Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.02.2012, 00:05   #1
chubachu
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.01.2012
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
chubachu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Nece da ucita OS na Pa 50

Da li zna neko ocemu se radi?Uredno sam boot-ovao .exe fajl na disketu koji mi je kolega poslao(on je sa njim ucitao na mnogo pa 50) i kad ubacim disketu i ukljucim klavijaturu,trebalo bi da me "pita" da li da ucita novi OS,medjutim to se ne desava,nego se normalno dize njegov sistem...a da...flopi drajv ispravan,ucitavao sam set i sve normalno...cak i tu disketu sa OS kad ubacim pa odem na DISK>MENI>LOAD vidim da su fajlovi prisutni...zna li neko u cemu je fora...hvala unapred

Promijenjeno od chubachu (03.02.2012 u 00:08 sati)
chubachu je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2012, 01:46   #2
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kad palis klavijaturu moras drzat fade in/out koliko se sjecam. Moguce da grijesim
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 03.02.2012, 10:59   #3
albin korg
Vredan član društva
 
albin korg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.10.2010
Mjesto: Slavonac
Postovi: 173
Downloads: 721
Uploads: 17
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: Korg Pa 900 & Korg le
albin korg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Trazi malo po forumu i naci ces ovo


Za korisnike Korga Pa80-60-50 FABRIČKI RESET I UČITAVANJE NOVOG OS
(by Kristian)

Svi korisnici ovih klavijatura treba da imaju 7 flopy disketa. Za cega ce im te diskete sluziti?
Ja cu objasniti na primeru Pa80, a za korisnike Pa60 i Pa50 je isti princip samo su druga imena fajlova.
Na sajtu http://www.korgpa.com/ , u zavisnosti od modela koji imate, mozete skinuti sledece fajlove.
Za Pa80 > Software > Operating System - Version 3.06 > skinuti fajl "osPa80_v306.zip".
> Software > Musical Resources - Version 3.02 > skinuti fajl "Pa80_res_v302.zip"
Kao sto mozete primetiti oba fajla su Zipovana, znaci treba da ih raspakujete. Kada ih raspakujete dobicete 6 fajlova.

Od fajla osPa80_v306.zip, dobicete fajl osPa80_v306.exe. Sada je potrebno da ubacite PRAZNU flopy disketu u kompjuter i da pokrenete fajl osPa80_v306.exe. Ovaj fajl ce vam na disketi napraviti OS tj operativni sistem. Obelezite ovu disketu sa OS v3.06.

Od fajla Pa80_res_v302.zip, dobicete 5 fajlova,
rs80_v3_dsk1.exe
rs80_v3_dsk2.exe
rs80_v3_dsk3.exe
rs80_v3_dsk4.exe
rs80_v3_dsk5.exe
Sada pripremite 5 PRAZNIH disketa. Ubacite prvu i pokrenite fajl rs80_v3_dsk1.exe. Kada se postupak zavrsi ovu disketu OBAVEZNO opbelezite sa brojem 1. Isto ponovite i za ostale diskete koje cete obeleziti sa 2, 3, 4 i 5. Sada imate 5 disketa na kojima se nalazi "Musical resource" ili nasim jezikom receno "Fabricka postavka klavijature" tj stylovi, boje i performnasi koji su na klavijaturi kada je nova.

Kada i kako koristite ove diskete?

1 OS disketu koristite kada zelite da instalirate novi OS (operativni sistem).
Postupak je sledeci:
Ugasite klavijaturu > Ubacite disketu sa OS-om > Upalite klavijaturu > Kada vas pita da li zelite da ucita novi OS, pritisnite ENTER > Kada se ucitavanje zavrsi ugasite klavijaturu > Upalite ponovi klavijaturu i novi OS je ucitan.
NAPOMENA! Ovim postupkom svi user podaci (ono sto smo mi ucitali ili napravili), style, performance i program OSTAJU NEPROMENJENI.

2 Musical resource, 5 disketa, koristite kada zelite da postavku klavijature vratite u fabricko stanje. Mozda ste preko fabrickih stylova upisali svoje, mozda zalite da prodate klavijaturu, mozda zelite ..... Bez obzira sta zeleli postupak je sledeci.

Na klavijaturi pritisnite dugme DISK > Utilities 1 page, izaberite opciju "Restore data" > Izaberite sa ENTER da je izvor flopy disk > Potvrdite opet sa ENTER > Kada trazi da ubacite disk1, ubacite disketu broj 1 i pritisnite ENTER > Sacekajte da se operacija zavrsi > Ovo sve ponovite i za diskete 2, 3, 4 i 5 > Kada se sve zavrsi ugasite klavijaturu > Ponovo upalite klavijaturu i imate Fabricku postavku,( sad je ko nova).
NAPOMENA! Ovim postupkom svi user podaci (ono sto smo mi ucitali ili napravili), style, performance i program BICE POBRISANI.

3 Postoji i situacija kada koristite svih 6 disketa. Ova situacija je takozvano VIRUSNO STANJE, tj kada klavijatura blokira ili ne radi kako treba. Ovom procedurom cete pobrisati SVE podatke sa SSD (internal SSD memory).

Postupak je sledeci:
Ugasite klavijaturu > Ubacite disketu sa OS-om > Upalite klavijaturu > Kada vas pita da li zelite da ucita novi OS, P R I T I S N I T E d u g m e "FADE IN/OUT". !!! Ovo je jedina razlika u odnosu na prethodnu proceduru >Sada se formatira (brise) kompletana SSD memorija i ucitava OS. > Kada je to gotovo pritisnite bilo koje dugme na klavijaturi i izvadite disketu iz klavijature > Sada uradite postupak pod brojem 2 tj ucitavanje Musical resource >
Pritisnite dugme DISK > Utilities 1 page, izaberite opciju "Restore data" > Izaberite sa ENTER da je izvor flopy disk > Potvrdite opet sa ENTER > Kada trazi da ubacite disk1, ubacite disketu broj 1 i pritisnite ENTER > Sacekajte da se operacija zavrsi > Ovo sve ponovite i za diskete 2, 3, 4 i 5 > Kada se sve zavrsi ugasite klavijaturu > Ponovo upalite klavijaturu.
NAPOMENA! Ovim postupkom svi user podaci (ono sto smo mi ucitali ili napravili), style, performance i program BICE POBRISANI.

I na kraju sedma disketa, koja je prazna, sluzi da u nju ucitate set koji imate, i da ga imate u rezervi, kao Backup, ako se kojim slucajem nesto desi od gore pomenutog.
Postupak je sledeci
Pritisnite dugme DISK > Opcija SAVE > Opcija ALL ( to znaci da ce da sacuva ceo set) > Ubacite disketu > Pritisnite F1 da izaberete flopy > Dobicete opciju NEW_NAME.SET, u tom trenutku mozete da date ime setu > Pritisnite F2, Save > Potvrdite sa ENTER
albin korg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio albin korg za ovaj koristan post:
agrimo (03.02.2012)
Star 03.02.2012, 12:23   #4
chubachu
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.01.2012
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
chubachu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala kolegama,ali procitao sam i to uputstvo i drzao fade in/out pri paljenju i nista,opet isto.Zato sam i postavio temu u nadi da neko ima resenje o cemu se radi
chubachu je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2012, 05:55   #5
zaki1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2011
Postovi: 142
Downloads: 97
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
zaki1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Daumen hoch

Kolega Albin-Korg je to sve postavio kao sto stoji u upustvu za Korg Pa80, sve je isto i za Pa50,samo je OS drugaciji, samo sam zeleo kolegi da skrenem jos jednom paznju da klavijatura mora biti ugasena,pa se stavi disketa sa OS, i tek se onda pali klavijatura,ako posle toga bude ponovo isti problem,daunloduj ponovo OS u disketu mozda je nesto lose uradjeno,a provjeri i dali flopi disk uopste cita bilo koje druge diskete.POzdrav.
zaki1 je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2012, 11:42   #6
chubachu
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.01.2012
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
chubachu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega Zaki,hvala...ali sve je to odradjeno nekoliko puta,a i flopi cita ostale diskove normalno.I kao sto sam vec napisao,kad otvorim disk u klavijaturi vidi se da su ta tri fajla prisutna
chubachu je offline   Reply With Quote
Star 04.02.2012, 23:33   #7
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 505
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

da li je pa50 ili pa50SD? nije isti os za ta dva modela.
Postovano sa mobilnog uređaja
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2012, 03:00   #8
chubachu
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.01.2012
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
chubachu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U pitanju je pa 50 sa hd i trenutno je u njemu os od pa 80 3.06.Naravno taj isti modifikovani za pa 50 i pokusavam da ubacim ali ne ide
chubachu je offline   Reply With Quote
Star 05.02.2012, 11:04   #9
zaki1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2011
Postovi: 142
Downloads: 97
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
zaki1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mozda jos proveris da taj originalni fajl nije postavljen u jos jedan novi folder, pa mozda imas folder u folderu, pa ti dva foldera nece otvoriti,slicno kad neko da novo ime setu ,pa je to original folder u novom folderu,i flopi nemoze direktno da ocita nego ga moras otvarati na disk,FD,open,..itd Nadam se da sam jasan,ako nije onda probaj originalni OS raniju verziju sa kojom je radio,vidi dali je prepoznaje ,ako ne onda jedino klavjatura mozda nije u redu.Pozdrav i puno srece.
Dodato:
Upravo sam proverio moju disketu sa OS za Pa50, ima 3 fajla bez foldera, a evo i kako glasi:
BPa50
System file
67KB


OsPa50.lzx
LZX File
1,267KB

NBPa50
System file
67KB

Ovo je OS V104 ,probaj sa njim.

Promijenjeno od zaki1 (05.02.2012 u 11:16 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zaki1 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zaki1 za ovaj koristan post:
chubachu (07.02.2012)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije