Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.11.2019, 16:57   #21
djmt
Početnik forumacije!
 
djmt's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2006
Mjesto: Ljubljana, Slovenija
Godina: 38
Postovi: 25
Downloads: 456
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Pa800, Korg Triton Le, Korg Triton Classic(MOSS), Kawai K1, Yamaha DX100, DX27 i Casio CZ3000
Interesi: Muzika...
djmt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bas gledam da je u priprmemi USB 3.2 koji ce imati brzinu i do 20GB/s sto je brze od vecine RAM memorija koje su danas po klaviaturama ... sad sad kad to izadje samo midi kabal i neki novi iPad sto prima USB 3.2 nek i se cita sve direktno iz USB.... brzo ide tehnologija napred...

Ja mislim da polako dolazi kraj ovim glavnim kompanijama sto prave klaviature sa ogranicenjima memorije stalno, razumem jih iz ekonomskog vidika, da bi mogli nove modele praviti... ali prebrzo ide tehnologija dalje da jos uvek to rade tolko sporo... Mozda je stvarno bezpotrebno imati 30.000 performasi i ovakvu spravu... ali bi bilo extra imati mogucnost da ubacis da ti samo ritam sekcija svira uzivo npr. 8GB samplova to bi zvucalo extra extra Videcemo za koju godinu sta ce PA5X da kaze ali cisto sumljam u to...
djmt je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2019, 18:22   #22
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dali vredi upustiti se u izradu kompjuterki baziranih live set up-ova i uloziti odredjen novac u iste, za vecinu muzicara zasigurno nevredi,

najbitnija komponenta da bi se neko upustio u jednu ovakvu nazovi avanturu je ZNANJE iz vise oblasti koje su danas vise vezane za studiski rad nego za puku upotrebu instrumenta(aranzera/radne stanice), a ako osoba zeli da to sama uradi potrebno je i solidno znanje u radu sa kompjuterskim hardverom i softverima koje zelimo da upotrebljavamo,

nesto sto bih zeleo da naglasim jeste da je danasnji studiski rad skoro nezamisliv bez upotrebe raznih audio softvera pocev od raznih semplera, hostova, efekata, filtera itd... koji takodje mogu biti upotrebljeni i u live set up-ovima, sto u saradnji sa kvalitetnim studiskim hardverom daje ono sto danas slusamo u svakom muzickom zanru, tako da se kvalitet onoga sto ce izaci iz tako baziranih set up-ova nemoze dovoditi u pitanje a niti preterano porediti sa aktuelnim top aranzerima i radnim stanicama pogotovo sto su cinjenice i to da su komponente koriscene u izradi tih instrumenata cesto osrednjeg kvaliteta kako hardverskih delova tako i softverskih resenja gde se stedi na svemu pocev od baze semplova gde se njihova tezina cesto za ukupni content ne tezi vise od par stotina megabajta i u najboljem slucaju ne prelazi 2 do 3 gb. o user memorji i da ne govorimo, tu su i cesto efekti osrednjeg kvaliteta i kad se na kraju dodaju DA konverteri koji su u rangu audio karti od par desetin eura i cesto nebalansirane veze tu u startu nemamo monogo oko cega raspravljati sta moze zazvucati kvalitetnije,

posto se ovom oblasti bavim zadnjih nekoliko godina cesto sam u kontaktu sa nekolicinom aktivnih muzicara koji su iz licnog nezadovoljstva onim sto su mogli cuti iz svojih hardver instrumenata a odusevljenjem onim sto su mogli cuti iz PC baziranih sistema i sami uvrstili takve sisteme pored svojih hardver instrumenata ili potpuno presli na PC bazirana resenja, mnogi koriste takve sisteme zamenjujuci hardver mixere,

licno koristim PC baziran kompletan sistem(mixer/aranzer) kako kod kuce tako i u takozvanim live uslovima koji vec nekih 5 godina nije nikad izneverio zakucao ili tako nesto, sve ono sto je proslo kucno testiranje se isto tako ponasalo i u tzv. live uslovima,

vArranger2 ovde pomenuti koristim jako dugo i imao sam solidnog udela u njegovom razvoju pogotovo za stvari vezane za koriscenje aranzera u balkanskoj muzici i mnoge bitne funkcije stylera su pridodate po mojim sugestijama tako da vA2 vredi svih novaca placenih za njega pogotovo sto sve buduce nadogradnje dobijate potpuno besplatno tako da za svo vreme koriscenja mozete uvek imati aktuelnu verziju, program je apsolutno stabilan i nema nikakvih bugova koji bi doveli do zamrzavanja ili pada aplikacije u radu, svoj set up sam mogao uporediti sa sistemima na kojima prosecni muzicari rade ovde u Srbiji tipa dynacord mixera i kutija i uglavnom korgovih aranzera i moje misljenje je da cak i isti semplovi ritmovi korisceni u oba set up-a ali propusteni kroz kvalitetnije efekte i hardver uopste zvuce neuporedivo bolje na PC baziranim sistemima a kad se instrumenti zamene kvalitenim vst emulacijama tu vec sve zvuci daleko realnije i kvalitetnije,

zeleo bih da dodam i to da danasnji hardver dostupan na trzistu u high end segmentu skoro ne zahtevaju nikakvu optimizaciju jer su performanse ogromne i vrlo ih je tesko naterati da zastekaju tu su sada procesori sa 6 i vise jezgara koji po defaultu rade na 4ghz, brze ram memorije koje rade na preko 3000mhz, m.2 ssd diskovi cija brzina citanja meri preko 3gb u sekundi kad tome pridodamo kvalitetne audio interfejse koji skoro da uopste ne opterecuju sistem samog kompjutera a sve se to moze uklopiti u prosecnu cenu jednog hardver instrumenta onda je to nesto sto otvara jedan novi svet po mogucnostima za svakog od nas,

na kraju bih rekao da sve opet zavisi od onoga koji ce to koristiti, nije bas po sistemu ucitaj set i sviraj ali je to slucaj i kod hardver instrumenata, korisnik moze sebi napraviti bazu zvukova od nule a moze koristiti nesto sto je vec napravljeno, nije potrebno ubacivati gomilu nepotrebnih zvukova ili cega vec sve ne, proizvodjaci hardvera su zato i ogranicili delovanje samog korisnika da nebi doslo do havarije sto kod PC baziranih sistema nije slucaj, potrbna je edukacija da bi se znalo konfigurisati i upotrebiti ali nije kvantna fizika da se nemoze nauciti, logika koja se koristi kod audio softvera je ista ona koja se koristi i kod hardver instrumenata tako da prilagodjavanje nije tako tesko, netreba zaboraviti i to da su i hardver instrumenti u stvari kompjuteri ciji je OS pisan da radi jedino stvari za koje je namenjen po istoj logici...
pekilik je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio pekilik za ovaj koristan post:
djmt (10.11.2019)
Star 10.11.2019, 06:23   #23
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ajde pomozi da odogovorimo čovjeku na pitanje, koliko je novaca potrebno za složiti neku srednju konfiguraciju aranžera. Nisam u tome pa samo nagađam, ispravi me gdje griješim.

Varranger2 = 350 eura
Kontakt = 400 eura
Touch screen = 250 eura
Kontroler = 300 eura
Komp = 700 eura

I zanima me još jedna stvar, koliko je to upotrebljivo i praktično za slaganje na pozornicu. Volio bih da nas uputiš na neki YouTube link gdje se vidi i čuje neka takva "mašina" koja zvuči ozbiljnije, kako izgleda, kako zvuči.
Mislim da tema nema veze s mixerima ovog tipa jer je to ipak područje koje dalje veže vrlo kvalitetne kutije pa sve skupa odlazi daleko iznad buđeta o kojem govorimo općenito na forumu.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
djmt (10.11.2019)
Star 10.11.2019, 12:01   #24
djmt
Početnik forumacije!
 
djmt's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2006
Mjesto: Ljubljana, Slovenija
Godina: 38
Postovi: 25
Downloads: 456
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Pa800, Korg Triton Le, Korg Triton Classic(MOSS), Kawai K1, Yamaha DX100, DX27 i Casio CZ3000
Interesi: Muzika...
djmt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Ajde pomozi da odogovorimo čovjeku na pitanje, koliko je novaca potrebno za složiti neku srednju konfiguraciju aranžera. Nisam u tome pa samo nagađam, ispravi me gdje griješim.

Varranger2 = 350 eura
Kontakt = 400 eura
Touch screen = 250 eura
Kontroler = 300 eura
Komp = 700 eura

I zanima me još jedna stvar, koliko je to upotrebljivo i praktično za slaganje na pozornicu. Volio bih da nas uputiš na neki YouTube link gdje se vidi i čuje neka takva "mašina" koja zvuči ozbiljnije, kako izgleda, kako zvuči.
Mislim da tema nema veze s mixerima ovog tipa jer je to ipak područje koje dalje veže vrlo kvalitetne kutije pa sve skupa odlazi daleko iznad buđeta o kojem govorimo općenito na forumu.
Tako nesto sam i predpostavljao oko cene i ja, plus naravno da se kupe svi semplovi ako jih sam ne snimis i sastavis po drumkitovima ipd...

@pekilik I ja bi voleo ako ima neki snimak negde da se cuje kako zvuci taj setup i hvala na obsirnom postu!
djmt je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2019, 12:06   #25
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@pekilik Može neka fotografija tvog setupa u live varijanti. Jer sve to što si nabrojao ništa ne vrijedi, ako nije prakrično za složit, pa čak ni ako nije ugodno oku.
Da nebi neko iz publike pomislio da si preselio knjigovodstveni servis na pozornicu

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Tihotyros za ovaj koristan post:
djmt (10.11.2019)
Star 10.11.2019, 18:12   #26
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo par fotografija mog set up-a, koji nije nista posebno meni netreba velika mobilnost ali tu svega par stvari ima tako da ni mobilnost nije nikakav problem, muzicari danas cesto koriste uredjaje smestene u rack kucista tako da danas u jednu takvu kutiju sve moze stati, PC danas moze biti i jako malih dimenzija a velike performanse a velicine kao one stare video kasete koje smo nekad koristili u video rekorderima, takvi PC uredjaju se mogu i kaciti pozadi na monitor i tu je potreban jos i audio interfejs i to je sve sto je potrebno od komponenata tako da nije velika zbrka, ko zeli da vidi jos slika razlicitih set up-ova moze ih pogledati na vArranger2 sajtu, ja nisam neki pobornik izrade kucista slicnim klavijaturama pa u njih gurati sve komponente jer mislim da je to preveliki dodatni trosak ali ok ko voli i ima umeca da se sa tim pozabavi,

ovde je snimak koji ste mozda vec culi na forumu koji je star 8 godina a vec tada je zvucao solidno bolje nego tadasnji hardver instrumenti i mene je motivisao da krenem u ovu pricu, set up je malo glomazan ali vredi cuti

https://www.youtube.com/watch?v=ZkVhBTmEmfM

ovde je takodje jedan set up interesantan ali u pogledu zvuka slican hardver instrumentima

https://www.youtube.com/watch?v=3lWOV9kkQ4Y

postavicu za sada jos jedan sa balkanskom muzikom mislim da su uglavnom sf2 instrumenti korisceni

https://www.youtube.com/watch?v=bnRxfpgy3hM



razgovarao sam danas sa jednim kolegom koji takodje koristi PC baziran instrument sa kvalitetnim vst instrumentima pa ce ovih dana ubaciti svoje snimke na demo sekciju ovde na forumu tako da mozete cuti kao to zvuci i u narodnoj muzici...








evo i jedna od kolege gde se vidi monitor na stalku za note i PC pozadi monitora vrlo prakticno i lepo


Promijenjeno od pekilik (10.11.2019 u 18:22 sati)
pekilik je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio pekilik za ovaj koristan post:
djmt (12.11.2019)
Star 10.11.2019, 18:35   #27
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pratim obojcu ljudi, tvoj 1. i 2. link. Hubertusa nema već duže vrijeme i bojim se da ... Njegova konfiguracija s tvog videa je trajala samo za vrijeme svirke gdje se instrumenti nisu morali transportirati i stajali su u jednom lokalu. A Adorf je svoj postav prije godinu dana zamijenio s Korgom i "manje kablova". To govori koliko je prakično prenositi i slagati kreacije poput ovoga što je koristio na tvom snimku.

Financije? Koliko bi koštalo ako se želi preskočiti kvalitet top aranžera?
casper je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2019, 19:01   #28
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

vArranger2 - 350
PC konfiguracija - 1000eura
Audio karta minimum - 200
monitor se moze naci i za 100-150
keyboard kontroler takodje od 150 pa na gore
tu bih napomenuo da moze i posluziti i neka stara klavijatura/aranzer sa midi out izlazom
e sad softver ima dve varijantne ako se ide na legalnu
ja sam npr. uspeo kupiti NI komplet 8 u Player-u za 200Eura koji je sadrzao legalan
Kontakt 5 full i jos brdo kvalitetnih efekata i semplera,

Studio one 4 profesional koji koristim kao host sam takodje na nekoj akciji kupio za 150 dolara

nesto instrumenata za Kontakt sam kupio tako da i u toj varijanti cena za kvalitet nije prevelika...

jos bi napomenuo da se u ovoj varijanti moze izbeci upotreba mixera sto je znacajna usteda u set up-u jer iz audio karte
moze direktno u aktivne kutije a vecina karti ima bar dva mikrofonska ulaza....

Promijenjeno od pekilik (10.11.2019 u 19:07 sati)
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2019, 19:02   #29
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ako govorimo o verziji solo klavijature, tada je to dosta jednostavnija varijanta.
Sve sto treba stane u jedan rack.
Rack danas koriste i gitaristi,ne vidim tu nekakav veci problem .
Stalno nailazimo, a malo i sami trazimo,na ogranicenja u nasim klavijaturama.
Sa ovim sistemom ta su ograničenja minimalna.
Za aranzer je stvar malo vise komplicirana.
Ovdje je samo stvar tko se u ovu pricu može upustiti.Sa racunalom se mora biti na ti.
Mišljenja sam da na forumu mozda ima par ljudi koji mogu ovime ovladati.
Ovdje nije stvar u muziciranju.
Samo brojevi, a tu nema lazi i prevare

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Dodato:
Osobno da sam na razini rukovanja sa računalom kao što vladam onim što je potrebno za nase svakodnevno muziciranje ,ne bih casa razmišljao.
Koristim i kontakt i studio one i sve ostale vst-e i pluginove.
To je nivo iznad ovih nasih yamaha i korgova.
Ali velim,za to su nam potrebna neka druga znanja.. u velikim kolicinama .

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Promijenjeno od romario (10.11.2019 u 19:31 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
romario je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio romario za ovaj koristan post:
pekilik (10.11.2019)
Star 12.11.2019, 13:59   #30
djmt
Početnik forumacije!
 
djmt's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2006
Mjesto: Ljubljana, Slovenija
Godina: 38
Postovi: 25
Downloads: 456
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Pa800, Korg Triton Le, Korg Triton Classic(MOSS), Kawai K1, Yamaha DX100, DX27 i Casio CZ3000
Interesi: Muzika...
djmt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@pekilik Super izgleda Roland i vAranger jel ima ekran TouchScreen jel moras sve sa misom da stiskas?
djmt je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
home made arranger, one man band, varranger2

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije