tice memorije pa sam tu mislio uskocit sa korgom.Ali vjeruj mi na razglas kad startam s korgom poslije ketrona,sve mi neugodno,samo se osvrcem oko sebe. Znaci u ketrona ubacis tih par ritmova tipa 7/8 i on radi,gotova prica.Vrhunac podesavanja su volumeni po ukusu.Ubacim u korga dmx setove i da sad ne nabrajam koji kostaju,i ako moram izgubiti pol zivota da to sređujem onda jbga.Sto se tice audye,razlika od sd5 je kao pa600 u odnosu na pa3,to je moje misljenje.Znaci ono sto cujem kao krajnji rezultat i nema puno razlike,mislim da se ta razlika moze ispeglati i u samom ozvucenju,tipovima zvucnih kutija i slicno.Mozda malo pretjerujem.A ne znam ,imam poznanika puno sa PA serijama koji se stalno razmecu sa megabajtima,semplovima,procesorima,ne znam ni ja s cim ne,pa rekoh idem i ja uzeti pilu,sta cu.?...Ja sam im davno govorio,momci: aranžer bez semplova,touch screenova,i ostaloga.Treba svirati da uredno zvuci i gotovo.Zato svaki vikend slusam iste price klijenata"jooj ne moj mi onoga vise slati,probi usi,nabija da boli"Pricam o kolegi koji svira na pa2.Naravno ovisi i koja glazba se svira,meni nekad prođe bez ijednog narodnjaka ako sam u nekom urednijem lokalu gdje se svira tiho.E to je izazov,kao sto sam rekao tiho a mocno.Sad ga i ja previse filozofiram.......hahaha pozzz...
korgpa600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio korgpa600 za ovaj koristan post:
veselinovicvs (05.03.2015)
Star 11.11.2013, 23:38   #1502
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Problem kod korga i ovih setova sto sam ja primjetio je da svako pravi ritmove i podesava kako ko hoce.Tj.nikakvog standarda podesavanja ekvilajzera pa na kraju kad ubacis iz vise setova ritmove ili semplove jedan zvuci ovako drugi onako,pa poniki semplovi preglasni samo sto mi zvucnik ne izleti dok drugi tihi ne cuju se nikako treba ti aparat za usi,onaj sto nose gluhonjemi da bi cuoItd.Moj zakljucak je da to i jeste Problem sto se ubacuje u set svasta a Niko nista ne pravi od nule i po standardima jedne klavijature.Dzaba limiter ili ekvilajzer kad s njima sjebes citav zvuk bubnja ili bassa itd.Moje misljenje i dok to sve ispeglas po ukusu treba ti godina dana hehe.Ja na ketronu nisam imao te funkcije,vec je bilo podeseno fabricki sve kako treba a ako hoces ostriji zvuk to se dobijalo na mikseti a ne u samoj klavijaturi sve posebno.

Sad ce neko reci sigurno da treba zagrejat stolicu itd hehehe.Dosta sam je grijao dok sam Isao u skolu

Promijenjeno od zeljko (11.11.2013 u 23:41 sati)
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2013, 00:39   #1503
korgpa600
Drugar foruma
 
korgpa600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 69
Downloads: 8
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Ketron sd5,korgpa600,hohner atlantic4,sx300,sb122,proel m1000
korgpa600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja nisam grijao stolicu,a ni ne zelim.Kupio sam sd5 u srijedu,a u subotu odradio svadbu,i bio odusevljen sa mekocom i punocom zvuka.To je bilo prije 6 godina,i od tad samo slazem performanse i to je to.Svo podesenje je bilo da ubacim ritmove naseg podneblja,poslozim i zapamtim gdje je sta.Nije mi jasno ako ja kupim set za korga,navodno bolji u moru setova,pa ne moram ja valjda gubiti noci oko podesavanja,i na kraju ne biti zadovoljan.Ljudi moji vadite sa tavana stare rolande,soltone i zvuka ko u prici,bez semplova,silnih megabajta i ne znam cega.To proizvođaci namjerno rade sa spravama,kompliciraju do bola,a mi naivni pasemo,i vise ne znamo sta bi. Hahahahah......pozz.

Promijenjeno od korgpa600 (12.11.2013 u 00:41 sati)
korgpa600 je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2013, 01:12   #1504
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma dzaba i grijanje stolice ako se covjek ne razumije u klavijature i ako nezna iskoristiti mogucnosti jedne klavijature..Ja sam ipak zadovoljan korgom i poneki ritmovi i semplovi mi se svidjaju kako zvuce na zvucnike kad sviram ali ne sa svim a nemam volje a ni bas nekog znanja oko podesavanja..Poz
zeljko je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zeljko za ovaj koristan post:
Todorgm (16.11.2013)
Star 12.11.2013, 01:31   #1505
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@korgpa600

Nece to biti bas tako jednostavno, a preije svega, ni tacno. Jedan takav Solton ili Roland "sa tavana", danas nemaju sta vise da nam kazu, odnosno odsviraju jer svi njihovi soundi "bez silnih samplova i megabajta" se nikako ne mogu mjeriti pa "ni u prici" sa aktuelnim kvalitetom sounda. Nema potrebe relativirati stvar, a ni donositi totalno pogresne konkluzije. Ne moze se jedan "stari Roland sa tavana", sa svojim 28MB ROM-om, ni pomocu crne magije, uporediti sa aktuelnim Rolandom BK-9, ciji je ROM, recimo nekakvih 500MB (preko 15 puta veci), a povrh toga uz daleko, daleko kvalitetnije DA konvertere i jos kvalitetnije i brojnije efekte. Bilo bi totalno neuracunljivo uopste i porediti ta dva instrumenta. Svaki u svoje vrijeme, je vrlo znacajna stavka u razvoju elektronskih instrumenata ali je vremenska razlika ogromna, a srazmjerno tome i kvalitativna. Mislim da ipak treba biti malo konstruktivniji pri pisanju postova po forumu, a prije svega iskreniji i prema samom sebi, a i prema ostalima. Iz onoga sto ti upravo napisa, da se zakljuciti, da je posljednjih dvadesetak godina razvoja ovih instrumenata, totalno uzalud utroseno. I pored najbolje volje, sumnjam da bi se sa tim saglasio bilo ko, ko se ovim poslom ozbiljno bavi.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2013, 02:45   #1506
korgpa600
Drugar foruma
 
korgpa600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 69
Downloads: 8
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Ketron sd5,korgpa600,hohner atlantic4,sx300,sb122,proel m1000
korgpa600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da je tako,malo sam nadrealistican.Htio sam s time reci da uz danasnje tehnologije i napredak svi proizvođaci mogu na policama trgovina imati uređene i spremnije klavijature,koje rade u najmanju ruku solidno bez puno zahvata,eto samo toliko.Sorry ak se netko uvrijedio....pozz...
korgpa600 je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2013, 03:55   #1507
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zasto bi se neko uvrijedio, pa nije mu instrument ni brat, ni sestra, a ni majka, ni otac. Imaju proizvodjaci sve vec sredjeno, na tim svojim instrumentima ali... ne za muziku koju mi pretezno sviramo. To je problem.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Todorgm (16.11.2013)
Star 12.11.2013, 12:53   #1508
korgpa600
Drugar foruma
 
korgpa600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 69
Downloads: 8
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Ketron sd5,korgpa600,hohner atlantic4,sx300,sb122,proel m1000
korgpa600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma sve je ok,kuzim ja to.Ali recimo zasto naprimjer korg ne stavi odmah 20 setova sempliranih bubnjeva.Mobitel s 4 jezgre,4 Gb roma,i 2 Gb rama kosta 200 dolara.Svi znamo flash memorija,tj usbstick kosta cca.1 Gb-1 euro.E sad ne znam da li je u klavijeturama nesto posebno.Jer sto kolega prije mene kaze,ako mora proci 10 ili 20 godina da bi nam dali par stotina megabajta.Dali netko zna o cemu se radi,ili nas proizvođaci drze u saci stim.
korgpa600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio korgpa600 za ovaj koristan post:
veselinovicvs (05.03.2015)
Star 12.11.2013, 13:15   #1509
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U Korg vec imas 20tak semplovanih drum kitova. One fabricke sto dolaze, i one su semplovane. Problem je sto se ne svidjaju svakome.
Nemoj napravo uporedjivati klavijaturu sa mobilni telefon. Mobilni telefon nema za zadatak da reproducira u real-time 10 wav trake i istovremeno da ih procesira, transponira i kalkulise 300 operacije. Mobilni telefon kad zaglavi nekud on se restartira, klavijatura mora da radi 99,999% bez nikakvog problema. Zato je klavijatura skuplja i komplikovanija....
U treci fakt koji si izneo,da se proizvodjaci i ne trude mnogo mnogo, i da daju 100mb na 10godina u proseku se slazem.
Ace je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2013, 13:19   #1510
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Klavijature su skuplje jer se proizvode i prodaju u malom broju.
zukae je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije