Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Yamaha

Yamaha Za one čiji su ljubimci Yamahe

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.05.2019, 13:41   #1
vela
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.02.2007
Mjesto: Prnjavor
Postovi: 28
Downloads: 758
Uploads: 4
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Tyros 5 yamaha montage 6
vela befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Yamaha Montage 6 mono legato awm2

Postovanje kolege! Vidim da na forumu ima dosta poznavalaca Yamahe montage pa me zanima da li je neko rijesio problem sa mono legato opcijom u awm2 modu. Ja sam sa Kronosa presao na montage pa mi bas ne ide za rukom.Hvala unaprijed!

Promijenjeno od vela (07.05.2019 u 13:50 sati)
vela je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2019, 17:40   #2
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1166
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Awm2 sinteza je blago rečeno specifična. Na njoj se legato može izvući, ali neće zvučati kao na FM-X sintezi. Ipak,radiće korektno i dosta bolje od fabričkog portamenta. E sad, da bi se dobio takav legato, potrebno je mnogo sedenja za klavijaturom. Awm2 sinteza je tako koncipirana da se podešavanja legata razlikuju u zavisnosti od toga da li je instrument duvački, žičani itd. Glavnu ulogu u podešavanju legata čine filteri (FEG). Treba "pokazati" filteru koji deo zvuka kako da prolazi i portamento, tj. legato će raditi kako treba. Znači, poigraj se sa filterima.
Što se tiče mono opcije, tu maksimalnu pažnju treba pokloniti attack-u. Treba izvući što tvrđi attack, svuda gde postoje podešavanja za njega.
Ovo su jedini načini da se dobije koliko-toliko dobar mono/legato na Awm2 sintezi. Na Yamahi Montage ne postoji fabrička opcija "legato", načuo sam da će pokušati to da isprave novim update-om, ali nisam optimista po tom pitanju, jer mislim da se u ovom slučaju treba izmeniti sama sinteza, što nije moguće uraditi prostim update-om.
dekiciric je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2019, 18:03   #3
vela
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.02.2007
Mjesto: Prnjavor
Postovi: 28
Downloads: 758
Uploads: 4
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Tyros 5 yamaha montage 6
vela befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Yamaha montage mono legato ,portamento

Hvala vam na odgovoru,sad su mi stvari malo jasnije,valjal bi kada bi taj problem rijesen montage bi bio veliki konkurent na trzistu,veliki pozdrav.
vela je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2019, 13:36   #4
srdjan motif
Vredan član društva
 
srdjan motif's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.01.2014
Mjesto: Valjevo
Postovi: 214
Downloads: 166
Uploads: 7
Rekao HVALA: 49
Zahvalili mu 15 puta u 15 Postova
Instrumenti: Klavijatura
srdjan motif ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
srdjan motif pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve se moze stimati ali neces dobiti Mono legato kao na Korgu, na Yamahi se uvek aktivira drugi ton kao da nije ukljucen legato ili je previse ili je premalo i mnogo zavija. Kad se naviknes na nju to ti ne stvara problem cak si i ubedjen da je to to ali nazalost nije ima jos nedostataka na Montage koje treba da se se sredi. Po meni ne treba taj mono legato da bude merodavan da li je klavijatura dobra ili ne. Klavijatura je vrhunska ja koristim Yamahine klavijature vec 18 god. Ima nedostataka ali vremenom sve to legne pod prst

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
srdjan motif je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2019, 20:59   #5
vela
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.02.2007
Mjesto: Prnjavor
Postovi: 28
Downloads: 758
Uploads: 4
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Tyros 5 yamaha montage 6
vela befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slazem se sa vama da portamento nije presudan da li je klavijatura dobra ili ne ali je lijepo kad imas mogucnost da ga koristis u odredjenim trenutcima. Mislio sam da montage ima tu opciju jer na you tube ima snimak kolege iz Bugarske gdje se bas cuje dobar portamento u awm2 modu isti kao u fm modu.
vela je offline   Reply With Quote
Star 03.12.2019, 23:14   #6
NeX007
Vredan član društva
 
NeX007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.05.2008
Mjesto: Vojka
Godina: 35
Postovi: 141
Downloads: 677
Uploads: 1
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 26 puta u 16 Postova
Instrumenti: Yamaha Montage 6
Interesi: Muzika
NeX007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
NeX007 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od vela Pokaži Post
Slazem se sa vama da portamento nije presudan da li je klavijatura dobra ili ne ali je lijepo kad imas mogucnost da ga koristis u odredjenim trenutcima. Mislio sam da montage ima tu opciju jer na you tube ima snimak kolege iz Bugarske gdje se bas cuje dobar portamento u awm2 modu isti kao u fm modu.
Ima Montage,a i Motif dobar mono/legato...tacnije odlican. Nije cak ni potrebno vrsno poznavanje muzike kao nauke sto se tice koriscenja filtera i ostalih mogucnosti. Za najbrzi rezultat u awm2 najprostije je koristiti Off Key semplove kao triger za legato. Sto se tice user semplova procedura zahteva malo vise truda i vremena,ali su rezultati odlicni. Potrebno je "iseci" fade in iz svakog sempla u multisemplu (da zvuce kao off key semplovi iz fabrike). Tako obradjen Ms se postavlja na jedan od elemenata u voice-u ,a kao triger se namesta legato. Podrazumeva se da isti,neobradjen MS svira "normal" na elementu.
NeX007 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio NeX007 za ovaj koristan post:
dmmacak (04.12.2019)
Star 04.12.2019, 16:25   #7
dekiciric
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.04.2009
Mjesto: Bela Palanka
Postovi: 197
Downloads: 1166
Uploads: 10
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 14 puta u 13 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5, Yamaha Motif XS6, Yamaha Montage 6, Korg T3, Korg Prophecy
Interesi: Muzika, pravo.
dekiciric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To sa "sečenjem" dobro funkcioniše između udaljenijih tonova. Recimo kad se posle A3 odsvira A4 legato zvuči odlično, ali nažalost tako dobijeni legato nedostaje u nekoj kompleksnijoj solo deonici, sa više ukrasa i između više međusobno bližih tonova i polutonova. Za takve stvari je Bugarinov legato "tatko" 😀😁
dekiciric je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2019, 14:51   #8
vela
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.02.2007
Mjesto: Prnjavor
Postovi: 28
Downloads: 758
Uploads: 4
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Tyros 5 yamaha montage 6
vela befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nesto se suska da bi u januaru 2020 mogao izaci novi os za montage,nadajmo se da cemo dobiti mono legato sa novim os.
vela je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije