Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.09.2013, 08:01   #11
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Druže, imao mikser ulaze za "banane" ili ne, klavijature i sve što je nebalansirano treba spajati preko DI-boxa sa Ground Lift opcijom da bi se dobile balansirane veze. Da na kraju ne bi bilo brumova, šumova i krckanja.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2013, 17:46   #12
matrix_mo
Vredan član društva
 
matrix_mo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.04.2009
Mjesto: Mostar
Godina: 38
Postovi: 140
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 132
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Motif XS7, Fantom G6, Korg TR61
matrix_mo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@harepa50
druže, mislim da nije nužno spajat klavijaturu preko DI-boxa, možda jest bolje, ali nije nužno. Ja već godinama priključujem svoje sintove "direktno" u miksetu (to je prvo bila aktivana Yamaha EMX 16, zadnje 3 godine je to Allen&Heath Wizard 3), i nikad nisam imao niti najmanjeg šuma, zujanja i sl.
matrix_mo je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2013, 18:15   #13
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

"Druze", poslusaj "druga" Harisa i vjeruj sto na sto u ono sto je napisao. To sto ti radis suprotno, to nije relevantno da bi se usprotivilo zakonima i postulatima audio tehnike. Sve, bez izuzetka, sve sto se vodi i izvodi iz miksera na bini, u studiju ili bilo gdje drugdje, mora, ponavljam mora, se voditi balansiranim vezama. Samo mikser treba i mora, kao centralna jedinica setupa, "dijeliti" masu ostaloj perfireiji putem audio kablova. Ta sva ostala periferija, opet mora biti oslobodjena mase pomocu Ground Lifta o kojem pise kolega harepa50. Samo na taj nacin su iskljucene sve mogucnosti bilo kakvih smetnji u setupu. Tu nema misljenja, ukusa, i diskusije, to su osnove teorije o audio vezama !!!!!

Promijenjeno od tranzit (02.09.2013 u 18:18 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
matrix_mo (02.09.2013)
Star 05.09.2013, 19:59   #14
matrix_mo
Vredan član društva
 
matrix_mo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.04.2009
Mjesto: Mostar
Godina: 38
Postovi: 140
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 132
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Motif XS7, Fantom G6, Korg TR61
matrix_mo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Transit
možeš li mi pojasnit razliku između aktivnog i pasivnog DI-boxa, jer sam gledao da DBX ima ta 2 modela....
matrix_mo je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2013, 23:20   #15
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se tice Berhingera X32-bio je kod mene na testu mesec dana-zajedno sa stage box-evima-izuzetno lagan za upotrebu,jednostavan sistem ulaska u meni-je-dobra i precizna motorizacija-vidi se da je to osmislio neko ko se savetovao sa ljudima na terenu,jednom recju puno prijatnih iznenadjenja u samom uredjaju i bez obzira na "odbojnost"brenda proizvodjaca dobra sprava-nemogu mu naci neke krupne zamerke osim sto mi nedostaje analizer zvucnog spektra na njemu(ali ga nema ni na mnogim skupljim spravama)-i za namenu za koju je pravljen(bandovi,manji eventi i sl.)pruza definitivno najvise u cenovnom rangu.Nazalost tu mi nesto smeta-vecina ljudi ga tako opisuje-za te pare odlican-a zvuk kao osnovna karakteristika?Po meni licno koliko para toliko muzike-nazalost kao i sijaset drugih sprava sam zvuk je standardno los-stavite Midas Venice ili neki sl.mixer pored njega i dajte ocenu....Nazalost posle Midasa Pro 1 koji je pre njega stigao kod nas u firmu nisam mogao da ga zadrzim-ali je dobar izbor ljudima kojima nisu potrebne jako ozbiljne performanse-kao i Presonus ali tu bi po meni licno bila mrtva trka....
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2013, 00:12   #16
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve si ti to korektno analizirao, sem pominjanja Midasa Pro 1 u ovom kontekstu (Venice je analogni mikser, pa ga ne bih trpao u isti kos). Nepravedno je, i u snu, ocekivati od jedne konzole nivo ili uopste porediti njen kvalitet sounda, sa drugom koja je cetiri puta skuplja. Mada, ako to vec radimo, ne bi se trebalo precutati, da razlika u kvalitetu sounda i nije bas u reciprocitetu sa razlikom u cijeni. Za 11.000 eura je Midas morao da ponudi vise ili je pak Behringer za tih 2.800 trebalo da dà manje, da bi se uspostavila bar priblizna ravnoteza u odnosima cijena/kvalitet. Naravno da to vazi, cak i vise i za Allen & Heath iLive-T112 ili recimo, Yamahu 02R 96 VCM. Kandidata ima jos u tom petocifrenom cjenovnom rangu, koji sigurno nisu toliko napredniji kvalitetom sounda od "jadnog i bijednog" Behringera X32, da bi kostali toliko vise. Upravo taj zvuk, koji pominjes, bi trebalo detaljnije "staviti pod lupu", kada poredimo ili samo pominjemo, nekoliko puta skuplje konzole. U svakom slucaju Behringer je za taj novac koji kosta, ponudio veoma, veoma mnogo.

Promijenjeno od tranzit (11.09.2013 u 00:18 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2013, 23:06   #17
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sam Midas sam pomenuo u licnom kontekstu-a ne poredjenja radi-a sta je Midas ponudio za te pare nenudi nijedan konkurentski proizvod(a nemislim samo na zvuk)ali to ovde nije tema-i posle njega nisam mogao zadrzati X32-zvuk Venice ili Venice F i X32-jer su u istom cenovnom rangu-Presonus po meni ima bolji zvuk ako je potrebno praviti paralele u digitaliji-to je moje licno zapazanje-hvala....
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2013, 23:32   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobro ti je zapazanje, a i moje je misljenje da Presonus ima kvalitetnija mikrofonska predpojacala i to primjetno. Behringer doduse reklamira da mikrofonska predpojacala na X32 poticu od Midasa medjutim, u to iskreno sumnjam jer da je to istina, kvalitet istih bi bio bar za klasu bolji. Ovako, ostaje utisak da Presonusova XMAX predpojacala daju diferenciraniji, odredjeniji i konkretniji sound. Imaju cak i svoj prepoznatljivi zvuk, naime vrlo su "mekana" i kao da imaju ugradjen "Air" efekat, te se visoko-frekventni opseg (prije svega sibilanti) cuje veoma njezno i "svileno". Kod Behrigera X32 su predpojacala dosta "tvrdja" i "ostrija" jer je opseg izmedju 4 i 5kHz nesto izrazeniji, te zvuk dobija pomalo metalniji karakter. Nisu to neke ogromne razlike ali su evidentne.


@matrix mo
Razlika izmedju pasivnih i aktivnih DI Boxova, osim sto aktivni trebaju napajanje, je da kod njih izlazni signal ne gubi na Levelu kada se prenosi na vece odstojanje. Uvijek je pametno uzeti aktivne DI Boxove bas iz ovog razloga. Jesu nesto skuplji ali je ta razlika u cijeni opravdana. Cak mislim da i nije ostalo mnogo proizvodjaca koji jos uvijek u ponudi imaju pasivne.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 16.09.2013, 23:55   #19
mateap
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 10.05.2012
Mjesto: Francuska
Godina: 42
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Harmonika,klavjature
Interesi: Muzika...
mateap ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja bih ti preporucio Line6 Stagescape m20,jeftiniji je od gore navedenih mixera a veruj da pruza mnogo,vrlo jednostavan za podesavanje....i sigurno se neces pokajati!!
mateap je offline   Reply With Quote
Star 17.09.2013, 00:34   #20
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Odavno se pomenuo na forumu ali nije bilo nikakvog insteresovanja. Stage Scape M20d ce, cini se, jos malo da saceka dok stigne do Balkana. Ljudi na Balkanu jos nemaju povjerenja u softversko-hardverska rjesenja, mada su ista dosta naprednija a i kvalitetnija.


http://www.yu-midi.org/forum/showthr...#axzz2f66VtreT
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije