Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.05.2011, 17:32   #1
Ozrenac3
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 21.03.2008
Mjesto: Chicago
Postovi: 50
Downloads: 967
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa 50, Yamaha DX11, Yamaha PSR 2000
Ozrenac3 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Aktivne Kutije za do 100 ljudi

dali je neko od kolega ikada imao priliku da isproba mackie th15a thump aktivne kutije ili ako neko zna nesto o njima da mi kaze. gledam da kupim aktivne kutije za publiku do 100 osoba pa neznam dali bi ove bile dobre. koristim yamaha mixer mg8/2fx pa ako neko ima ikakvih komentara i onjemu slobodno da cujem vec ga koristim 5 godina i nije los ali bih vlio da cujem i sta drugi misle o njemu. hvala unaprijed.
Dodato:
pa nijemoguce da niko nezna nista o ovim kutijama

Promijenjeno od Vule (07.09.2011 u 00:02 sati)
Ozrenac3 je offline   Reply With Quote
Star 21.07.2011, 10:31   #2
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I mene zanima da'l je netko imao iskustva sa ovim mackiem th-15a. Hvala.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 21.07.2011, 11:00   #3
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Pozdrav kolega, lično ne koristim Mackie Thump. ali koristim Mackie srm450 staru seriju, i to je industrijski standard,.. to se zna.
Ali nakon nekoliko godina korišćenja mackie srm aktivne ktujie, bio sam u prilici u Becu u radnji Klangfrabe da isprobam i thump. Pre dvadesetak dana bio sam u toj radnji i bas sam hteo da uporedim novi kineski srm450 u odnosu na moj stari, i mogu ti reci da nema neke razlike u odnosu na moj stari,.. cak je i laksi naravno,... eh sad da je moja kutija bila pored te pravo poredjenje bi bilo,.. no tebe interesuje thumb,.. kazem ja coveku da ukljucimo i thumb jer je pristojne cene i lepo izgleda,... i mogu ti reci da je razlika sledeca,.. mutav i zatamljen bas,... visokih skoro i da nema,... a snage kao da je 12" od 150w,.. vrlo slab proizvod, kao što mi reče i prodavac uradjen je za kucne žurke do 20 osoba,.. za te pare bolje ti radi behringer 315a,.. pa cak i 215A DESET PUNO,.. LIČNO SAM IMAO TE KUTIJE I ZNAM O CEMU PRICAM,...
S toga mackie thumb - moja preporuka zaobidji,... ako hoces aktivnu za te pare onda behringer,.. ako hoces mackie onda samo srm450,... sto je mozda i najbolji izbor.
Sto se tice tvog miksera, nemam nikakvog iskustva, pa ti ne mogu nista reci,.. Pozdrav
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, pedjajazz, za koristan post:
mirandess (26.07.2011), Ozrenac3 (07.08.2011)
Star 26.07.2011, 18:58   #4
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Aha, znaci da ne uzimam th-15, a de mi reci kakva je ta srm450 starija verzija.... jer ja trenutno raspolazem da kupim tek 1 kutiju srm450v2 znaci oko 1200km..... a imam na ponudi i srm450(stara verzija) kakva je ona??? Za behringera ne znam.... dosta mi je ljudi reklo da 215a se kvari brzo i da se uopce ne sekam sa behringerom(a mislio sam), a ipak sam skupio "nesto" love da kupim malo sebi bolje(ako se to moze)
Hvala mnogo i ispricavam se zbog malog off.... a mikseta je pricao sam ti, xenyx1222fx koju cu (nadam se) ubrzo prodati... pa kupiti neku malenu, samo klavijatura i gitara da idu u nju... hvala i veliki pozdrav.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (26.07.2011 u 19:00 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2011, 11:29   #5
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Stara verzija srm450 po meni bolje i konkretnije radi od novije,... jedino je teza 4kg po kutiji,... za 1200km mozes dve kupiti,.. imaces snage dovoljno i kvalitetnog sounda,.... ja na njoj radim i soundcraftu efx8 i nenameravam da menjam! menjam,.......

Promijenjeno od pedjajazz (27.07.2011 u 11:32 sati)
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2011, 11:53   #6
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ahaaaaaaa, kao i uvijek hvala kolega pedjajazz ipak necu da uzimam behringera, bojim se da mi ne "rikne" negdje na svirci ili tako nesto... Pa da poslje udaram glavom od zid... znaci svejedno i 1 i 2 verzija dolaze u obzir. A de mi reci kada dodje do pregrijavanja jel one pocnu prekidat, tj. gasit se pa palit....? I ako jesu koliko vremenski mogu raditi dok se to ne pocne desavati... Hvala puno
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2011, 16:35   #7
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

tak mackie srm450 je jedna od najprodavanijih aktivnih kutija ikada,.. jednostavno industrijski standard,,.... mislim da ce ti se ugasiti od pregrejavanja ako sviras 18 sati neprekidno pod satorom gde je 55 stepeni,.. pa ko to jos radi,... ja sam ih uporedjivao sa ev sx300,... i smesan je taj model ev za ovaj mackie,... samo da ti kazem da sam i sa behringerom radio skoro dve godine,... i nikad mi nista nije falilo,... on mi je i zaradio taj mackie,.... sve radi lepo i traje dugo ako se pravilno koristi,.... ako nema pikovanja i forsiranja visokih i preniskih frekfencija,....
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2011, 05:11   #8
Ozrenac3
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 21.03.2008
Mjesto: Chicago
Postovi: 50
Downloads: 967
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa 50, Yamaha DX11, Yamaha PSR 2000
Ozrenac3 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pedja hvala puno na odgovorima ali i dalje me interesuje za mixer ako iko zna da mi odgovori.
Ozrenac3 je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2011, 05:01   #9
Ozrenac3
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 21.03.2008
Mjesto: Chicago
Postovi: 50
Downloads: 967
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa 50, Yamaha DX11, Yamaha PSR 2000
Ozrenac3 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard BEHRINGER B315D ili Behringer B815NEO

evo da ne otvaram novu temu a i sam naslov kaze, koje kutije su bolje? u cjeni ovde u americi b815neo je samo 100 $ skuplji po kutiji. bilo je tema o b315a sada me interesuje razlika izmedju iste i b315d. trazio sam po forumu barem nesto o b815neo ali ne mogu da nadjem nista. dali je neko od kolega imao priliku da isproba ili cuje te kutije jer mi se cine dosta bolje od b315d pa ne bih zalio uloziti jos 200$ za cijeli sistem. hvala puno unaprijed.
Ozrenac3 je offline   Reply With Quote
Star 16.09.2011, 16:57   #10
mikimaksa
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 24.08.2010
Postovi: 53
Downloads: 58
Uploads: 1
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: klavijature i harmonika
mikimaksa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mikimaksa pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jesu bolje su B815NEO ako nista imaces vise snage. Zavisno za sta ti trebaju ali na ovu kutiju mozes da prikopcas 2 mikrofona dok na onu samo 1 (ako ti je to potrebno).I mislim da je malo teza.
mikimaksa je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije