Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.08.2012, 14:35   #21
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ovako posto je ti kolega @tranzit vec objasnio skoro sve ja cu samo da dodam...

1. To zujanja se javlja kad ti klavijatura nije dobro uzemljena tacnije kad izgubi masu.
Sto se tice hladnih lemova to se jako tesko primeti na plocama kao sto su kod klav. Lem moze da izvana izgleda odlicno ,a da sa nutarnje strane lema uopste nema spoj. Obavezni treba prelemiti dzeksne na ploci i sva uzemljenja na kalv gde su lemovi.

2. Ukoliko prvo ne da rezultate problem moze biti i u samoj dzeksni pa moras da je zamenis.

3. Najbolnija verzija je da su otisli izlazi odnosno osteceni ali posto tebi radi normalno kad pritisnes dzeksnu znaci da nije do njih.

Kolega tranzit plocica sa izlazima odnosno dzeksnama je odvojena nije na glavnoj ploci nosi oznaku kip 2056 skoro sam menjao jednu na Pa1x pro.
sinisa je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sinisa za ovaj koristan post:
just_be (14.08.2012)
Star 10.08.2012, 14:42   #22
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam otvarao instrument pa ne znam. Svejedno, kako bilo, da li na mainboardu ili posebnoj ploci uvijek postoji opasnost da od silnog ukljucivanja i iskljucivanja popuste lemovi jer kako sam vec rekao, dzekovi nazalost nisu fiksirani na kuciste instrumenta nego na plocu. Proizvodjaci nikako da se dozovu pameti, taman kao da se kablovi samo jednom ukljuce u instrument. Jednostavno ne razmisljaju.
Dodato:
Moze cak i uzemljenje, odnosno masa da bude u redu a da se opet javlja zujanje i brujanje jer postoji ta loop masa u vezi sa mikserom. Problem se sastoji u stvaranju jednog kruznog toka mase posto su i mikser i klavijatura priljuceni svojim strujnim kablovima na masu. Medjutim uslijed minimalnih faznih pomjeranja dolazi do malih razlika u masa polovima klavijature i miksera a posto su oba vezana i audio kablovima kojima su medjusobno takodje povezane mase jednog i drugog uredjaja ove minimalne razlike se eksponencijalno uvecavaju pa dolazi do tog zujanja odnosno brujanja. Jedini lijek je da se odvoji masa iz audio kablova kojima je klavijatura prikljucena na mikser a ovo se moze iskljucivo uraditi ako je veza balansirana. Zato je i potreban taj DI Box koji u sustini od jedne nebalansirane pravi balansiranu vezu u kojoj se onda pomocu Ground Lifta moze odvojiti masa iz audio kabla.

Promijenjeno od tranzit (10.08.2012 u 14:52 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
just_be (14.08.2012)
Star 10.08.2012, 14:55   #23
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Tu si u pravu ali kako bi oni uzeli pare kad bi svakoj dzeksni dodali po sraf na kucistu. Moraju i oni da zarade pa makar na rezervnim delovima.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 14.08.2012, 00:16   #24
just_be
Vredan član društva
 
just_be's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.12.2008
Postovi: 144
Downloads: 596
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 17 puta u 16 Postova
just_be befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Gosp. Tranzit. DI Box je rijesenje. Kupio danas, ukopcao maločas kljavu u DI Box potom 2 balansirana kalba iz box-a u mixer, nikakve smetnje vise nema. Problem rijesen, ja sretan

P.S.

Ovim postom sam htio kratko objasniti sta mi je pomoglo, ako bi u buduce neko imao slican problem da zna kako da rijesi problem i naravno da se jos jednom zahvalim svima na brzim odgovorima, a posebno Tranzit-u. Pozdrav!
just_be je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije