Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.05.2020, 17:12   #11
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ljudi niste ludi, puste ove koji vas jebu ej isti set ubacio pa kako ce zvucati isto??? tako i uporedjujes, ili bolje zvuce isti semplovi ili losije !! to vam je to i tako klavijatura i zvuci!!

svaki korg model sam imao, sve jednom je drugacije srezano na glavnim ilzazima kako da zvuci ta klavijaturaa... stalno nesto seru i menjaju.... svi se secamo najbolje je zvucao pa1, pa pa2x.. posle toga pa3x sam imao, mekan, sad pa4x jos meksii.. ta sreda propadaa sto noviji model,, na pa4x bas gitara brale ko u subu, nema one srede ( to sam primetio samo na jednoj dvojci, koja je ubijala na pa3x ovde je potonula) i ne mogu se ja ganjati sa tim nego sve sto ti ostaje vadis iz setova najbolje sta zvuci i slaziii , i kad slozis dobar set onda ti i svedno za to kako je zvucala prosla, imas materijala ubija za sve i dosta.
al generalno oni zvuk omeksavaju to jest zvuk bledii .. svaki korg da ima i istu muzicku kartu oni sjebuy na kraju tu u njoj kako ce izaci generalno kllavijatura na mixer razglas.. verovatno oni nju stimaju na sistemu 20 000eu pa tu bolan izlazi sve i one pre 30 godina..,
pa2x ima najjacu za mene do sad. znam isti set kako je punio zvuk u sali, ma ludnica frekvencije, kad sam ga u pa3x ubacio reko ubijacu sa istim nista mi vise ne treba, ono muda marjanova, nidje veze sa tim frekvencijama isti stilovi , iste boje, isti set..

pust ove likove i poredjenja kako .. nema tu kako, cujes isti sempl, isti stil, i sve ti je jasno.. i tako ce ti biti u svemu ostalom sto dodajes
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 06.05.2020, 18:02   #12
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ta se slazem sa Milan$ u potpunosti. imam pa4 i verovatno cu se posle skoro tri godine vratiti na pa3.Pa 4 mi je mutav.Nisam se nasvirao odkako sam prodao pa3.Sa sve novim semplovima fabrikom i sta god(mnogo sam para dao na semplovanje i semplove).Cinjenica je da kvalitetnije,gusce semplovi izlaze na pa4 ALI BOJA ZVUKA TJ IZLAZA je odvratna.I TVRDIM DA SE NE MOZE DOVESTI SA EQ NA DOBRU BOJU TJ TU MEKOCU KAO STO RECIMO ROLAND IMA.Do izlaza je.
Ko ne vreuje nek uporedi isti sempl (neki moderniji) na rolandu,ketronu i pa4.
DUpe i Oko.O toj boji pricamo.
Ne cuju svi ljudi isto taj zvuk,neki cak misle i da sam lud kad pricam o zvuku ali nije isto.
Ja licno vise volim zvuk pa 3 i pa2 nego pa 4 al sta je tu je.
energy je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2020, 12:13   #13
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

meni je ubedljivo najsladji zvuk bio na pa2x..jednostavno mi je bio vec u startu lepo izbalansiran i onda uz malo sredjivanja dobijes lep izbalansiran ritam, koji ima svega sto treba. Pa4 mi zaista masivno bombasticno zvuci ali nekako hi fi zvuk, koji nema lepe sredine, vec je nekako uvucena. a opet mislim da je upravo tajna i lepota kod odnosa instrumenata u mixu i rutmu, u zdravom odnosu srednjaka prema visokima i basovima..Slicno kao kod kutija..ako nekoj kutiji fali visokih i bassa da se srediti koliko toliko eq-om, ali ako joj fali sredine mozes ti brale samo da places pored nje, nema pomozi boze..Slicno smatram i za pa4..po mome njoj fali te zdrave izbalansirane sredine, ima sve ostalog, bassa ko u prici, ali mislim da to nije dovoljno za uho lep i slusljiv zvuk...eto cisto neka moja zapazanja iako ga sviram vec 3 godine, i vrsi mi posao, opet cisto da opletemo po njemu ni po babu ni po stricevima, nego od srca.
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2020, 18:41   #14
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

i jos nesto, samo pogledajte boje neke sa pa2x seta, performance, kako je tu ubijao legato portamento sta vec sve u nizu na nekim performancama, istu tu boju prebacivao na pa3x, nikad vise takvog, ni na 3 ni na 4x legata portamenta... aAA pogotovo na 4x samo dva master fx za hall, dilej, gde ostalo ?? jos bar jedno 5 insert trebali su kao na tritonima skupljim, ovako stoje na 3 upera mjesta za po jedan insert fx, i kad na uper 1 dodas jedan insert fx, ostala dva upera gotovo nema vise.. znaci 2 master i 1 insert odluci na koji ces upper. pa to je unazad 3x a na napred. sa tim ne mozes napravit jebene boje za solo...
i kaze mi neko nestoo za te skupe,, ma idi bolan,, (donosio pa2x kraj pa4x isti set , probao da sredim frekvencije, znaci ne zezajte se sa tim nikad zvuka ko pa2x.. jebo max audio.. hi fi.....
uzmes lepo kontakt 5 ili 6, namastis efekta koliko hoces i vrhunskog portamenta legata na boje, bolje u to ulozitii 10 x!
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (07.05.2020 u 18:42 sati)
branoy je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije