Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.01.2020, 15:58   #11
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Placali bi i oni poreze i doprinose samo da ih puste da rade ali FAJLASI NISU MUZICARI NI KOLEGE.
Fajlove moze da pusta i moja baba i konobarica i vlasnik restorana i bilo ko ali da svira ne moze svako.
Licencu za muzicara danas moze da dobije bilo ko. Odes u udruzenje, das pare i ti si muzicar, smesno brate......
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 03.01.2020, 03:31   #12
Jovan_Bg
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.12.2019
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Jovan_Bg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa jbg, sad ste mi ubili zelju za sviranjem posle zavrsene osnovne muzicke skole, kad treba da predjem iz klasike u narodnjake, a kazu da obecavam.
Moracu na klavijaturu da se prebacim...
Jovan_Bg je offline   Reply With Quote
Star 03.01.2020, 04:00   #13
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Lächeln

Nemoj.....samo radi na sebi i vezbaj.
Svaki trud mora na kraju da pokaze rezultate
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od mali mrav Pokaži Post
Svaki osrednji basista ima da zvuci namanje pet puta bolje od najskuplje klavijature.
Pogledaj levu ruku, malo koji basista ce to da isprati >>>
https://www.youtube.com/watch?v=o5Sm2EooZeM

Promijenjeno od cleaner (06.01.2020 u 02:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
cleaner je offline   Reply With Quote
Star 09.01.2020, 11:14   #14
Jovan_Bg
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.12.2019
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Jovan_Bg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mali mrav Pokaži Post
Harmoniju bi trebalo da osecas,kad pipnes na pravo mesto,bude ti lepo...Da te ne zamaramo s obrtaji.
Ja znam za bilo koji akord npr H da mogu odsvirati h-dis-fis, dis-fis-h, fis-h-dis, h-dis-fis-h,... ali ne znam sta kad da upotrebim. Npr kad ide Cm-Fm ili bilo sta drugo ne znam da li da odsviram c-es-g pa c-f-as ili g-c-es pa as-c-f ili nesto trece.
Jovan_Bg je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2020, 20:09   #15
mali mrav
Početnik forumacije!
 
mali mrav's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.12.2019
Postovi: 26
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
mali mrav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa sad. Ako pricamo o obicnoj harmonici,ne mozes da izvodis takve obrtaje na levoj ruci,imas osnovni akord plus bas.To treba da bude tacno,da se slaze sa desnom rukom,a ako hoces da jos vise upoznas materiju,morao bi da se potrudis ,da ne ubacujes nista vise od onoga sto ima u orginalu.Svejedno je dal ces da iscitas note za gitaru,ili klavir,tebi treba osnovni akord.c-mol je c-mol razumes,mogao bi da dobijes obrtaj u slucaju da na akord na levoj ruci dodas prim bas od akorda koji zelis ,ali to je vec prilicno slozeno,i nepotrebno u narodnoj muzici.Ostanes u okvirima orginala,ne preterujes sa harmonijom i to bi ti bilo to.A na desnoj ruci mozes da ubacujes takve primere sto si naveo,samo sto imas pet prstiju,probaj sa svih pet.Mislim,to je toliko siroka tema da ne moze sve da stane u jedan post,nadji neke note ,i naravno audio snimak od onoga sto zelis da naucis,pa prvo sredi basove,tek posle uci solo.Harmonika ili bilo koji instrument ne moze da se nauci za par meseci,zaista treba vremena,pa ako imas volju i ako vec ucis,onda bar nauci kako treba.Jer ,vidis da u nasoj zemlji zaista imamo nestasicu dobrog kvaliteta i ukusa,i iskreno se nadam da nece tako vecno da bude.Na mladjima svet ostaje,ne zaboravi.Ne bi trebao da gubis volju ,od zdrave kritike mozes samo koristi da imas.Da li je bitnije ono sto drugi misle o tebi,ili ono sto ti sam znas,prvo to resi,ostalo ce sve da dodje na svoje mesto.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od cleaner Pokaži Post

Pogledaj levu ruku, malo koji basista ce to da isprati >>>
https://www.youtube.com/watch?v=o5Sm2EooZeM
Kolega ,svaka cast na izboru. Zaista nisam mislio na tehniku,covek svira ko vanzemaljac,mislio sam na sam ton koji proizvodi bas gitara uz okidanje zice,sto mislim da je nemoguce na bilo kojoj klavijaturi,jer sama priroda instrumenta ne dozvoljava tako nesto.Npr instrument Bas je za sebe,i jedan covek koristi dve ruke da odsvira nesto na njemu,koncentrisan samo na izvodjenje basa,na klavijaturi koristi maksimalno pet prstiju,znaci jedna ruka manje,plus sto desnu ruku koristi za nesto drugo, mislio sam na prirodu samog instrumenta, ne moze klavijatura sve da zameni,njoj je svrha analogija,to je druga tema.Stvari koje klavijatura izvede bas moze samo da sanja,ali i tako isto vazi i za bas deonice na klavijaturi.evo poslusaj ovaj video sigurno ces da shvatis na sta sam mislio.
https://www.youtube.com/watch?v=KjVGJ3YFDc8

Promijenjeno od mali mrav (10.01.2020 u 20:28 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mali mrav je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2020, 20:35   #16
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U pravu si druze. Ovo sto covek svira na bas gitari ne moze da improvizuje klavijatura koliko god da je svirac vanzemaljac
cleaner je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije