Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.03.2016, 03:24   #1
betangin
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.09.2012
Mjesto: Црна Гора
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR-S500
Interesi: Web design
betangin ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
betangin pošalji poruku preko MSN messengera betangin pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard PA2X Cudan problem

Imam problem prilikom ucitavanja ritma iz drugog seta, tacnije iz D-Club seta, nijedan ritam ne funkcionise, tacnije drum kit ne radi kako treba vec se jedva cuje u pozadini kolko god da pojacam, postavim mu fabricki drum kit, ista stvar, ne postoji mogucnost da podesim drum kit da svira normalno. Ostali elementi rade kako treba. Je li se ovo desavalo kome, radi se o namjenskim ritmovima, prenio sam i originalni drum iz D-Club seta ali nece.
Cak sam i pokusavao sa konvertovanjem preko style worksa, ni to ne pali.
betangin je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2016, 09:36   #2
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Možda compresor pravi taj problem, možda je tvoja postavka zaključavanja elemenata u globalu dovela do toga da efekte ne iskoristi kako ritmovi iz tog seta zahtevaju. Probaj da učitaš ceo set sa globalom ( ukoliko je set sa iste klavijature). Kada učitaš kompletan set, obavezno isključi i uključi klavijaturu. Ako svi ostali setovi rade uredu ( što se zvuka tiče) jasno je da je set iz kog si učitavao svojim globalom podržao zvuk iz tog seta. To je samo moja pretpostavka....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2016, 10:53   #3
daliborkorg
Vredan član društva
 
daliborkorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.08.2007
Mjesto: Babušnica
Godina: 41
Postovi: 217
Downloads: 2705
Uploads: 14
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Instrumenti: Svašta nešto...
daliborkorg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nema to veze sa stelovanjem u GLOBAL-u. Najlaksi nacin da to resis je da u tom drum kit-u koji koristis na svakom elementu podesis da efekat bude npr na 100, jer ti je na drum traci u ritmu 100% iskljucena ona kvacica koja pali i gasi traku pa ti onda bubanj prodje samo kroz reverb i onda se to cuje ili na svakom ritmu je ukljuci, ili ucitaj i bubanj koji je iz tog seta.
daliborkorg je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2016, 13:53   #4
betangin
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.09.2012
Mjesto: Црна Гора
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR-S500
Interesi: Web design
betangin ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
betangin pošalji poruku preko MSN messengera betangin pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala na odgovorima, uspio sam da uradim drugu stvar, ucitao sam bubanj na kom radi taj ritam u drugom setu, pa sam uzeo da mijenjam taj bubanj, tacnije da na njega upisem svoju stopu dobos i ostalo, tako radi, nisam uspio da nadjem drugo resenje.
Ucitao sam i taj drugi set, i u tom setu kad pokusam da promijenim bubanj ista stvar se desava nista se zivo ne cuje ako ne postavim originalan bubanj.
Ne znam da li postoji fora da se style zakljuca da radi samo na jedan dk, ako postoji mislim da je to u pitanju

Promijenjeno od Dell (31.03.2016 u 16:42 sati)
betangin je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2016, 13:50   #5
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ili ti oba seta prave problem... Ili si učitao prethodno global iz ko zna koje klavijature... u kojoj je kompresor bio dominantan... Učitaj fabrički global pa jovo nanovo. Ako je nakon toga OK, nikada ne učitavaj global iz bilo kog seta.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od daliborkorg Pokaži Post
Nema to veze sa stelovanjem u GLOBAL-u.
Šta se dešava ukoliko su efekti ,,zaključani" u globalu? Hoće li ih menjati kada učitaš set koji je podešen na druge efekte ?
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (01.04.2016 u 13:51 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2016, 02:26   #6
betangin
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.09.2012
Mjesto: Црна Гора
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR-S500
Interesi: Web design
betangin ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
betangin pošalji poruku preko MSN messengera betangin pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U pitanju je samo jedan ritam, koji mi se stvarno svidio i uradio sam tako sto sam prenio drum kit na koji funkcionise, btw jedini bubanj na kojem funkcionise. Onda sam taj bubanj rucno izmijenio, tacnije promijenio sve elemente koji su mi potrebni (po dirkama), i obrisao nepotrebne semplove iz tog bubnja. Otvorio sam event edit i sa svake varijacije popisao tonove koje poziva drum, onda sve te tonove prekucao rucno, prenio odgovarajuce efekte iz mog bubnja i makao sve sto je suvisno, tako da funkcionise onako kako sam htio.
Sto se tice globala, nisam siguran da on pravi problem jer se radi o samo jednom ritmu, svi ostali funkcionisu normalno, mogu da vam posaljem taj problematicni ritam pa da probate i vidte o cemu se radi, btw ja sam se snasao.
betangin je offline   Reply With Quote
Star 22.05.2016, 16:32   #7
marioDX
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 20.02.2016
Mjesto: vinkovci
Godina: 39
Postovi: 53
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: yamaha motif xs6, kurzweil pc3k6, korg pa80
Interesi: svirati dok sam ziv i uzivati u tome
marioDX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

jedan mali savjet recimo to znaju oni koji koriste Dynamix setove... ako recimo bubanj provlacis kroz efekte limiter ili compresor., onda ti zna traka bubnja biti podesena na off u panoramskom stelovanju, tako se dobije postavka da se na ritmu cuje samo efekat zvuka bubnja., i onda kad promijenis boju bubnja ne izlazi ti nikakav zvuk vani, nista se ne cuje... da li si probao to da pogledas, znaci stisnes track select, odes u postavke ritma i pogledas pod postavkama panorama znaci PAN da ti nije drum okrenut na skroz lijevo.. tako sam i ja imao borbu sa promjenom bubnja u ritmu dok nisam skuzio o cem se radi.. pozdrav
marioDX je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, pa2x, problem, ritam, style

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije