Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.02.2012, 17:56   #731
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Marko, brate, mnogo brzo padaš u vatru ni zbog čega.
Nemoj se toliko nervirati.
Škodi lepoti i mladosti.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter Je trenutno online   Reply With Quote
Star 20.02.2012, 18:19   #732
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Yeahhhhh Sorry
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2012, 18:47   #733
zsimonovic
Odomaćeni član
 
zsimonovic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: gornji milanovac
Godina: 45
Postovi: 509
Downloads: 6502
Uploads: 39
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 26 puta u 24 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: racunari,lepe devojke
zsimonovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
zsimonovic pošalji poruku preko MSN messengera zsimonovic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da ne otvaram novu temu a u vezi PA3,negde sam na forumima citao da vocoder na PA3 ima veliku latenciju (kasnjenje) koje ne moze da se smanji i da cak smeta.Da li je to istina ili je u pitanju ne znanje pojedinih korisnika?Za sta se koristi IFX efekat,za ritmove ili za upere-lower-e?Hvala.
zsimonovic je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2012, 18:51   #734
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Stvarno Marko zar te zatrovali besom ovi što hvale pa50,.. pročitaj malo bolje moj post,.....
Nepotrebno ti je ovo bilo.. Vaxter me preduhitrio u odgovoru,... hvala na objašnjenju,.. jedino usput da ti kažem da vl3d je mladji od performera 10 godina i bliži je po vokal procesoru koji sadrži helicon na 3xpro.. dok sa druge strane je pa 80, 12 godina matorija i prostija mašina od 3x pro,... ja sam toga svestan .. za razliku od drugih,...
Mene je zanimala samo praktičnost izmene pratećih glasova u live situacijama,.. jer planiram da se 12 godina podmladim sa najnovijim korgom!!!
Iako pevači i pevačice sa kojima radim imaju mikrofone koji koštaju koliko i moj stalak za klavijaturu,... pa opet hoću najpre zbog svog ličnog profi zadovoljstva da se osvežim... jer ionako najčešće sviram i pevam sam!
Jedino me žao kada pomislim da ću ići na neku svirku od 50 eura a sa sobom nosim opremu od 5000eura,.. onda stvarno sam i ja malo otišo u k.... u svakom slučaju hvala na objašnjenju.. i smiri se brate i ne brkaj me sa neiskusnim klincima!!!

Promijenjeno od pedjajazz (20.02.2012 u 18:53 sati)
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2012, 19:59   #735
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

@zsimonovic
To je ko je provalio foru o toj latencji i da smeta dok se peva pojma nemam pravo da ti kazem!Vidim pisu izvesni ljudi o tome ali ja to primetio nisam!!!Mikrofon ukljucujem i direktno u klavijaturu a i dosta puta sam isao preko miksera pa na aux-a i u klavijaturu i nikada nisam imao nikakvih problema!Imas foru kada koristis Gate da mikrofon pri jacem podesavanju Gate-a nece da se aktivira na prvo slovo ali svi znamo da se taj Gate steluje u zavisnosti od snage na kojoj radis,blizni kutije i ostalih faktora pa ga treba pojacavati prema situaciji a jedini problem kod Pa3x sa mikrofonom je taj da i kada Gate ugasi mikrofon efekti prenose pozadinsku buku sto mi se nikako ne svidja!To je na Pa2xPro radilo bez ikakve frka,kad Gate ugasi Mic automatski ugasi i efekte koji su dati na vokalu!
@PedjaJazz
Promenu preseta,menjanje iz sekste u tercu ili sta vec zelis da radis mozes lagano da odredjujes i presetu koji ti stoji a i da memorises pa da menjas same presete bez ikakavih problema u toku svirke i to je moglo da se radi jos na Pa1xPro koji je imao dosta,dosta stariji vokalist od Pa3x i to sam vrlo uspesno radio jos na tom modelu u toku svirke tako da je to bilo poznato jos pre 7-8 godina!Sticajem okolnosti odlicno poznajem i VL3D i jos neke vokaliste sa kojima sam se sretao u dosadasnjem radu pa mogu da ti kazem da ne radi ni blizu na Voice Live2,radi solidno dobro ali ovaj radi mnogo bolje i ima daleko bolje efekte!Ovo sto pricam veze nema sa Korgom ili da branim sad nesto taj brend,TC Helicon je firma za sebe i lepo su prodali licencu korgu da ubaciju njihove efekte,voice procesore i vokaliste u Korgove proizvode i to je to!Drugo mnogo je lakse rukovati na Pa3x voice procesoru nego na ekternom Voice Live2 procesoru i to pricam iz iskustva jer sam drugaru prepisivao moje parametre i odicno znam kako se radi na njemu!Pa3x ima aktivni displej i automatski je mnogo lakse jednim pritiskom postici nesto na voice procesoru u klavijaturi nego na extrenom Voice Live 2 gde treba da stisnes 5 ili 6 dugmica preko cursora pa do krive Mice jbg!Ja se nikada ne petljam tamo gde ne znam sustinu stvari ali ono sto poznajem i gde sam siguran da mogu da dam 100% tacan odgovor onda se javim i komentarisem i teram do kraja da isteram pravdu i pravo da ti kazem dosta mi je ovih naucnika koji mi pricaju ovde poslusaj moj Pa80 gde biju serpice i kantice a pojavi se i ponegde i po neka kafena kasisica ili od onoga i3 i bolje zvuci ili priblizno kao Pa3x!To su dobri aranzeri koje sam ja imao i poznajem ih u prste a i zaradio usotalom pare od kojim sam kupio sve naredne modele pa mi je malo glupo kad mi soli pamet tako neko bez veze!Zato je ova temu i otisla u krivu Maru ali cu ti opet reci sve sto mozes postici na Pa3x ne mozes ni na jednom Korgovom aranzeru i kupovina istog sigurno vredi svaki dinar!Od same izrade klavijature,preko samog sounda,master waves audio zezalica,fabrickih boja,stilova,efekata,voice procesora,novog giutar moda i editinga mnogo stvari koje nemas imati na prethodnom Pa2xPro!
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (20.02.2012 u 20:03 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2012, 20:50   #736
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Lepo rečeno brate Marko!!!
Hajde molim te jos da mi kažeš koliko efekata možeš istovremeno koristiti za vokal i kakvi su u poredjenju sa na primer lexiconovim procesorom MX200 ili 300 ili kako izlaze u odnosu na powermatove duple efekte i sl.
A zanima me i da li preko auxa prirodnije zvuči u povratku vokalist, ili je skoro isto kao kad ideš direktno u sint pa iz njega?
I JOŠ JEDNO PITANJE:
Spomenuo si u ranijim postovima da ti se raspored start, stop tastera kao i transpose i octav dugmića u odnosu na 2x pro nimalo ne svidja na tvom 3x/76,... da li verzija sa 61 dirkom koja ima isti raspored tastera ipak je malo bolje leži na dohvat ruci u toku svirke?
Dodato:
I još da pitam koliko je vokalist u soundu poboljšan u odnosu na 2x pro u procentima.. budi što realniji,.. samo u zvuku ne u parametrima, efektima,.. kontroli i sl... već samo u zvuku pratećeg vokala!

Promijenjeno od pedjajazz (20.02.2012 u 20:54 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 20.02.2012, 20:55   #737
korg_pa800
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 18.09.2010
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 42
Downloads: 115
Uploads: 5
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg pa3x
Interesi: muzika, prijateljstvo...
korg_pa800 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav svima. Da ne otvaram novu temu, jedno pitanje za sve vlasnike korg pa3x da li se kod editovanja ritma, koji je radjen za pa50/60/80 seriju, u record modu i kod vas desava da nakon izlaska iz record moda, pojavljuje neko sustanje kada se startuje dati ritam, napominjem da ritmovi za pax i pa2x rade kako treba nakon editovanja u record modu samo za ritmove od pa50/60/80 serije mi se javljaju ta sustanja
korg_pa800 je offline   Reply With Quote
Star 21.02.2012, 11:32   #738
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Znaci to je vrh ponude iz Tc-a naravno sto se tice nize-budzetnih effect procesora!Znaci rame uz rame moze stati sa Lexiconom Mx300 i Mx400 sto se tice kvaliteta i izlaza efekta!Mozes staviti po jedan Delay i po jedan Reverb da rade istovremeno uz naravno podesavanje efekata da ti rade prema midi ili time podesavanjima gde jos imas kao plus opciju u istovremenom radu uMod,Filter&Hard tune,Double i Harmony naravno sa posebnim podesavanjima po svakom efektu gde se moze napraviti cudo uz malo rada i truda!Delay i Reverb mozes podesiti do tancina bas kako zelis i onako kako ti treba sto mozes videti na fotografijama koje sam ti postavio!Imas opciju pich korekcije koja ispravlja greske,digitalnog inzinjera kojeg mozes da koristis po zelji da ti sam automatski steluje mikrofon i jos mnogo zezalica!Sto se tice pratecih glasova to je stvarno profi i mozes nastelovati bukvalno da ti zenski glas peva pratece,muski ili zenski hor od dva,tri ili cetiri glasa sa posebnim stelovanjem kolicini efekata na pratecim glasovima!Imas ja mislim 12 razlicitih Delay-a i oko 30 reverba sto uz tvoje podesavanje moze da se napravi da bude puta 100 Uz sve to u voice Procesor Setup-u imas parametriciki Eq i Enhancer gde mozes doterati mikrofon onako bas po frekvencijma kako ti zelis Compressor/DeEsser koji radi vrhunski i mozes mu birati opciju da sam automatski radi ili da ga ti podesavas po tvojoj zelji isto to vazi i za Gate!Eto ukratko to je ono sto nudi ovako sto moze da se napise ali da bi se videla prava moc uredjaja mora se sesti i sve to cuti,poraditi na tome i osetiti Mozda ja i ovo ne bih ispitivao nesto mnogo da sam mogao da uzmem gotov preset ali jbg kad sam uzeo klavijaturu jos dva meseca sam bio jedinka i onda sam morao sve sam da stelujem i ispitujem ali svaki trud se isplatio!Imas kod mene u demo snimcima da cujes kako radi i vocalistZenski i muski glasovi) i efekti na mikrofonu mada ja ne forsiram bas neku veliku kolicinu efekata na glasu a koristim Delay-Reverb kombinaciju!

@Korg_pa800
to se desavalo na staroj verziji Os-a a kod nove radi sve bez problema!
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Delay Korg Pa3x.jpg (49,1 KB, 84x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Reverb Korg Pa3x.jpg (37,9 KB, 67x skinuto)
Highslide JS
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Marco7, za koristan post:
korg_pa800 (22.02.2012), pedjajazz (21.02.2012)
Star 21.02.2012, 13:07   #739
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo pogledah i ja kako sam podesio reverb i delay i moram priznati da je razlika u nijansama u odnosu na Marco7,znači ukusi su nam tu negdje,he,he
accordst je offline   Reply With Quote
Star 21.02.2012, 13:18   #740
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

To mi je podesavanje sa nekog fabrickogf preseta!Na mnogo fabrickih postavki su efekti postavljeni vrhunski i zaboravio sam mngoo bitnu stvar jos da azxem Pedja da svakom presetu mozes imati posebno podesavanje efekata!Na primer na nekiom presetu koji ti se zove Pedja i on ti je sa pratecim glasovima u horu mozes imati samo reverb sa posebnim podesavanjima dok na drugom presetu tipa Dvojka mozes imati posebno podesenu donju tercu sa jednim pratecim i posebno podesen efekte za taj tip preseta
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Marco7 za ovaj koristan post:
pedjajazz (21.02.2012)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije