Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.02.2011, 02:29   #1
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Beitrag Trube V4 7/8 ritam sviraju samo u duru!!!

Postovane kolege,
Nedavno sam pravio novi 7/8 ritam,..pa80. to jest stare varijante ovog ritma mi dosadile,..pa sam resio da modifikujem i ulepsam malo 7/8,.. i lepo napravim varijaciju 1, pa 2,... tako da na cetvrtoj varijaciji iskopiram trube sa neke druge varijacije drugog 7/8 RITMA i naprivam super ritam po mom ukusu... tako da mi je indentican bubanj i bas svuda samo mi je svaka varijacija punija od druge, dok je zadnja skroz full od acc1 do acc5. na acc5 su trube.
MEDJUTIM TRUBE SAMO SVIRAJU KADA PRITISNEM DURSKI AKORD!!!!
Na ritmu sa kojeg sam kopirao radile su i u duru, molu, septakordu, umanjenom, sus,maj,9,11...ma svaki akord.
Napominjem da sam sve editovao i sredjivao na korgu pa 80.
Nije mi jasno zasto rade samo u duru kada sam sve lepo prekopirao iz tog i tog ritma V2 acc5 ALL na ovaj moj ritam V4 acc5 All
i nece, ne razumem,...samo u duru rade trube,.. tj svira durski akord tipicno za 7/8,...
Predpostavljam da se negde to moze podesiti.
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2011, 02:42   #2
Savapa80
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 20.06.2008
Postovi: 1
Downloads: 562
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Savapa80 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze u ritmu u svakoj variaciji postoje i po 6CV-a za tu variaciju kada kopiras iz drugog ritma moras da obratis paznju na to! to sluzi da nebi ritam svirao isto u duru, molu, sedmici, susu isto vec kad odaberes taj akord da svira drugacije! verovatno u ritmu iz kog si kopirao postoje vise CV-a pa ti zato svira samo dur! naravno ako neces i ostale Cv-e da kopiras mozes da u RECORDU ukljucis da ti svira sve akorde CV1,a to ces uraditi ovako: RECORD pa CURENT STYLE pa MENU pa odes na stranicu 12 opcija se zove SECTL:CH TABLE i tu proveris dali ti za svaki akord stoji da svira CV ako ne stoji CV1 onda ga namestis da bude sve CV1 i tako za svaku variaciju i problem je resen! pozz
Savapa80 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Savapa80 za ovaj koristan post:
pedjajazz (25.02.2011)
Star 25.02.2011, 02:50   #3
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Udji u Record/edit style i idi MENU pa STYLE ELEMENT CONTROLS. Ides na strano Chord Variation Table. Treba biti izabrana ta VAR4 i sve akorde postavi na CV1 (pretpostavljam da su trube na CV1).

Jos jedna napomena ..... u slucaj da je ritam uradjen da svira sve elemente razlicito na razlicite akorde onda bolja varijanta je kopirati taj acc5 od V4 CV1 na V4 CV2,3,4,5,6 .... t.j. ostale CV koje se koriste u ritam.

Inace ako nisi znao svaka Varijacija je napravljena od 6 razlicite male varijacije CV (Chord variation) koje u Chord Variation table postavis na razlicite akorde. Tako Dur svira jedno, mol svira drugo, 7 svira treco ....itd


EDIT:
Eto @Savapa80 je bio brzi od mene
Lepo je videti da ljudi zele da pomogne.
__________________

Evil is just a point of view


Promijenjeno od Ace (25.02.2011 u 02:52 sati)
Ace je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Ace za ovaj koristan post:
pedjajazz (25.02.2011)
Star 25.02.2011, 03:17   #4
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Hvala puno, sad je kasno da palim klavijaturu inace bih odmah probao, uvek sam se pitao sta je to CV1,....
Probacu pa cu javiti sutra. Thanks
Dodato:
Sredio sam ritam bas kao sto ste obojica rekli preusmerio sam da mi na trubama bude svaki akord na CV1 i sada radi nirmalno. Thanks again!

Promijenjeno od pedjajazz (27.02.2011 u 19:18 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
7/8 korg pa80 ritam trube


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije