Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.02.2012, 14:05   #741
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Odličan i precizan odgovor! To volim! Nema šta dobro odradjeno od strane korga i TC-a
A najviše mi se svidja što možeš namestiti i memorisati efekte posebno po numeri,.. pa lepo za georgijeva, ovako, za djanija onako, i za trance neki i zeg zeg na treći način... to je velika prednost. Odluka je pala 3x a ne 2x,...nisi mi odgovorio marko za raspored tastera,.. evo ponoviću pitanje:
Spomenuo si u ranijim postovima da ti se raspored start, stop tastera kao i transpose i octav dugmića u odnosu na 2x pro nimalo ne svidja na tvom 3x/76,... da li verzija sa 61 dirkom koja ima isti raspored tastera ipak je malo bolje leži na dohvat ruci u toku svirke?
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 21.02.2012, 14:19   #742
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ma to me malo nerviralo u pocetku kad sam ga uzeo posto je drugaciji raspored nego na Pa2xpro ali sad sam navikao tako da nema nikakvih problema!Sve u svemu stvarno sam zadovoljan sa svim sto nudi Pa3xPro i jedino me nervira sto ako je napon malo nizi cuju se efekti malo jace nego sto treba
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 21.02.2012, 14:31   #743
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

To je to!
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 21.02.2012, 16:24   #744
negovan
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 08.07.2009
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 178
Downloads: 498
Uploads: 20
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 32 puta u 30 Postova
Instrumenti: korg Pa3x i dallape
negovan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@pedjajazz
Posto pitas za raspored tastera, a vidim da sviras pa 80, veruj mi da neces imati nikakvih problema sa pa3x. Dosta je slicna sa pa 80, samo mislim da su zamenjeni fillovi i ending, mada je to i bolje, start, star stop na istim mestima, ja sam sa pa 800, lagano presao, dok sa pa2x je malo teze, tako da ti nece biti problem.
negovan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio negovan za ovaj koristan post:
pedjajazz (21.02.2012)
Star 27.02.2012, 18:50   #745
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ovako, evo mene sa malo drugacijim pitanjem, koje se odnosi na ove sto IMAJU korga pa3x sa 5 i 6 oktava.

Dakle, evo, definitivno sam odlucio da prodam svoj pa2xpro i da nadoplatim koji "marak" za novu spravu. Buduci da sam probao korga pa3x sa 5 oktava (jos prosle godine kad je tek izisao), ne mogu se nekih stvari niti sjetiti... Sad pitanje je, buduci da ciljam na ovu od 5 oktava, dal se razlikuje vokalist od ove sa 6 oktava (glupo pitanje) ali nekako mi se ucinilo robotski da zvuci(po snimcima).... Dal' su boje od gitare poboljsane u odnosu na korga pa2xpro (kazem probao sam pa3x ali se vise ne mogu sjetiti kako šta zvuci jer je to bilo prije godinu dana).... Ukratko ima li neka "bitno-velika" razlika izmedju modela sa 5 i 6 oktava... Buduci da sam jedan od velikih fanova Tc Helicona, to mi je jedan od razloga zasto da predjem sa pa2 na pa3x... i jel dodje pri kupnji (nove) klavijature 128 ili 256 mb??? heheheh znam da su glupa pitanja, ali ne zelim se zeznuti prilikom "prodaje" stare i kupovine "nove" klavijature... Znam da ce mi bit velika mana sa ovom verzijom od 5 oktava jer volim "slobodu" i klavirski volim svirati, tj. volim klavir ... Majke mi zaboravio sam sve hahaha isto kao da je i nisam probao.....
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (27.02.2012 u 18:53 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 19:10   #746
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozzz drugar nemam jos uvek pa3x ali osnovna razlika je,osim dirki sto si sam pomenuo,motorizovan ekran i hard disk na 76......dolazi sa 128mb rama,koje mozes da kompresujes na 256......tc helicon bi trebao da bude isti na oba modela.......ko zna jos razlika neka se javi da pomogne kolegi!

Sent from my Desire HD using Tapatalk
zoric je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 19:39   #747
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ima još jedna razlika koju si zaboravio, a bitna je... cijena
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio LAsER za ovaj koristan post:
bogy (17.03.2012)
Star 27.02.2012, 19:43   #748
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E tu si u pravu drugar!

Sent from my Desire HD using Tapatalk
zoric je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio zoric za ovaj koristan post:
bogy (17.03.2012)
Star 27.02.2012, 23:01   #749
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sto se tice 76 verzije, meni se to nikad nije svidjalo kod aranzera. Ae za workstation je to ok solucija, ali za aranzer ne, prvenstveno zbog transporta, a druga stvar, 3 oktave za soliranje ukoliko 2 razdvojite za harmonije je sasvim dovoljna. Plus sto nikako nisam mogao da se naviknem kad sam bas kod Mirana svirao, da mi je prva nota F lijevo, tako da mjesto c-dura uhvatim f-dur.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2012, 23:09   #750
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@dell : to je stvar navike...svirao sam pa1x sa 5 oktava,pa sam onda presao na pa2x...bilo mi je malo nezgodno neko vreme-citaj par svirki-...i kada je doslo vreme da menjam pa2 za pa3 ,nisam ni sekundu razmisljao o pa3x 61,ali ni sekundu...navikao sam se na siru klavijaturu,na tih par dirki desno,tako da sada ne planiram da se vracam na 5 oktava...kada uzmem da sviram aranzer sa 61 dirkom,osetim se toliko klaustofobicno da je to strasno...a i generalno uzeto vizuelno lepse i profesionalnije izgleda veca klavijatura...a sto se transporta tice konkretno pa3x 76 nije uopste veliki,staje i u manje automobile bez problema,zahvaljujuci tome sto su mu optimizovali krajeve,dok je pa1x pro daska za surf
Vex je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije