Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.02.2011, 21:18   #11
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Upravo teko pridruzujem se kolegama koji preporucuju Soundcraft i Allen&Heath Zed seriju.
Licno sam imao istu nedoumicu i pre mesec dana sam resio problem.
Powermate 600/1 ne preporucujem, em sto je star oko 14 godina i plus je aktivan i tezak sto tebi ne treba.
Mnogo savremeniji je Soundcraft Efx8 ili Allen&Heath zed 12fx. Soundcraft je oko 400 eura nov, a Allen&Heath je oko 450, takodje nov.
Trenutno samo u artistu i playeru imaju oba modela, najbolje je da poneses tvoje kutije i direktno uporedis oba miksera i nema greske, Notepad 124fx je za home recording. Ja sam pazario efx8 za 300 eura, star nedelju dana preko oglasa,... ispalo tako,... utisci su fantasticni!

Promijenjeno od pedjajazz (16.02.2011 u 21:22 sati)
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio pedjajazz za ovaj koristan post:
zsinkovity (16.02.2011)
Star 16.02.2011, 22:06   #12
zsinkovity
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 17.01.2010
Postovi: 7
Downloads: 18
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zsinkovity befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

probao sam da budem konkretan,ocu da kupim mixer na koju ima dobar efekat.inacen yamaha je odlican klavijatura za nase madjarske muzike.pozrav acekorg
Dodato:
hvala svima

Promijenjeno od zsinkovity (16.02.2011 u 22:08 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
zsinkovity je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 00:02   #13
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Svaki Soundcraft Fx ima ima ugradjen Lexicon efekt procesor,... koji je Vrh, pogotovu sto se tice reverba,....mada ja konkretno na efx8 koristim studio delay za koji mi hall i ne treba, jer ga u stvari i ima taman koliko treba,... a na pocetku svirke, kada sviram balade, strani pop, i to,... koristim large Hall,....pa posle predjem na delay, zbog tipicnog sounda narodnjackog i da brate odmorim glas,... na sledecem linku mozes cuti sve leksikonove efekte kako zvuce u praksi,.... i to bas na ovim potencijalnim tvojim buducim mikserima,....
http://www.soundcraft.com/products/p...pid=148&eid=27

U svakom slucaju preko aux mozes i sa jamahe dodati po koji efekat,... mada nema potrebe,...
Sto se tice Allen&Heath miksera, on ima sopstvenu fx tehnologiju, koja je takodje ok,... skoro kao kod soundcrafta,... ali ipak ne,.. i podesavanje je komplikovanije,... Najveca prednost Allena je ta sto ima shibere 100mm, sto omogućuje preciznije stelovanje,.. pogotovu u masteru,.... sa dve aktivne kutije i aranzerom i dva vokala u mikseru,.. grafik eq ti i ne treba,.. koji inače oba miksera i nemaju.
Druze ako imas tu lovu u dzepu i ozbiljan si, rekao sam ti već, idi do radnje i probaj,... ali sa tvojim kutijama,... ja bih poneo i moj mikrofon i moju klavijaturu,... oslonio bi se na moje uvce i kraj price! A da kupujes brand,.. kupujes! Obe firme su vrhunske,... lako ces ih i prodati sutra,....ma sve sam ti rekao. Srecno!!!
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 00:57   #14
domino
Vredan član društva
 
domino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.03.2008
Postovi: 122
Downloads: 14
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
domino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@zsinkovity - Probaj neki Yamaha mikser, dopasce ti se ako vec volis Yamaha zvuk.

@pedjajazz
Mislim da A&H koristi Digitech FX procesor, nema svoj. Ako si koristio/koristis Soundcraft/Allenheath miksere novije generacije, ne mislis li da je 100Hz previse visoko za RUMBLE filter, i da je 3.5KHz u parametarskim malo ?
Kod vecine je to 75/80Hz...A parametarski do 5KHz.

Pozdrav
domino je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 01:11   #15
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

100 Hz jeste previse,ali moj efx8 jedini je mikser bez lowcuta iz soundcrafta, i ima jedan aux,...Ja ionako nebi koristio taj low cut, jer isece bukvalno sve pogotovu na vokalima,... jedino na klavijaturi mozda ponekad, mada sam sada sredio sve ritmove i nema sanse da zabruji, a i brate smanjim mu bas ako treba i kraj,..Meni bi najvise odgovaralo kada bi ga stavili na mikserima da sece ispod 68Hz,... to bi bilo to,...
A za para eq,... pet je previse takodje,.. jedino ako hoces da radis na srednjaka,.. pa kada si molim te reci mi stavio na 5khz potenciometar, i sta si na donjem uradio, isao u minus ili plus,... Jedino ako hoces bez srednjih da radis, da bude metalize sve,.....
A za Allen sta znam, sumnjam da je digitech procesor, jer on pripada Harman korporacij,i gde je soundcraft, jbl, lexicon, akg,... tu nema allena,... mozda u starijim mikserima je bio digi,...

Promijenjeno od pedjajazz (17.02.2011 u 01:13 sati)
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 02:18   #16
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A&H koriste Digitech procesore
ne znam da pripada oficialno HARMANu, znam da je WARWICK generalni distributer...ranije su pripadali DOD korporaciji.
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 02:44   #17
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Znaci Allen ipak ima digitech, aha,... mislio sam na digitech da pripada Harmanu, a ne na Allena.
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 03:09   #18
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U pravu si da DigiTech (od nedavno) pripada HARMANu, proverio na njihovu Web stranu!...ali sigurno je da WIZARD serija koristi Digitech procesore...jel isto u ZED seriji, ne znam...trebalo bi.

Cisto sumnjam da ti ukljuceni Low-Cut sece frekfencije vokala...posto potreban bass kod muskog vokala se nalazi oko 300Hz(+/-50)..kod mene je svaki put ukljucen.

a MF preko 3.5KHz neophodna samo u realizaciji nekog filmskog projekta
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 09:52   #19
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

[quote=aleksandar72;
a MF preko 3.5KHz neophodna samo u realizaciji nekog filmskog projekta [/QUOTE]
Evo domino, vidis da je MF preko 3.5 kHz smesna stvar, kad aleksandar kaze,... to ti je to!
@aleksandar72
Ja na efx8 i nemam low cut, ali kada se setim pre kada sam ga koristio na behringeru,... kada se ukljuci jasno izmeni zvucnu sliku,....
Znam u kojim frekvencijama se krece ljudski glas, i da srednji eq i double para eq najvise tu zbog vokala.
Medjutim u praksi (na Balkanu) dobro je dodati metalne gornje frekvencije, i malo basa, ako ne na mikseru, a onda da ti pokupi sa razglasa preko feedbacka,
e u tom slucaju kada naviknes na takav sound, low cut od 100 hz isece zamasteni nastelovani glas,...moje misljenje
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 11:20   #20
domino
Vredan član društva
 
domino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.03.2008
Postovi: 122
Downloads: 14
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
domino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sala salu stize

Evo malo poredjenja:
-Dynacord -low cut -80Hz ; para/mid - 8KHz !!
-Yamaha -low cut -80Hz ; para/mid - 5KHz
-Peavey -low cut -75Hz ; para/mid -5KHz
-Behringer -low cut -75Hz ; para/mid -5KHz

Sve za filmsku industriju

Budite objektivni i nepristrasni. Govorimo o LIVE mikserima i situacijama u praksi. Ima situacija da pevaci imaju sklonosti ka odredjenom tipu mikrofona, koji nije uvek SHURE.
Pojedini pevaci, imaju sibilante i nazalne tonove koje nije lako srediti bez dobre parametarske kontrole. O akusticnim instrumentima da ne pricam - bez parametrike to je agonija.
Nije uvek samo aranzer i pevac (i sam za sebe),na mikseti...

OK, hvala na odgovoru. Idemo dalje.

Pozdrav
domino je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije